TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 19 mar 2014, 13:45
Prawdopodobnie od nerwicy. Są to objawy somatyczne wzmożonego napięcia nerwowego.
miko84

przez castor 19 mar 2014, 13:51
A nie wiesz jak to powstrzymać ? Tak samo było jak miałem odstawiony solian np. te mrowienie, wszystko wróciło do normy gdy zacząłem brać solian od nowa. Te mrowienie mam już ponad 2 miesiące i naprawde już nie wytrzymuję. A przecież cały czas biorę solian.

przez miko84 19 mar 2014, 14:01
Zwróć się do lekarza to coś zaradzi, dołoży jakiś lek który to powstrzyma. Jest sporo leków uspokajających. Lepiej nie czytaj ulotek przed wzięciem leku, bo jak zauważyłeś może Cię to odstraszyć. Warto zaufać lekarzowi.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez castor 19 mar 2014, 14:06
Mam w domu alprox i hydroksyzynę. Ale myśle, że trzeba zaleczyć przyczynę, a nie objaw. A według ciebie to te objawy mogły wziąć się od coaxilu np. że przestałem go brać pod koniec grudnia ? Teraz biorę go pół tabletki. Może wcale należy go odstawić ?

-- 19 mar 2014, 13:34 --

miko84, Co sądzisz o tym coaxilu ? Czy nie chcesz się wtrącać do leczenia ?

przez miko84 19 mar 2014, 14:45
O coaxilu mam dobre zdanie, ale reakcja na każdy lek to sprawa indywidualna, więc jeśli Ci nie podchodzi to nie ma co go brać na siłę. Hydroksyzyna jest wg. mnie dobrym lekiem o pewnym działaniu uspokajającym, więc raczej mógłbyś ją spróbować i zobaczyć czy Cię uspokoi. Na pewno nie uzależnia.
miko84

przez Popiół 19 mar 2014, 15:13
castor, leczenia przyczynowego nie ma i długo nie będzie, wszystko co wiemy na temat chorób psychicznych to tak naprawdę domysły i teorie-hipotezy, wciąż nie ma biologicznego "testu" którym dało by się zdiagnozować depresję, diagnoza opiera się przede wszystkim na wywiadzie z pacjentem i zgłaszanych przez niego dolegliwościach, nawet gdy uda nam się wykazać jakąś biologiczną zmianę czy nieprawidłowość "powiązaną" z depresją (poprzez np. zaawansowane obrazowanie mózgu itp.) i tak nie mamy pewności czy te "zmiany" są przyczyną czy może efektem depresji.

Wydaje mi się że masz za duże dawki tego solianu, poza tym przyjmowanie tego leku długoterminowo nie jest zbyt korzystne (chyba że masz jakieś objawy wytwórcze) . Moim zdaniem mniejsze zło to leki przeciwdepresyjne, boisz się skutków ubocznych ssri? poczytaj, solian też nie jest ich pozbawiony.

Może spróbuj innych leków, z Twoich postów wynika że "nerwy" i lęk mogą powodować u Cb te objawy somatyczne które opisujesz. Możesz spróbować np. tej tianeptyny (skoro boisz sie ssri) wzmacniając działanie przeciwlękowe np. buspironem lub mirtazapiną, do tego jakie leki na Cb działają najlepiej musisz dojść metodą prób i błędów, innej drogi nie ma.
Popiół

przez castor 19 mar 2014, 15:35
Biorę dawkę 600 solianu, ponieważ najlepiej się na niej czuję, już próbowałem zmniejszać na 500 to tylko powodowało to u mnie chyba fobię społeczną. Teraz wolałbym odstawić ten nieszczęsny coaxil i zostać na samym solianie, bo chyba najlepiej sie na nim czułem. A spróbowałem coaxilu dla tego, że lekarz powiedział że to pomoże na te lecenie oczu do góry i ogólnie słabo było u mnie z koncentracją, nie mogłem sie skupić na czytaniu książki i faktycznie lepiej było po tym leku. A ten ból kręgosłupa to może być spowodowany tymi nerwami ? Bo lekarz mnie wysyła do neurologa, reumatologa i ortopedy.

przez uzytkownik 19 mar 2014, 15:37
Popiół napisał(a):wciąż nie ma biologicznego "testu" którym dało by się zdiagnozować depresję, diagnoza opiera się przede wszystkim na wywiadzie z pacjentem i zgłaszanych przez niego dolegliwościach

http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/ba ... 97430.html
http://www.wprost.pl/ar/435894/Przelom- ... -diagnoze/
http://fakty.interia.pl/nauka/news-prze ... Id,1104723

Deprecha też jest już wykrywalna we krwi.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez miko84 19 mar 2014, 15:44
Chyba chodzi o schizofrenię?
miko84

przez castor 19 mar 2014, 15:51
To do mnie pytanie czy do uzytkownik, ?

przez lunatic 19 mar 2014, 16:00
castor,
Bol kregoslupa z nerwow?

-- 19 mar 2014, 15:01 --

Mialem bole stawowe,to byl skutek uboczny lekow,ale zeby tego typu bole byly z nerwow to jeszcze nie slyszalem

przez castor 19 mar 2014, 16:14
lunatic, A np. u mnie ucisk w nosie też jest z nerwicą chyba powiązany więc może i kręgosłup.

przez lunatic 19 mar 2014, 16:18
No niby tianeptyna teoretycznie dobrze dziala na somatyczne objawy nerwicy

przez miko84 19 mar 2014, 16:19
lunatic chyba nie wiesz co może się dziać z organizmem pod wpływem nerwów :pirate:
miko84

Sortuj wg