TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez castor 19 mar 2014, 16:27
miko84, Te pytanie o schizofrenię to do mnie czy do uzytkownik, ?

przez Popiół 19 mar 2014, 16:27
uzytkownik, ale co z tego ? w czym mi to ma pomóc? ;) Wykrycie depresji nie jest problemem, gorzej z leczeniem.

-- 19 mar 2014, 16:30 --

To co wykryją we krwi do depresja czy jej efekty ? ;)
Popiół

przez miko84 19 mar 2014, 16:59
castor nie do Ciebie, te linki które podał odnoszą się do schizofrenii a nie depresji. Pewien typ depresji (depresja melancholijna i ta związana z nadaktywnością osi HPA) da się "zmierzyć" badaniem które nazywa się 'test hamowania deksametazonem". W badaniu wychodzi brak hamowania wydzielania kortyzolu przez deksametazon podany wieczorem (kortyzol bada się rano). U zdrowych z funkcjonującym negatywnym sprzężeniem zwrotnym podanie deksametazonu (czyli syntetycznego glikokortykoidu) powoduje zahamowanie wydzielania naturalnego kortyzolu. U chorych na ten typ depresji ten mechanizm jest wadliwy, tzn. wysoki kortyzol nie potrafi odciąć jego dalszego uwalniania. Jest to chyba związane ze swoistą "zawleczką" znajdującą się w hipokampie, która z powodu nadmiernego chronicznego stresu zaczyna nawalać.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 19 mar 2014, 18:30
miko84 napisał(a):castor nie do Ciebie, te linki które podał odnoszą się do schizofrenii a nie depresji. Pewien typ depresji (depresja melancholijna i ta związana z nadaktywnością osi HPA) da się "zmierzyć" badaniem które nazywa się 'test hamowania deksametazonem". W badaniu wychodzi brak hamowania wydzielania kortyzolu przez deksametazon podany wieczorem (kortyzol bada się rano). U zdrowych z funkcjonującym negatywnym sprzężeniem zwrotnym podanie deksametazonu (czyli syntetycznego glikokortykoidu) powoduje zahamowanie wydzielania naturalnego kortyzolu. U chorych na ten typ depresji ten mechanizm jest wadliwy, tzn. wysoki kortyzol nie potrafi odciąć jego dalszego uwalniania. Jest to chyba związane ze swoistą "zawleczką" znajdującą się w hipokampie, która z powodu nadmiernego chronicznego stresu zaczyna nawalać.

Depresji też to dotyczy.
Nie mogę znaleźć materiału, ale było w normalnym wydaniu faktów TVN. Ten poprzedni link dot. tylko schizofrenii, ale badania krwi dot. białek, które są wydzielane przy depresji i był ten temat w faktach obok schizofrenii. Znajdę dam znać. Póki co: Google -> depresja badania krwi
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez lunatic 19 mar 2014, 18:35
coś o tym jest http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Dep ... aid=61265a
ale czy te testy już są stosowane czy są w trakcie badań jeszcze...

przez brown 19 mar 2014, 20:57
Jeśli chodzi o bóle kręgosłupa to jestem przekonany że mają one związek ze stanem psychicznym. Wiem to ze swojego doświadczenia, bo miałem ogromne bóle kręgosł. i w zależności od brania różnych leków psychiatrycznych bóle te się zmniejszały. Mi osobiście głównie pomogła na te dolegliwości wenlafaksyna, jednak nie do końca. Całkowicie wyleczyłem bóle kr. chodzeniem na basen a dokładnie chodziłem raz w tygodniu przez 7-8 tygodni i jak ręką odjął. Tylko że trzeba popływać (najlepiej żabką) a nie się tylko wymoczyć ;) kondycja sama przyjdzie z czasem. Mineło już kilka miesięcy i bóle nie powróciły, więc polecam ten sposób. Dodam że w moim przypadku bardzo nasilały bóle kręgosłupa leki takie jak solian czy abilify (ten wręcz spowodował ból karku i głowy na stałe na kilka lat :( )

przez Popiół 19 mar 2014, 22:36
uzytkownik, poczytałem o tych badaniach krwi, ciekawy temat.
Popiół

przez miko84 20 mar 2014, 10:22
brown neuroleptyki takie jak solian czy abilify mogą nasilać ból karku i kręgosłupa przez zwiększanie napięcia mięśni, dlatego te bóle równie dobrze u użytkownika castor może powodować właśnie solian.
miko84

przez castor 20 mar 2014, 10:34
No dobrze, ale wcześniej brałem solian prawie rok i nigdy taki ból nie wystąpił, można powiedzieć, że na solianie czułem poprawe od wzięcia pierwszej tabletki. Najpierw pojawiło sie mrowienie w stopach, a potem po dwóch tygodniach doszedł ból kręgosłupa, to wszystko gdy odstawiłem coaxil.

przez Popiół 21 mar 2014, 02:38
castor, bo ten lek zaczyna działać szybko do pierwszych dawek dopóki nie nastąpią zmiany receptorowe (mowa o działaniu przeciwdepresyjnym) Ty chyba bierzesz z tego co pamiętam dawki przeciwpsychotyczne a tu ryzyko objawów niepożądanych bardzo rośnie, stąd m.in może występować u Ciebie jakieś napięcie i bóle kręgosłupa.
Popiół

przez lunatic 22 mar 2014, 18:45
ktoś kiedyś pisał ze bierze tianeptyne z citalopramem ale nie moge znalezc tych postów

przez slow_down 22 mar 2014, 21:13
miko84 napisał(a):brown neuroleptyki takie jak solian czy abilify mogą nasilać ból karku i kręgosłupa przez zwiększanie napięcia mięśni, dlatego te bóle równie dobrze u użytkownika castor może powodować właśnie solian.

U mnie zaś pierwsza tabletka amisulprydu nasiliła rozdrażnienie i spowodowała mega zmęczenia. Aż dziw bierze, że po tygodniu łykania ami prolaktynę miałem wywaloną w kosmos.
slow_down

przez Kalebx3 22 mar 2014, 21:18
U mnie zaś pierwsza tabletka amisulprydu nasiliła rozdrażnienie i spowodowała mega zmęczenia.

mialem tak samo ,,,juz po drugim dniu zrezygnowałem z takiego leczenia . Zebym do jednego Krzyża jakim jest choroba dokladał sobie drugi , co to to nie ,,, senkju .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez arek_177 22 mar 2014, 22:05
pomocy biorę xetanor 50mg rano a na wieczor lekarz dał mi prefaxine 37,5mg czy to bezpieczne???
:105:

Sortuj wg