TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 10 mar 2014, 10:49
Tianeptyna w pewien sposób zmniejsza działanie noradrenaliny w mózgu, na pewno nie jest noradrenalinowa.
miko84

przez Popiół 10 mar 2014, 11:51
lunatic, spróbuj wytrwać jeszcze, tianeptyna może być lekiem który potrzebuje dużo czasu by ujawnić potencjał przeciwdepresyjny a to ze względu na swój specyficzny profil działania (ochrona przed stresem/tonizujący wpływ na oś HPA, odbudowa pewnych obszarów mózgu) na to wszystko potrzeba czasu, nie oczekujmy że taki lek nas uzdrowi w ciągu kilku/nastu tygodni.
Popiół

przez Kalebx3 10 mar 2014, 11:53
tianeptyna może być lekiem który potrzebuje dużo czasu by ujawnić potencjał przeciwdepresyjny

nie wiem jak u Ciebie Miko , ale u mnie ten lek działał prawie tak samo szybko jak Metylofenidat . A im dłużej go brałem tym dzialanie jego było coraz bardziej siermiężne .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 10 mar 2014, 11:59
Ja ten lek postrzegam tak, że on w pewien sposób zaczyna działać szybko/"doraźnie"(pewnie przez uwalnianie tych porcji dopaminy), ale na jego główny efekt związany z tym całym neuromodellingiem trzeba nieco zaczekać. Ktoś kiedyś na forum pisał, że wcinał całe opakowanie tianeptyny naraz w celach rekreacyjnych. Może to nie było tak spektakularne jak ta babka co łykała kilka tysięcy tabletek tianeptyny dziennie, ale coś tam podobno potrzepało. :pirate: :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 10 mar 2014, 12:01
Kalebx3 pewne działanie jest odczuwane od pierwszych tabletek ale u mnie pełny efekt lek pokazał po około 3 miesiącach. Tak jak pisze Popiół nie jest możliwe by zmiany w mózgu które powoduje ten lek powstały w ciągu paru dni (stres "niszczył" mózg w ciągu wielu lat).
miko84

przez lunatic 10 mar 2014, 12:46
Rodzinny dzis stwierdzil ze to jest lek wyciszajacy,jak zapytalem czy slyszal cos o pobudzeniu po nim to zrobil wielkie oczy

przez Lord Kapucyn 10 mar 2014, 12:48
lunatic, No to Ty jeszcze nie zmądrzałeś, rodzinnego pytasz o takie rzeczy jak mało co który psychiatra potrafi się sensownie wypowiedzieć na temat tianeptyny? ;)

Moderator/ R2 - D2

przez brown 10 mar 2014, 12:50
A co sądzicie o połaczeniu tianept. + flupentiksol w dawce przeciwdepr. do 3mg ?

przez Lord Kapucyn 10 mar 2014, 12:53
brown, Nieco egzotyczne ale ciekawe połączenie. Flupentiksol w małych dawkach może być antydepresantem, przyblokuje presynaptyczne rec. D2 i D3 i nasili wyrzut dopaminy. Tianeptyna też w jakiś sposób zwiększa wyrzut dopaminy. Pytanie- czy po jakimś czasie flupentiksol nie zacznie jednak przyblokowywać dopaminy i wykazywać działania typowo neuroleptycznego.

Moderator/ R2 - D2

przez miko84 10 mar 2014, 12:56
Właśnie. Co może w dłuższej perspektywie blokować pewne pozytywne dopaminowe działanie tianeptyny.
miko84

przez brown 10 mar 2014, 13:14
Aha, czyli z neuroleptykiem nie można mieć pewności, czy po jakimś czasie nie zacznie działać przeciwnie i będzie blokował rec. dopaminy. Mimo wszystko może wypróbuję takie połączenie za jakiś czas, to będzie mój plan b ;) Dzięki za odpowiedzi

przez suwak 10 mar 2014, 15:00
A co sądzicie o zwiększaniu dawkowania tianeptyny do 2 tab. 3 razy dziennie?

przez miko84 10 mar 2014, 15:14
Ja tak brałem i działanie było lepsze. Skutków ubocznych nie zaobserwowałem. Jak Cię tylko na to stać...
miko84

przez lunatic 10 mar 2014, 15:15
Zapytalem go przy okazji jak bylem po recepte bo sam mi kiedys polecal tianeptyne jak bralem paro,wiec myslalem ze jezeli cos poleca to cos o tym wie

-- 10 mar 2014, 14:20 --

Zreszta sam mi kiedys mowil ze mimo ze jest internista to cos o tym wie,wiec zapytalem jeszcze co sadzi o tym ze psychiatra zalecil mi to razem z paro,oburzyl sie na to pytanie i odeslal do psychiatry,dziwny lekarz

-- 10 mar 2014, 16:43 --

Popiół napisał(a):lunatic, spróbuj wytrwać jeszcze, tianeptyna może być lekiem który potrzebuje dużo czasu by ujawnić potencjał przeciwdepresyjny a to ze względu na swój specyficzny profil działania (ochrona przed stresem/tonizujący wpływ na oś HPA, odbudowa pewnych obszarów mózgu) na to wszystko potrzeba czasu, nie oczekujmy że taki lek nas uzdrowi w ciągu kilku/nastu tygodni.

Wedlug ulotki dziala po 2 tygodniach,czyli standardowo tak jak inne,ja akurat nie jestem zwolennikiem wielotygodniowego czekania az lek zacznie dzialac,ale jak mi za bardzo nie bedzie dawalo w kosc to jej niechciane dzialanie to nie zamierzam odstawiac

-- 10 mar 2014, 20:38 --

mam wyraźne pogorszenie samopoczucia wieczorem, nie chodzi tu o nerwowośc tylko o depresyjne samopoczucie, może to coś znaczyć?

Sortuj wg