TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez depas 05 wrz 2014, 16:05
No to w dalszym ciągu bym stawiał na risperidon (Rispolept), mi po nim zupełnie odechciewało się nawet myśleć o seksie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez mio85 05 wrz 2014, 18:04
Zbychu 1977 napisał(a):Tianeptyna jako jeden z niewielu leków przeciwdepresyjnych poprawia libido dlatego zacząłem ją stosować.

ale, ze dziala tak na ciebie? dla mnie absolutnie neutralna w tej kwestii, zreszta w charakterystyce i opisach o niczym takim sie nie wspomina, nie dziala na zaden z przekaznikow mogacych powodowac wzrost libido (minimalny wplyw na dopamnie raczej nie powinien byc wiazacy w tej kwestii)

wisnia80 napisał(a):W ogóle to zauważam że ten popęd sexualny mi przeszkadza, normalnie ruchałbym wszystko co się rusza. Jest coś żeby się tego pozbyć?

a z czym sie zmagasz? wystarczy ze popadniesz w depresje, wtedy masz calkowity zanik libido, lęk i negatywne mysli cie dominuja, sex wydaje sie tak nieistotna rzecza, ze nie zwracasz na to uwagi. no chyba, ze jest ona nietypowa.....nawet nie wiesz jak bym sie z toba zamienil

mnie najbardziej wykastrowal escitalopram

przez blackrose 08 wrz 2014, 19:44
Byłam dziś u psychiatry i podjęliśmy wspólnie decyzję o zmianie leku na moklobemid. Po 8 tygodniach tianeptyny nie nastąpiła u mnie zadawalająca poprawa, tzn. lek mnie uspakajał, wyciszał ale niestety nie działał aktywizująco. Szkoda, bo obiecywałam sobie po nim bardzo dużo. Na początku było lepiej, wydawał mi się że lek zaskoczy, ale jego działanie osłabiło się. Nadal jednak twierdzę, że nie jest to placebo, bo czułam jego działanie ale był zbyt słaby dla mnie. Jego plusy to również brak uboków i normalna potencja i jeszcze brak tycia.
Odezwę się na wątku o moklobemidzie.
Dlaczego jeszcze się nie obudziłeś? Ponieważ nie jesteś całkowicie przekonany, że śpisz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 14 wrz 2014, 13:25
W ostatnich badaniach wyszło, że tianeptyna to agonista receptorów opioidowych:

"The atypical antidepressant and neurorestorative agent tianeptine is a μ-opioid receptor agonist"

http://www.nature.com/tp/journal/v4/n7/ ... 01430a.pdf
miko84

przez Kalebx3 14 wrz 2014, 13:29
W ostatnich badaniach wyszło, że tianeptyna to agonista receptorów opioidowych:

Miko i co z tego . Tyle ona ma do rec. opoidowych co kura do jajecznicy ze szcypiorkiem . Obniża u mnie serptoninę , powoduje nerwówę ( nie -do wytrzy- mania ) , a czasem zaostrza depresję .
To lek dla ludzi przygnębionych , a nie chorych na depresję , alkoholików w trakcie odstawiania alko ( i tez nie za długo ) .
---jak chcesz cos na opidy to szukaj czegos typu buorenomorfina , ew. Naltrexon w niskich dawkach , a nie cieńka jak DDR-owski klej tianeptyna .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 14 wrz 2014, 13:32
Mówimy o dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba lekach...
miko84

przez Kalebx3 14 wrz 2014, 13:35
miko84 napisał(a):Mówimy o dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba lekach...

Jako przeciętny zjadacz chleba mam w swojej apteczce tyle naltrexonu ,że starczy mi na dwa lata co najmniej . Buprenomorfiny nie składuję , bo eksperyment swego czasu nie za bardzo mi wyszedł i dzień w dzień byłem na Bombie . Teraz nie ryzykuję .Choć zdobyc to żadna sztuka .

przez miko84 14 wrz 2014, 13:47
I co, pomaga Ci na depresję? To są właśnie eksperymenty które mogą się źle skończyć :roll:
miko84

przez Kalebx3 14 wrz 2014, 16:28
miko84 napisał(a):I co, pomaga Ci na depresję? To są właśnie eksperymenty które mogą się źle skończyć :roll:

Miko tu masz takowe eksperymenty i jak one się moga skończyć , eksperymenty z NDL ( niskie dawki Naltrexonu ) ;
http://davidicke.pl/forum/super-lek-ade ... 11596.html

przez miko84 14 wrz 2014, 16:37
Pytałem o depresję nie o wszelkie choroby tego świata :) Jakoś na necie nie ma wielu osób którym pomógł ten lek na depresję...
miko84

przez mio85 15 wrz 2014, 17:25
miko84 napisał(a):Sertralina ma dodatkowe działanie dopaminowe a paroksetyna nie. Sertralina i fluoksetyna to chyba najbardziej podobne do siebie SSRI.

Czytam o tym Miko i mam metlik w glowie. Sertralina znacznie rozni sie od fluoksetyny. Wlasciwie to mam problem, bo fluo jest najbardziej nietypowym SSRI i stad moze moj lekarz mysli, ze trzeba poszukac czegos poza SSRI. Jesli fluo mialoby wsrod lekarzy taka opinie, to w sumie majac dwa pewniki: zadzialala fluo, nie zadziala esci, lekarz stawia teze, ze SSRi nie bedzie tu najlepszym rozwiazaniem?

Co wiemy o fluo:
- najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,
- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.

Sertralina:
jest bardzo silnym i najbardziej selektywnym - zaraz po esci - inhibitorem w.z. serotoniny. A wiec praktycznie kompletna przeciwnosc, jedynie profil aktywizujacy jest podobny. Kolejna wskazowka jest taka, ze escitalopram mnie zniszczyl, a jest on najbardziej po sertralinie wlasnie typowym SSrajem. Jesli fluo mi pomogla przez serotonine to fajnie, to jest nadzieja, ale bardziej prawdopodobne, ze nie chodzilo tu o czysta serotonine, bo inaczej choc troche pomoglby esci. Jak oceniacie? Wydaje mi sie, ze to w miare racjonalny tok rozumowania.

przez Kalebx3 15 wrz 2014, 17:36
Jakoś na necie nie ma wielu osób którym pomógł ten lek na depresję...

Miko , bo też nie za wiele osób na Forum brało ten lek . Dwie na pewno ,,,

przez miko84 15 wrz 2014, 18:21
Kalebx3 ale poszukaj na zagraniczych forach, też nie ma tego za wiele.

-- 15 wrz 2014, 17:23 --

mio85 fluo charakteryzuje dość słaby SRI i antagonizm 5-HT2c (przez antagonizm 5-HT2c następuje zwiększenie dopaminy i noradrenaliny w korze czołowej). Sertralinę DRI i działanie na receptory sigma, do tego to mocniejszy od fluo SRI (drugi najmocniejszy, po paroksetynie).

Stawiam na dopaminę, ale czy DRI zadziała jak antagonizm 5-HT2c tego nie wiadomo. Jak nie to SSRI+mirta/miansa.
miko84

przez mio85 15 wrz 2014, 18:58
Miko, a jakie jest twoje zdanie. Czy myslisz, ze jak komus nie pomogl typowy silny SSRI, dzialajacy tylko na serotonine, to powinien od razu szukac innej grupy lekow, czy mimo wszystko szukac wsrod innych SSRI o innych mechanizmach dzialania? Bo jak dla mnie albo komus serotonina pomaga albo nie, bo czy mechnizmy dzialania na receptory serotoninowe poszczegolnych lekow az tak sie od siebie roznia? Znasz forumowe przypadki osob u ktorych jeden SSRI okazal sie nietrafiony, a inny zadzialal (oprocz fluoksetyny ze wzgledu na jej specyficznosc)?

Sortuj wg