TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez devnull 19 kwi 2014, 15:53
To jedyny antydepresant jakiego nie brałem, jakoś ŻADEN lekarz przez lata nie chciał
mi go przepisać, mimo że proponowałem.
Podobno nie ma badań naukowych potwierdzających skuteczność tego leku,
choć na pewno komuś pomógł.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez lunatic 20 kwi 2014, 10:38
zaqzax-3,
polecam jesli masz problem ze stłumieniem emocjonalnym po SSRI, tianeptyna nie tłumi emocji a często potrafi jeszcze je nasilić

przez Popiół 20 kwi 2014, 18:05
Na SSRI przeważnie dobrze reagują osoby, które są bardzo nadwrażliwe emocjonalnie, gdy emocje nimi szargają. Jeśli ktoś ma mocno przytępiony afekt lub nie ma problemu z nadmiarem emocji, wtedy SSRI mogą powodować właśnie takie "wygaśnięcie". Chociaż tu i tak nie można tak generalizować, bo każdy może inaczej reagować na leki a przypadki są bardzo różne i złożone.

Mi w pewnym stopniu SSRi pomagają, jakby odcinając mnie od tych negatywnych emocji i wyolbrzymiania pewnych spraw, niestety te leki nie radzą sobie z moją depresją, jakoś na nich funkcjonuję i toczę się przez życie, bo chronią mnie przez ostrymi atakami depresji, jednak bardzo dużo brakuje im do wyleczenia depresji.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 20 kwi 2014, 18:47
ciekawy jestem czy na obnizenie samopoczucia po tianeptynie mógłby coś pomóc 5-HTP, moze ktoś próbował?

przez brown 29 kwi 2014, 10:07
lunatic napisał(a):ciekawy jestem czy na obnizenie samopoczucia po tianeptynie mógłby coś pomóc 5-HTP, moze ktoś próbował?

Też mnie to ciekawi. Muszę zastąpić czymś sertralinę bo męczy mnie już załatwianie u ogólnego recept na sertrę a psychiatra nie chce mi wypisać jej razem z tianeptyną a poza tym stwierdziłem że zamiast chemii spróbuję coś bardziej naturalnego jak dziurawiec, 5-htp albo rhodiolę . To ostatnie zamówiłem w aptece i będę testował od jutra. 5-HTP występuje w suplementach jako 5-HTP czy jako tryptofan ?

przez lunatic 29 kwi 2014, 10:36
Ostatnio edytowano 29 kwi 2014, 10:50 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 29 kwi 2014, 10:38
5-HTP występuje w suplementach jako 5-HTP czy jako tryptofan

5-HTP to 5-HTP, a tryptofan to tryptofan. Możesz spotkać zarówno suplementy, które zawierają tryptofan jak i takie, które zawierają 5-HTP. Tryptofan ulega w organizmie konwersji do 5-hydroksytryptofanu(5-HTP), a dalej konwersji do serotoniny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez brown 29 kwi 2014, 13:37
Aha, bo nie byłem pewny czy te wszystkie suple nie zawierają po prostu tryptofanu który dopiero zamienia się w organizmie w 5-HTP, dzięki za wyjaśnienie :smile:

przez suwak 29 kwi 2014, 14:48
brown, a jak się czujesz biorąc Sertralinę i Tianeptynę razem? Nie przeszkadza to, że mechanizm działania tych leków jest odwrotny?
I czy suplementy zawierające 5-HTP mogą w jakiś sposób dorównać swoją siłą lekom SSRI?

przez Marek1977 29 kwi 2014, 14:51
Brać tianeptyne z SSRI to tak jak brać agonistów dopaminy z neuroleptykami.
Conscientia est, necesse est

przez brown 29 kwi 2014, 17:00
suwak napisał(a):brown, a jak się czujesz biorąc Sertralinę i Tianeptynę razem? Nie przeszkadza to, że mechanizm działania tych leków jest odwrotny?
I czy suplementy zawierające 5-HTP mogą w jakiś sposób dorównać swoją siłą lekom SSRI?

Teoretycznie jest to głupie. W praktyce w moim przypadku wygląda to tak że sama tianeptyna działa na mnie już tylko antynerwicowo tzn. obniża mi poziom ogólnego zdenerwowania i frustracji ale nie działa na depresję i lęki i gdy dorzuciłem ssri doszło działanie antydepr i zmniejszyły się lęki. Jednak i tak mi daleko do na tyle dobrego zdrowia psychicznego żebym mógł normalnie w życiu funkcjonować. Boję się zrezygnować z któregoś z tych leków bo nie chcę mieć ciężkich dołów albo z drugiej strony chodzić wiecznie wkurw. na wszystkich z byle powodu ( i tak mnie wszystko wkurw. ale na tianept. jest znośnie :) I tak sobie je biorę bo nie widzę na razie alternatywy, a czy to dobre połączenie nie wiem, możliwe że nie ale dopóki nie widzę żadnych skutków ubocznych i mi pomaga to biorę (z tym że jak napisałem wcześniej spróbuje zamienić ssri na coś naturalnego i podnoszącego serotoninę) A co do 5-HTP to nigdy nie brałem i też mnie ciekawi czy mogą dorównać działaniu ssri ?

przez lunatic 29 kwi 2014, 17:12
brown napisał(a):A co do 5-HTP to nigdy nie brałem i też mnie ciekawi czy mogą dorównać działaniu ssri ?

a skąd

przez macieywwa 30 kwi 2014, 17:33
Mozna łączyć tianeptyne z lamo i kweta ?...mam bardzo mile wspomnienia z tym lekiem i zamierzam wrócic do niego.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Marian_Paździoch 04 maja 2014, 14:44
macieywwa, też się nad tym zastanawiam. Biorę lamo i kwetę, ale potrzebuję czegoś na lęki, a wszelkie SSRI odpadają. Diagnozę mamy taką samą, więc może któryś z nas tego kiedyś spróbuje i opisze wrażenia na temat takiego mixu.

No i druga sprawa. Ktoś kiedyś pisał, że tianeptyna może pomóc w nerwicy natręctw. Zastanawiam się jakim cudem, skoro NN wymaga dużej ilości serotoniny, która ponoć działając na hipokamp zmniejsza objawy tego zaburzenia. A jeżeli tianeptyna zmniejsza poziom serotoniny, to na nerwicę natręctw pomoże chyba tylko nielicznym.
Marian_Paździoch

Sortuj wg