TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez xanonymous 25 maja 2014, 22:28
W ulotce od tianeptyny był mail do zgłaszania skutków ubocznych. Więc zgłosiłem i określono te skutki jako ciężkie i odpisali mi że zgłoszą to do europejskiej bazy zgłoszeń działań niepożądanych.
Brałem jeszcze 50mg sulpirydu rano łacznie z tianeptyną ale raczej nie moglo to wchodzic w interakcje. Czytałem na sprawdzlek.pl i ktoś miał identyczny skutek - tzn. ten "trudność w wykonywaniu prostych czynności/rozpoczynanie ich i porzucanie na rzecz innej czynności ktora też nie zostaje ukończona".

TU więcej o tym leku:
http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?i ... 2&id=10243
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=781
http://sprawdzlek.pl/coaxil/

przez lunatic 25 maja 2014, 22:34
to skąd wiesz ze to nie było od sulpirydu?

przez xanonymous 25 maja 2014, 22:54
bo jak odstawilem coaxil to wszystko przeszlo a sulpiryd bralem jeszcze przez 10 kolejnych dni a potem znowu dali ami amisulpiryd bo tego pierwszego w ogole nie czulem

-- 25 maja 2014, 22:56 --

a z tym myleniem wyrazow czy wypowiadaniem ich w mianowniku zamiast w innym przypadku to tez to ktos mial po coaxilu - czytalem bodajrze na sprawdzlek.pl

-- 25 maja 2014, 23:12 --

tak wlasnie na wikipedi polskiej pisze że zwiększa uwalnianie serotoniny a jednoczesnie zwieksza jej wychwyt zwrotny. Tak mi jeden pacjent w szpitalu powiedzial żę ze skoro zmniejsza jej ilosc poprzez nasilenie wychwytu zwotnego to byc moze zmusza tym samym organizm aby ten wiecej jej uwalnial. Ale to jużtrzebaby sięfachowców zapytać - a pewnie w dużęj mierze te konowały nie będą wiedziećbo wiedzą tylko tyle ile wyczytali w pharmindexach dla psychiatrow czyli takich rozszerzonych opisach lekow - "to taka ulotka dla lekarza"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 26 maja 2014, 21:59
xanonymous napisał(a):tak wlasnie na wikipedi polskiej pisze że zwiększa uwalnianie serotoniny a jednoczesnie zwieksza jej wychwyt zwrotny

a jest tam jakieś źródło tego czy tak sobie ktoś napisał nie wiadomo z czego?
brałem tianeptyne i klika ssri i nie miałem po niej zadnych objawow swiadczących o podniesieniu serotoniny jak na ssri

przez mandy3244 04 cze 2014, 01:44
Ja chciałam zapytać, czy ten lek wpływa na umiejętności zapamiętywania? Po depakine mam okropne problemy z przyswajaniem informacji, szukam teraz leku, który by to przynajmniej odwrócił, czy Coaxil pomoże? Czy polecacie coś innego?
What if it never gets better?

przez Marian_Paździoch 04 cze 2014, 10:18
Donpezil ;)
Marian_Paździoch

przez lunatic 04 cze 2014, 10:22
ja biorę i nie zauważyłem jakiejś widocznej poprawy pamięci

przez Lord Kapucyn 04 cze 2014, 10:25
Pierwotne badania wskazywały, że lek ten nasila wychwyt zwrotny serotoniny dlatego zaliczono go do SSRE. Wycofano się z tego, bo najnowsze badania pokazują, że tianeptyna(szczególnie przy długotrwałym stosowaniu) ma praktycznie zerowy wpływ na wychwyt zwrotny serotoniny, a jej działanie wynika z wpływania na transmisję dopaminergiczną i glutaminergiczną. Każdy sobie znajdzie na pubmedzie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ferdynand k 04 cze 2014, 11:45
działanie znikome efekt słaby to fakt że to nie lek do leczenia depresji ciężkich przynajmniej nie monoterapii
Naczelny Użyszkodnik

przez macieywwa 04 cze 2014, 12:37
Dark Passenger, czytam o tej tianeptynie i juz zgłupiałem do reszty...Mam do Ciebie pytanie...
Czy tianeptyna działa na dopamine ?...proste pytanie a odpowiedzi nie potrafie znalesc :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez mandy3244 04 cze 2014, 14:19
Marian_Paździoch napisał(a):Donpezil ;)

Ale to nie jest przypadkiem na alzhaimera? Raczej mi nie wypisze na wskazanie depresji?
Chodziło mi o jakiś antydepresant, poprawiający w tym samym czasie procesy uczenia, gdzieś wyczytałam że coaxil właśnie tak działa...
What if it never gets better?

przez Lord Kapucyn 04 cze 2014, 16:03
macieywwa napisał(a):Dark Passenger, czytam o tej tianeptynie i juz zgłupiałem do reszty...Mam do Ciebie pytanie...
Czy tianeptyna działa na dopamine ?...proste pytanie a odpowiedzi nie potrafie znalesc :D

Tak, w badaniach wykazano, że tianeptyna wpływa dodatnio na neurotransmisję dopaminergiczną, ale mechanizm tego nie jest do końca znany bo tianeptyna nie ma powinowactwa do DAT(transporter dopaminy), ani rec. dopaminowych.

-- 04 cze 2014, 16:07 --

mandy3244 napisał(a):
Marian_Paździoch napisał(a):Donpezil ;)

Ale to nie jest przypadkiem na alzhaimera? Raczej mi nie wypisze na wskazanie depresji?
Chodziło mi o jakiś antydepresant, poprawiający w tym samym czasie procesy uczenia, gdzieś wyczytałam że coaxil właśnie tak działa...

Tak, jeżeli chodzi o wskazania rejestracyjne to głównym dla donepezilu jest choroba Alzheimera. Antydepresanty nie poprawią Ci procesów uczenia się, koncentracji, pamięci- chyba, że zaburzenia tychże czynności są wynikiem depresji czy innego zaburzenia, a dany antydepresant to czy inne zaburzenie wyeliminuje. Przejdź się do neurologa po zwykły piracetam(Nootropil).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zbychu 1977 04 cze 2014, 22:32
Tianeptyna stymuluje wydzielanie DA w układzie nagrody.
Zbychu 1977

przez Marian_Paździoch 04 cze 2014, 22:48
Piracetam nawet psychiatra przepisze ;)
Donezepil jest na alzheimera, ale z doświadczenia wiem, że pomaga bardzo na pamięć. Raczej tego leku nie dostaniesz ;)
Marian_Paździoch

Sortuj wg