TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 83

przez lunatic 20 kwi 2014, 10:38
zaqzax-3,
polecam jesli masz problem ze stłumieniem emocjonalnym po SSRI, tianeptyna nie tłumi emocji a często potrafi jeszcze je nasilić

przez Popiół 20 kwi 2014, 18:05
Na SSRI przeważnie dobrze reagują osoby, które są bardzo nadwrażliwe emocjonalnie, gdy emocje nimi szargają. Jeśli ktoś ma mocno przytępiony afekt lub nie ma problemu z nadmiarem emocji, wtedy SSRI mogą powodować właśnie takie "wygaśnięcie". Chociaż tu i tak nie można tak generalizować, bo każdy może inaczej reagować na leki a przypadki są bardzo różne i złożone.

Mi w pewnym stopniu SSRi pomagają, jakby odcinając mnie od tych negatywnych emocji i wyolbrzymiania pewnych spraw, niestety te leki nie radzą sobie z moją depresją, jakoś na nich funkcjonuję i toczę się przez życie, bo chronią mnie przez ostrymi atakami depresji, jednak bardzo dużo brakuje im do wyleczenia depresji.
Popiół

przez lunatic 20 kwi 2014, 18:47
ciekawy jestem czy na obnizenie samopoczucia po tianeptynie mógłby coś pomóc 5-HTP, moze ktoś próbował?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brown 29 kwi 2014, 10:07
lunatic napisał(a):ciekawy jestem czy na obnizenie samopoczucia po tianeptynie mógłby coś pomóc 5-HTP, moze ktoś próbował?

Też mnie to ciekawi. Muszę zastąpić czymś sertralinę bo męczy mnie już załatwianie u ogólnego recept na sertrę a psychiatra nie chce mi wypisać jej razem z tianeptyną a poza tym stwierdziłem że zamiast chemii spróbuję coś bardziej naturalnego jak dziurawiec, 5-htp albo rhodiolę . To ostatnie zamówiłem w aptece i będę testował od jutra. 5-HTP występuje w suplementach jako 5-HTP czy jako tryptofan ?

przez lunatic 29 kwi 2014, 10:36
Ostatnio edytowano 29 kwi 2014, 10:50 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 29 kwi 2014, 10:38
5-HTP występuje w suplementach jako 5-HTP czy jako tryptofan

5-HTP to 5-HTP, a tryptofan to tryptofan. Możesz spotkać zarówno suplementy, które zawierają tryptofan jak i takie, które zawierają 5-HTP. Tryptofan ulega w organizmie konwersji do 5-hydroksytryptofanu(5-HTP), a dalej konwersji do serotoniny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez brown 29 kwi 2014, 13:37
Aha, bo nie byłem pewny czy te wszystkie suple nie zawierają po prostu tryptofanu który dopiero zamienia się w organizmie w 5-HTP, dzięki za wyjaśnienie :smile:

przez suwak 29 kwi 2014, 14:48
brown, a jak się czujesz biorąc Sertralinę i Tianeptynę razem? Nie przeszkadza to, że mechanizm działania tych leków jest odwrotny?
I czy suplementy zawierające 5-HTP mogą w jakiś sposób dorównać swoją siłą lekom SSRI?

przez Marek1977 29 kwi 2014, 14:51
Brać tianeptyne z SSRI to tak jak brać agonistów dopaminy z neuroleptykami.
Conscientia est, necesse est

przez brown 29 kwi 2014, 17:00
suwak napisał(a):brown, a jak się czujesz biorąc Sertralinę i Tianeptynę razem? Nie przeszkadza to, że mechanizm działania tych leków jest odwrotny?
I czy suplementy zawierające 5-HTP mogą w jakiś sposób dorównać swoją siłą lekom SSRI?

Teoretycznie jest to głupie. W praktyce w moim przypadku wygląda to tak że sama tianeptyna działa na mnie już tylko antynerwicowo tzn. obniża mi poziom ogólnego zdenerwowania i frustracji ale nie działa na depresję i lęki i gdy dorzuciłem ssri doszło działanie antydepr i zmniejszyły się lęki. Jednak i tak mi daleko do na tyle dobrego zdrowia psychicznego żebym mógł normalnie w życiu funkcjonować. Boję się zrezygnować z któregoś z tych leków bo nie chcę mieć ciężkich dołów albo z drugiej strony chodzić wiecznie wkurw. na wszystkich z byle powodu ( i tak mnie wszystko wkurw. ale na tianept. jest znośnie :) I tak sobie je biorę bo nie widzę na razie alternatywy, a czy to dobre połączenie nie wiem, możliwe że nie ale dopóki nie widzę żadnych skutków ubocznych i mi pomaga to biorę (z tym że jak napisałem wcześniej spróbuje zamienić ssri na coś naturalnego i podnoszącego serotoninę) A co do 5-HTP to nigdy nie brałem i też mnie ciekawi czy mogą dorównać działaniu ssri ?

przez lunatic 29 kwi 2014, 17:12
brown napisał(a):A co do 5-HTP to nigdy nie brałem i też mnie ciekawi czy mogą dorównać działaniu ssri ?

a skąd

przez macieywwa 30 kwi 2014, 17:33
Mozna łączyć tianeptyne z lamo i kweta ?...mam bardzo mile wspomnienia z tym lekiem i zamierzam wrócic do niego.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Marian_Paździoch 04 maja 2014, 14:44
macieywwa, też się nad tym zastanawiam. Biorę lamo i kwetę, ale potrzebuję czegoś na lęki, a wszelkie SSRI odpadają. Diagnozę mamy taką samą, więc może któryś z nas tego kiedyś spróbuje i opisze wrażenia na temat takiego mixu.

No i druga sprawa. Ktoś kiedyś pisał, że tianeptyna może pomóc w nerwicy natręctw. Zastanawiam się jakim cudem, skoro NN wymaga dużej ilości serotoniny, która ponoć działając na hipokamp zmniejsza objawy tego zaburzenia. A jeżeli tianeptyna zmniejsza poziom serotoniny, to na nerwicę natręctw pomoże chyba tylko nielicznym.
Marian_Paździoch

przez Marek1977 04 maja 2014, 16:57
U mnie tianeptyna nasilała ZOK.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg