TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Kalebx3 13 mar 2014, 16:38
musze dołożyc paroksetyne do tianeptyny tak jak miałem zalecone, potencjał przeciwdepresyjny tego leku jezeli chodzi o samopoczucie jest tak słaby ze z dnia na dzień jest coraz gorzej

w jakich dawkach dajesz te leki ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slow motion 13 mar 2014, 16:41
Pablo5HT1 napisał(a):Ja też źle reaguje na SSRi. Dla mnie alternatywy to Moclobemid ( własnie go zaczynam próbować) nie jest lubiany ale to ponoć dobry lek bez dużej liczby ubocznych efektów no i skutecznośc zbliżona do SSRI, nawet ma szybsze działanie od SSRI, druga alternatywa to Trittico, potem chyba ten nowy Brintellix. Natomiast tianeptyny to nie moge rozgryźć, są ludzie którzy bardzo zachwalają, są tacy którzy mówią, że to placebo. Kiedyś dawno temu brałem ale za krótko, wiem że placebem tianeptyna nie jest. Moim zdaniem jest lekiem na atypowe depresje bardziej. W sumie jest to bardzo taki tajemniczy środek, prawpodpodobnie dobry na somatyczne sprawy/

-

ja po moklo puszczałam pawie, że ho ho.
jak zejdę z wenli to przechodze na tianeptyne. Dość mam lęków i zerowego libido.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez lunatic 13 mar 2014, 16:43
Kalebx3,
mialem zalecone 10mg paro i 3X1 tianeptyny, z tym ze byc moze lekarz zmieni mi paro na inny SSRI ktory bede mogl brac w dawce p/depresyjnej, z tianeptyna nie wiem co zrobi, jedno jest pewne, u mnie tianeptyna nie nadaje sie zupełnie do monoterapii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow motion 13 mar 2014, 16:44
lunatic, a z czym masz największy problem?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez lunatic 13 mar 2014, 16:48
slow motion,
1) osłabiona motywacja i energia do dzialania
2) w przypadku zażywania leków pozbawionych wpływu na serotoninę zaliczam szybko silne spadki samopoczucia, chyba nawet większe niz jakbym był bez zadnych leków

-- 13 mar 2014, 15:50 --

jedyny lek na który nie wiem jakbym zareagował bo nie brałem nigdy to coś co działa tylko na dopaminę

przez Kalebx3 13 mar 2014, 16:51
spadkin samopoczucia ?
DFobrego na zły ? cierpienie ,,,od 1-do 10 gdzie ile
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 13 mar 2014, 16:59
Kalebx3,
spadki samopoczucia, mam na myśli pojawiający się przytłaczający żal, smutek,tęsknota za osobą którą straciłem, wszystkie złe wspomnienia które zaczynają nagle mnie bombardować, w efekcie daje to stan w którym mimo ze mam jakąś tam energię większą niz po SSRI to w takim stanie w zaden sposob nie moge jej wykorzystac
całą tą energię pochłania jakby to samopoczucie, na niego ona jest ukierunkowana i efekt pobudzający w praktyce wygląda tak ze następuje pobudzenie w odczuwaniu wszystkich złych emocji

-- 13 mar 2014, 16:09 --

miałem kiedyś identycznie jak zażywałem Edronax, dzialanie tylko na noradrenaline, energia ogromna, tylko co z tego jak samopoczucie było takie ze w zasadzie na nim musiałem się tylko skupiać bo tak dawało w kosć i nie pozwalało mi tej energii wykorzystać do działania

przez Pablo5HT1 13 mar 2014, 22:53
lunatic
A jak długo brałaś Moclo bo na początku to jak po wszystkich antydepresantach mogą być skutki uboczne. Na wenli masz też lęki, jak długo zażywasz wenlafaksynę?

-- 13 mar 2014, 21:55 --

Nie lunatic tylko slow motion sorryy

przez lunatic 15 mar 2014, 19:47
Pablo5HT1,
ja tez bralem moklo i wenle

przez Pablo5HT1 15 mar 2014, 19:54
Lunatic
Ja brałem tianeptyne i mnie nie pomogła kiedy byłem uzależniony od benzo, jak brałem benzo tak brałem dalej. Ponad rok juz benzo nie biorę ale mam leki niestety i deprechę.
Teraz zaczynam Moclo bo źle toleruję SSRI. Ale co z tego wyjdzie , nie wiem , na razie tylko zaostrza mi objawy lękowe jak wszystkie antydepy, wenlafaksyna kiedy brałęm benzo potrafiła dwa razy nie zadziałać na mnie mimo brania dawki 150 mg, więc.... widzisz jak to jest.

-- 15 mar 2014, 18:55 --

Chociaz nie mówię, ze tianeptyna to zły lek, akurat mnie nie pomogła wielu ludziom pomaga.

przez lunatic 15 mar 2014, 20:00
Pablo5HT1,
moklo bierzesz na stany lękowe? :shock:

przez castor 19 mar 2014, 12:48
Cześć, napisze na początku, że moim podstawowym lekiem jest solian czyli amisulpryd w dawce 400 rano i 200 wieczorem po którym czasami jak sie zdenerwuję to leciały mi oczy do góry. Na te oczy brałem Ketrel po którym po jakimś czasie wszystko mijało. Lekarz powiedział, że to są napady lęku i że da mi lek przeciwdepresyjny. Dostałem seronil, ale nie chciałem go brać jak się naczytałem jakie objawy uboczne powoduje. Pod koniec listopada tamtego roku lekarz wypisał mi coaxil głównie za moją namową i wziąłem go jeszcze tego samego dnia od samego początku w dawce 2x1. Na początku byłem bardziej nerwowy, ale po kilku dniach to minęło. Potem byłem bardziej skoncentrowany, lepiej czytało mi się książkę. Byłem tym zaskoczony. Po kilku dniach miałem zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy więc trochę się stresowałem m.in. ściskało mnie żołądku. Zdałem te prawo jazdy z wynikiem pozytywnym i następnego dnia zaczął mnie ściskać lęk w żołądku mimo tego, że było już po egzaminie, a wcześniej kilka razy zdawałem i nigdy tego nie było. Szybko skojarzyłem, że to przez coaxil i od razu go odstawiłem. Pod koniec grudnia zauważyłem, że gdy leżę na łóżku to wtedy zginam kolana i poprostu walę nogami w łóżko i do tego doszło mocne pocenie się pod pachami. Po nowym roku pojawiło się mrowienie czy drętwienie stóp. Miałem tak gdy odstawiłem solian na kilka miesięcy.
Potem za zgodą lekarza wróciłem do tego coaxilu. Te mrowienie trochę się zmniejszyło i znowu lepiej zaczęło mi się czytać. Ale cały czas się pociłem z rana przed wzięciem lęków i tak od godziny 15 do 18 kiedy znowu brałem solian razem z coaxilem. Do tego zaczął mnie boleć kręgosłup najpierw w jednym, a potem w dwóch miejscach. Na te mrowienie lekarz kazał wziąć pridinol, ale on nic nie pomógł tylko zacząłem się mocniej pocić. Pomyślałem, że brakuję mi 3 dawki coaxilu więc zacząłem go brać o 14. Po paru dniach miałem uderzenia gorąca i zaczęły mnie boleć uda aż tak nie do wytrzymania. Więc zmniejszyłem do 2x1. Potem miałem drżenia głównie nóg. Do tego doszły natręctwa myślowe, które utrzymują się do dzisiaj . Teraz gdy wogólę nie biorę coaxilu to dostałem gorączki tak do 37,2.
Lekarz uważa, że to nie od coaxilu jednak ja tak nie uważam. No bo jak nie przez coaxil to przez co. Jak ktoś miał takie objawy albo wie jak mi pomóc to niech pisze. Teraz mam mrowienie stóp, ból kręgosłupa, natręctwa myślowe, czasami ucisk w nosie, pocenie przez dłuższą część dnia, które przechodzi wieczorem.
Co mam teraz zrobić, żeby to wszystko przeszło ?

przez miko84 19 mar 2014, 12:51
A nie sądzisz, że może być to po amisulprydzie?
miko84

przez castor 19 mar 2014, 13:19
Amisulpryd wyciągnął mnie z czarnej dziury depresji, płaczu, autyzmu itp. Brałem go od marca 2012 do października i od lutego 2013 do teraz. Tylko chciałem spróbować teraz z coaxilem i takie rzeczy sie porobiły ze mną.

-- 19 mar 2014, 12:43 --

miko84, Wiesz od czego jest te mrowienie w stopach i pocenie sie pod pachami ?

Sortuj wg