TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Tańczący z lękami 10 mar 2014, 22:17
lunatic, dziś wyczytałem, że wieczorem poziom dopaminy jest najniższy a ja najgorzej czuję się również wieczorami

-- 10 mar 2014, 21:23 --

a wcześniej (przed tianeptyną) także najgorzej czułeś się wieczorem?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez slow motion 10 mar 2014, 22:26
ludziska..jeśli chodzi o lęki to jak sobie u was tianeptyna poradziła?
schodzę z wenli, bo szlag mnie trafi z moimi lękami i myślę o tym leku.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez lunatic 10 mar 2014, 22:29
Tańczący z lękami,
no wlasnie zawsze miałem na odwrót jak mialem jakis wiekszy epizod depresji czy gorszego stanu, zawsze wieczor było lepiej, a teraz na odwrot, w dzien nawet dobrze, przed tianeptyna tak nie mialem

-- 10 mar 2014, 21:29 --

Miko kiedys tu pisal ze w depresji atypowej duzo objawow jest poodwracanych i tez samopoczucie jest wlasnie gorsze wieczorem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 10 mar 2014, 22:32
tak, ale ja mam raczej melancholijną (wysoki kortyzol) a wieczorami czuję się gorzej a po mircie przechodzi i czuję ulgę, jak ćpun jakiś
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 10 mar 2014, 22:34
Tańczący z lękami,
no to w melancholijnej powinienes czuc sie chyba rano gorzej, a zreszta nie wiem czy w ogole maja sens te podzialy

przez miko84 11 mar 2014, 10:00
W atypowej samopoczucie jest gorsze wieczorem bo spada poziom kortyzolu, a w tej depresji jest go "mało".

Tańczący z lękami ale u Ciebie równie dobrze może być to tak jak piszesz - wieczorem mirta przestaje działać i do głosu dochodzi wzięta rano sertralina, skoro poprawę masz po wzięciu mirtazapiny. Nie próbowałeś zwiększyć dawkę mirty? Może lepiej byś się czuł.

Podział na typy depresji ma sens bo każdy typ leczy się inaczej.
miko84

przez slow motion 11 mar 2014, 11:19
drugi raz spotykam się z całkowitym ignorowaniem mojego pytania w dziale z lekami. no, ale cóż kółeczko wzajemnej adoracji działa.
dziękuję bardzo, zapamiętam to sobie.;]

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez miko84 11 mar 2014, 12:51
Oj tam, oj tam. Po prostu mało osób z forum bierze lub brało tianeptynę. Ja ją brałem parę lat temu przez wiele miesięcy i z tego co pamiętam to bardzo dobrze radziła sobie przeciwlękowo - na pewno lepiej od SSRI. Przynajmniej w moim przypadku. Zazwyczaj osoby źle tolerujące SSRI/SNRI dobrze reagują na tianeptynę.
miko84

przez slow motion 11 mar 2014, 14:26
o wow. jednak nie jestem niewidzialna :lol:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Popiół 11 mar 2014, 14:32
miko84, to pocieszające co piszesz. Coraz bardziej jestem ciekaw tego, jakie działanie miałby na mnie ten lek.
Popiół

przez miko84 11 mar 2014, 14:38
Myślę, że wart jest spróbowania. Szczególnie jak zawiodły pozostałe leki przeciwdepresyjne. Ja jak nic się nie zmieni to prawdopodobnie "wskoczę" na tianeptynę za 9 tygodni :pirate:
miko84

przez lunatic 11 mar 2014, 16:01
slow motion napisał(a):ludziska..jeśli chodzi o lęki to jak sobie u was tianeptyna poradziła?
schodzę z wenli, bo szlag mnie trafi z moimi lękami i myślę o tym leku.

u mnie słabo pod tym względem, nie zauwazylem jakiegokolwiek wyciszenia po nim, no ale nie biore go w celu wyciszenia wiec tego po nim nie oczekuje

przez Pablo5HT1 12 mar 2014, 02:58
Ja też źle reaguje na SSRi. Dla mnie alternatywy to Moclobemid ( własnie go zaczynam próbować) nie jest lubiany ale to ponoć dobry lek bez dużej liczby ubocznych efektów no i skutecznośc zbliżona do SSRI, nawet ma szybsze działanie od SSRI, druga alternatywa to Trittico, potem chyba ten nowy Brintellix. Natomiast tianeptyny to nie moge rozgryźć, są ludzie którzy bardzo zachwalają, są tacy którzy mówią, że to placebo. Kiedyś dawno temu brałem ale za krótko, wiem że placebem tianeptyna nie jest. Moim zdaniem jest lekiem na atypowe depresje bardziej. W sumie jest to bardzo taki tajemniczy środek, prawpodpodobnie dobry na somatyczne sprawy/

-- 12 mar 2014, 02:10 --

Aha dodam bo trochę sobie czytam o receptorach i przekaźnikach to tianeptyna działa napewno. Tylko nie jest to model serotoninowy.
Jest to inne działanie. Oficjalnie figuruje jako zwiększający wychwyt serotoniny, coś jakby w opozycji do SSRI ale.... szukałem więcej i de facto jego mechanizm opiera się na czymś innym. Głównie to doszedłem, że miesza z glutaminianem najwięcej ( amygdala, hipocamp)
dobry ma być na uzależnienia, trochę lęki niektóre, natomiast depresję słabiej bierze. Ma też spory potencjał o dziwo przeciwpadaczkowy
związany z receptorem adenozynowym, jak ktoś ma dużą depresje to chyba nie jest to najlepsze rozwiązanie-tianeptyna. No i ten baardzo powolny czas działania też jest trochę minusem. Lek dla cierpliwych. Jednak mimo tego mam go w rezerwie jak inne środki zawiodą.

przez lunatic 13 mar 2014, 11:07
musze dołożyc paroksetyne do tianeptyny tak jak miałem zalecone, potencjał przeciwdepresyjny tego leku jezeli chodzi o samopoczucie jest tak słaby ze z dnia na dzień jest coraz gorzej :(

Sortuj wg