TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

Re: Coaxil

przez gizela 25 wrz 2009, 21:55
no to chyba ja :mrgreen:
ogólnie od zawsze miałam awersję do leków i cieszę się, że nie muszę ładować w siebie większych ilości :smile:

przez kasia000 26 wrz 2009, 06:52
Każda dawka na którą pacjent zareagował pozytywnie jest dawka leczniczą wiec nie potrzebne jest zwiekszanie dawki bo NA ULOTCE PISZE ,ŻE trzeba brać większa...bez sensu...
kasia000

przez Anna R. 26 wrz 2009, 13:32
Kasiu, masz racje w 100 procentach.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez matrixor 26 wrz 2009, 15:22
Na ulotce jest podane dawkowanie lecznicze dla większości pacjentów. Dla Lerivonu 60-120mg, dla Seronilu 20-60mg, dla Zoloftu 50-200mg dla Fevarinu 100-300mg. W przypadku bezsenności zażywane są mniejsze dawki mianseryny np. 10, 30mg ale jeżeli Lerivon miałby być głównym lekiem antydepresyjnym podawanym w monoterapii wtedy te dawki są wyższe od 60mg w górę. Jeżeli ktoś zażywa Lerivon w małych dawkach to ze względu na jego działanie sedatywne poprawiające jakość snu i uspokajające, ale nie jest to jeszcze działanie antydepresyjne.
matrixor

przez Anna R. 26 wrz 2009, 15:36
Jeżeli ktoś zaczyna leczenie mianseryną lub jakimkolwiek innym antydepresantem od niższych dawek, na które reaguje pozytywnie (poprawa samopoczucia-remisja) to NIE MUSI I NIE POWINIEN zwiększać swojej dawki dobowej.

[Dodane po edycji:]

Powrócę jeszcze do absurdalnego pomysłu brania doraźnie Lerivonu jako leku nasennego. Oto fragment artykułu dotyczącego bezsenności autorstwa prof. dr hab. med. Waldemara Antoniego Szelenbergerga, Kierownika Katedry i Kliniki Psychiatrycznej I Wydziału Lekarskiego UW w Warszawie:

"Powszechnie uważa się, że na pojawienie się bezsenności pierwotnej wpływa nadmierne wzbudzenie, zatem każda metoda zmniejszająca aktywację osi podwzgórzowo-przysadkowo-nadnerczowej jest przyczynową metodą leczenia bezsenności. Uważa się, że tak działa terapia poznawczo-behawioralna. Wiadomo także, że leki przeciwdepresyjne zmniejszają aktywację osi podwzgórzowo-przysadkowo-nadnerczowej, można więc założyć, że są to leki przyczynowo leczące bezsenność. Powszechnie stosowane są w tym celu w minimalnych dobowych dawkach: mianseryna 10 mg, mirtazapina 7,5-15,0 mg, tianeptyna 12,5 mg, trazodon 50,0 mg."

Antydepresanty stosowane są zatem w leczeniu bezsenności i usuwaniu jej przyczyn. Używanie ich jako doraźnych leków nasennych nie ma wiec najmniejszego sensu.
W tym celu stosuje się następujące specyfiki: zaleplon, zolpidem, zopiklon, alprazolam, flunitrazepam, klonazepam, lorazepam, estazolam i midazolam.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 26 wrz 2009, 22:18
Ma sens, skoro ktoś pozytywnie reaguje na mianseryne, jako na lek nasenny. Nawet jeśli ma go wziąść w przypadku pojedynczej bezsenności z powodu np jakiegoś wzburzenia. Branie leków takich jak lorazepam czy estazolam i inne beznodiazepiny to dopiero bezsens.
miko84

przez Anna R. 26 wrz 2009, 22:24
Przykro mi, ale będę raczej polegać na autorytetach w tej dziedzinie. W żadnych publikacjach na temat leczenia bezsenności, czy tez zaburzeń lękowych lub nerwicowych nie zaleca się stosowania antydepresantów doraźnie.

[Dodane po edycji:]

Wiąże się to miedzy innymi z tym, ze organizm potrzebuje czasu (od 1 do 8 tygodni), żeby przyzwyczaić się do tego typu leków. W okresie przystosowawczym pojawiają się często nasilone działania niepożądane, które mijają z czasem.

Serwując nie przygotowanemu na to organizmowi dawkę antydepresantu narażamy się na nieprzyjemne skutki uboczne. Może okazać się, ze po uśpieniu się mianseryną, nie będziemy mogli na drugi dzień wstać z łózka, co osobom pracującym, bądź uczącym się jest bardzo nie na rękę. Pojawienie się nadmiernego uspokojenia, otępienia lub ospałości również nie wzbudzi w stosujących ten antydepresant doraźnie zbytniego entuzjazmu.

W związku z tym stosujmy doraźnie leki, które są do tego przeznaczone, zamiast przeprowadzać na sobie eksperymenty, które mogą zakończyć się naprawdę nieprzyjemnie.
Herbert Grönemeyer

Coaxil

przez madzik87 06 paź 2009, 12:33
Witam,
mam pytanie czy biorąc Coaxil mogę spożywać alkohol,czy jest to wzbronione? W ulotce nie miałam żadne informacji na ten temat..

:) :smile:
madzik87

przez miko84 06 paź 2009, 13:42
Pij na zdrowie :P myślę, że jest to na tyle delikatny lek, że możesz. Zależy też ile chcesz wychlać...
miko84

przez linka 06 paź 2009, 13:54
Hmm a możeby tak zastanowić się co jest ważniejsze - picie czy leczenie......bo picie w trakcie brania leków mija się z celem, bo nawet jeśłi to nie wywoła dziwnej reakcji to sprawia, że leki nie działają........poza tym to substancja psychoaktywna (alko) i zwykle pogorsza stan naszych znerwicowanych mózgów.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez madzik87 06 paź 2009, 22:58
Pić nie mam zamiaru na umór :),może z dwa piwka,bo ost nie jest za ciekawie :),wiem,że mija sie z celem,ale chodziło mi raczej czy nie ma żadnych skutków ubocznych :P bo latać po wc nie mam zamiaru ;)
madzik87

przez linka 06 paź 2009, 23:27
Zwykle żadne leki poza benzo nie reagują jakoś specjalnie z fajerwerkami z alko.......aczkolwiek trzeba isę przygotować na to, że po spożyciu(nawet dwóch piw) na następny dzień nasze samopoczucie prawdopodobnie będzie szło centralnie w dół.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isj 07 paź 2009, 00:21
miko84 napisał(a):Pij na zdrowie :P myślę, że jest to na tyle delikatny lek, że możesz. Zależy też ile chcesz wychlać...
Mylisz się, tianeptyna obok buspironu wchodzi w najbardziej rozgległe interakcje z etanolem. Mało tego, właśnie dlatego jej przydatność została wypróbowana w leczeniu alkoholizmu, i to z niezłym skutkiem. Poszukaj na PubMedzie.

Wniosek końcowy: podczas kuracji tianeptyną nie powinno się jej łączyć z alkoholem, zaś ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest wyższe niż w przypadku zdecydowanej - miażdżącej - większości leków psychotropowych. Stanowczo odradzam łączenie Coaxilu i alkoholu.

Decyzje pozostawiam użytkowniczce. Niech zapyta lekarza lub przejrzy jakieś materiały w internecie. Tianeptyna jest stosunkowo słabo omawiana w literaturze przedmiotu.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez madzik87 07 paź 2009, 17:39
Dziękuję,za wyczerpującą informację,chyba masz rację na razie zrezygnuję z alkoholu. Nie spytam lekarza,gdyż te tabletki przepisał mi w zeszłym roku,a u Niej byłam tylko raz i szczerze nie polecam, wykupiłam je sama nie wiem po co,bo zawsze mawiałam,że tabletki nie uleczą duszy,a jednak w tym roku całkiem niedawo nie dałam rady i musiałam zacząć je brać... :(
madzik87

Sortuj wg