TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Popiół 22 mar 2014, 23:16
Tak, bezpieczne.
Popiół

przez arek_177 23 mar 2014, 13:27
brał już ktoś kiedyś taką kombinację , boję sie że dostane zespół serotoninowy
:105:

przez brown 23 mar 2014, 14:53
lunatic napisał(a):ktoś kiedyś pisał ze bierze tianeptyne z citalopramem ale nie moge znalezc tych postów

To pewnie ja. Biorę 10 mg citalopramu razem z tianeptyną ale za 2 dni zamieniam cital. na sertralinę 25 lub 50 mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 25 mar 2014, 23:29
zapowiada sie niezle - tfu tfu odpukac. dobry efekt przeciwlekowy, wyostrzona koncentracja, zdolnosci poznawcze, a nie ssriowe otumanienie i oglupienie. biore tianesal ostawilem ssri i dopiero wtedy zobaczylem jak te leki ingeruja w zycie. wreszcie wrocil apetyt na seks i potencja. mam nadzieje ze tianeptyna da rade i juz nie bede musial do nich nigdy wracac.

przez lunatic 25 mar 2014, 23:36
one-half,
jak długo bierzesz?

przez Kalebx3 25 mar 2014, 23:36
mam nadzieje ze tianeptyna da rade i juz nie bede musial do nich nigdy wracac.

oby Ci sie udało ;) . Mi pomagala na samym początku , potem bylo gorzej . Tylko żeby Ci nie przyszło do glowy mieszaćSSRI z tianeptyną , bo sobie biedy narobisz .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 25 mar 2014, 23:38
może jakbym go spróbował za czwartym razem to by zadziałał lepiej :pirate:

przez Kalebx3 25 mar 2014, 23:50
nie da rady , tak myślę . Może po dwuletniej przerwie jakoś by zaskoczył na początku lepiej , ale po tem ta sama sraczka wodnista .
Ten lek juz u Ciebie skreślony , jak i mnie też .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez one-half 25 mar 2014, 23:52
biore ok miesiaca. poki co jest nierowno ale ja mialem tak zawsze z kazdym antydepresantem - im dluzej bralem, tym bylo lepiej mam nadzieje ze bedzie tak i w tym przypadku. ciezko sie w tym wszystkim odnalezc bo ten lek ma zupelnie inny sposob dzialania niz ssri i jest to szok dla osoby ktora przez kilka lat snila (i wcale nie w pozytywnym tego slowa znaczeniu) zycie na SSRI.

przez lunatic 25 mar 2014, 23:57
one-half,
wszystko zalezy od tego co komu potrzeba, tez chcialem cos wiecej poczuc niz na SSRI ale jak sie okazało dla mnie lepsze wyjscie to nic nie czuc albo prawie nic niz czuc i doprowadzis sie tym do nawrotu depresji

przez Popiół 26 mar 2014, 00:12
one-half, Trzymaj się chłopie i nie poddawaj ;) Jest sporo osób którym ten lek pomógł a czytam ostatnio dużo opinii na temat tianeptyny, fakt że te opinie są bardzo skrajne ale w pewnych typach depresji tianeptyna może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Ja też szukam innej drogi do wyleczenia bo nie chcę się obudzić za dziesięć lat z ręką w nocniku.
Popiół

przez lunatic 26 mar 2014, 00:19
Popiół napisał(a):Ja też szukam innej drogi do wyleczenia bo nie chcę się obudzić za dziesięć lat z ręką w nocniku.

masz na mysli to ze czasem SSRI dają coś takiego jakbyś był obok wszystkiego i czuł ze nie przeżywasz własnego życia?

przez Popiół 26 mar 2014, 00:34
lunatic, między innymi, tak. Poza tym te leki nie chcą już leczyć mojej depresji, choć chronią mnie przed bardzo ciężkimi zjazdami nastroju.
Popiół

przez miko84 26 mar 2014, 10:33
one-half cierpliwości, ten lek potrzebuje czasu. Rzeczywiście działanie jest inne i w porównaniu z działaniem zombifikującym SSRI u niektórych może okazać się dobrym rozwiązaniem.

SSRI nie są skuteczne u wielu ludzi, a część po prostu nie wie że może być lepiej na innych lekach. Oczywiście jest też masa osób którym te leki pomagają. Zresztą są zawsze przepisywane na początku we wszystkich typach depresji więc każdy ma za sobą "trial" przynajmniej paru leków z tej grupy.
miko84

Sortuj wg