TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 04 cze 2014, 22:50
podwyzszenie dopaminy czuc wyraznie w pierwszych dniach, potem to zanika

przez xanonymous 07 cze 2014, 08:51
W jaki sposób odczuwałeś tą dopamine?

W ulotce od coaxilu pisze :

"W badaniach na zwierzęach stwierdzono następujące właściwości tianeptyny:
-pobudza aktywność elektryczną komórek piramidowych w hipokampie oraz przyspiesza odzyskanie przez nie aktywności po funkcjonalnym zachamowaniu.
-zwieksza wychwyt zwrotny serotoniny w neuronach kory mozgowej oraz hipokampa
"
http://leki.urpl.gov.pl/files/Coaxil.pdf

W ulotce w wersji elektronicznej (pdf) od tianeptyny był podany e-mail:
adr@urpl.gov.pl [w tej powyzej chyba nie podali, ale w innej był]
pod którym proszono o zgłaszanie działań ubocznych leku. E-mail ten jest do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Także możecie zgłaszać tam działania niepożądane.

Ja nie zauważyłem u siebie zwężenia źrenic po coaxilu a bralem go 11 dni 3x12,5mg /dobe, czyli max. dawke od samego początku.

Zwężenie źrenicy za to zauważyłem (nad ranem lub po obudzeniu sie w nocy), wtedy gdy przyjmowalem Lerivon(mianseryne) na noc. źrenice miałem tak malutką niczym łebek od szpilki. Kolega, ktory czasem uzywa dragów powiedział że "jak po kokainie" te źrenice u mnie.

przez Ferdynand k 07 cze 2014, 10:18
xanonymous, chyba jak po heroinie
kokaina to stymulant rozszerza źrenice
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xanonymous 07 cze 2014, 11:29
Pewnie jest tak jak mówisz. Musiało mi się pomylić.

przez lunatic 07 cze 2014, 13:50
xanonymous napisał(a):W jaki sposób odczuwałeś tą dopamine?

W ten sposob ze zacząłęm odczuwać pozytywne emocje, radość z jakichs rzeczy ktore kiedys sprawialy mi przyjemnosc, motywacje do jakiegos działania, energie zeby to dzialanie moc zrealizowac, niestety po jakims czasie ten lek wywoluje u mnie agresje i nasila strasznie drazliwosc, nie sadze zeby za to odpowiadała dopamina tak jak tu ktos sugerował, bo np po amisulpirydzie ktory podnosi dopamine nic takiego nie mam, nawet łagodzi mi te objawy złości po tianeptynie

przez xanonymous 08 cze 2014, 11:39
Amisulpiryd zwiększa uwalnianie dopaminy poprzez antagonizm receptorów presynaptycznych dopaminowych ale rownoczesnie blokuje "zwykle" recepory dopaminowe d1, d2 jak kazdy neuroleptyk. Dopamina hamuje wydzielanie prolaktyny. Ja mam podwyższony poziom prolaktyny - z tego wniosek ze amisulpiryd nie pozwala dopaminie w pelni oddzialywac na receptory, uwalnia dopamine ale nie pozwala sie jej łaczyc z receptorem d1 i d2.

Są suplementy ktore maja podnosic dopamine ktore bede chcial wyprobowac acetyl L-karnityna (ALC, ALCAR), L-tyrozyna, acetyl -L-tyrozyna. Acetylowa forma tych zwiazku powoduje to ze moga one przekraczac bariere krew-mozg. Jest tez taka roslina - Mucuna pruriens , czyli świerzbiec właściwy po polsku - ktora zawieraa L-dope , prekursor dopaminy. Sa suplemanty z tym. Ponoc dziala dobrze.

przez depresyjny 09 cze 2014, 21:00
Czyli amilitryptylina lepsza na depresje dosc przewlekla ze stresem i obnizonym nastrojem na czele?
depresyjny

przez Marian_Paździoch 09 cze 2014, 22:13
Dla ami to najlepszy lek na depresję. Ale na stres nie pomoże, działa noradrenalinowo i to dosyć mocno.
Marian_Paździoch

przez depresyjny 10 cze 2014, 00:44
Przebieglem wczoraj 8 km w wieczor i nie moge spac. Nie wiem czy to stres, to jakas energia depresyjna. Poprostu depresja. To kurwicy mozna dostac. No ale amilitryptylina to przeciez lek sedatywny, jak to jest.?
depresyjny

przez Marian_Paździoch 10 cze 2014, 12:19
depresyjny, jedyna sedacja polega na histaminowej zamułce. Lek stosowany na noc pomaga zasnąć, zaś na dzień jedynie zamuli. Nie poczujesz sedacji serotoninowej, a jeżeli już się pojawi, to razem z uderzeniem noradrenalinowym. Jeśli nie odpowiadało Ci pobudzające działanie wenlafaksyny - nasilało stresy, bezsenność etc etc, nie polecam brać tego leku. Przeciwdepresyjnie ami działa świetnie, ale w sytuacjach stresowych powoduje bardzo szybkie tętno - u mnie zawroty głowy na poziomie omdlenia. Żałuję cały czas, że nie mogę go brać - po nim cieszyła mnie każda głupota, ale lęki zwyciężyły.
Marian_Paździoch

przez xanonymous 14 cze 2014, 10:40
Tu badanie swierdzajac ze tianeptyna wcale nie wplywa na poziom serotoniny , nie zwieksza wychwytu zwrotnego http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=10969144.

Zalezy co kto ma zjebane w glowie, ale tego nikt nie bada tylko leki sie daje na chybil trafil

przez Modi 17 cze 2014, 00:43
Czy mądre forumowe głowy mogą mi wytlumaczyc takie zjawisko

Wellbutrin 150 mg solo - Masakra, lezec i wegetowac(leci niecały tydzien)
Dodanie Esci 10-15mg powoduje lepszy nastrój ,ale zamulenie jest dosyc duze

Dodanie 1 tab tianeptyny , która ma przeciwne dzialanie do Esci powoduje bdb nastrój, brak lęków, chill pod warunkiem ,ze brana jest oddzielnie,a nie razem z Well i Esci - przy czym zaznaczam,ze nie jest to zadna hipomania czy mania tylko dobry nastrój ze spokojem wewnątrz i bez nienaturalnego nakręcenia

przez lunatic 18 cze 2014, 10:01
pojedyncze dawki dziwnie mogą działąć, u mnie początek zazywania tianeptyny to dzialanie wyraznie poprawiajace nastroj i lekkie dzialanie euforyzujace

przez Ferdynand k 18 cze 2014, 23:04
kto mieszał to z dnri?
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg