TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

Re: Coaxil

przez gizela 24 wrz 2009, 14:27
wiem, że temat dotyczy coaxilu, ale mimo wszystko zapytam o leviron. Dostałam go jako lek po którym lepiej będzie się spało (był taki okres że nie spałam prawie wogóle), ale teraz jest lepiej. Więc czy można go brać doraźnie tylko w razie kłopotów ze snem?

przez Anna R. 24 wrz 2009, 14:40
To nie jest lek typowo nasenny i nie nadaje do stosowania doraźnego. Bierze się go stale. Wiesz, co ja myślę? Takie kombinowanie naprawdę może zaszkodzić. Nie bój się leków i stosuj do zaleceń psychiatry. Nie próbuj sobie ustawiać leczenia na własną rękę!
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez matrixor 24 wrz 2009, 16:57
Niestety muszę przyłączyć się do opinii o długofalowym braniu leków. Ja zafascynowany poprawą dwa razy samodzielnie odstawiłem antydepresanty i niestety po dwóch miesiącach miałem nawrót, za każdym razem cięższy od poprzedniego. Po tych lekcjach pokory nie chce już nic robić na własną rękę. Biorę fluoksetynę i cieszę się, że skutecznie mi pomaga, że jest całkowita remisja i że nie jestem w takiej sytuacji jak niektórzy forumowicze, którzy ciągle zmieniają leki z powodu braku efektu terapeutycznego. Bo to jest dopiero problem.

Co do Lerivonu, to faktycznie jest to lek przeciwdepresyjny. Ten efekt pojawia się przy dawkach od 60mg wzwyż. Natomiast z informacji od mojego psychiatry wynika, że w mniejszych dawkach w przedziale 10-30mg spokojnie może być stosowany doraźnie jako lek nasenny. Jeśli masz jakieś wątpliwości najlepiej zapytaj swojego lekarza. Ale podejrzewam, że nie bierzesz 60mg, bo u Ciebie głównym lekiem przeciwdepresyjnym jest Coaxil, więc najlepiej zażywaj Lerivon faktycznie kiedy masz problem z zaśnięciem. Tymbardziej, że organizm przyzwyczaja się tego działania nasennego mianseryny, bo jest to niejako jej skutek uboczny, więc po 10 tabletce branej codziennie pod rząd nie będziesz tak szybko zasypiać jak po pierwszej, która zwala z nóg.
matrixor

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 24 wrz 2009, 17:36
ale bzdury wypisujesz...ech..
minasaryne doraźnie-hehe W ZYCIU SIE Z TYM NIE ZGODZE!
ja biore ten lek w dawce 30 mg ..juz ROK i cały czas działa świetnie nasennie a także przeciwdepresyjnie..wiec mozna powiedzieć ,że po 3 miesiacach brania regularnego tego leku poczułam w koncu sie super!!wiec o czy ty piszesz w ogóle???CO za lekarz powiedział ,żeby lerivon doraźnie brać w dawce 30 mg?pozdrów go hehehehahaha
kasia000

przez gizela 24 wrz 2009, 17:54
matrixor, co do levironu, to chyba bym się z Tobą zgodziła. Lekarz powiedział mi, że mam brać połowę tabletki 10mg, czyli faktycznie 5 mg, a jeśli efekt będzie za silny to nawet 1/3. Po pierwszej połówce budziłam się chyba ze 2 godziny zanim wstałam więc biorę 1/3. Nie wiem w takim razie czy przy takiej dawce można mówić o działaniu przeciwdepresyjnym?

przez matrixor 24 wrz 2009, 18:37
Na pewno 1/3 10mg nie działa przeciwdepresyjnie. Chodzi tu o sedatywne działanie Lerivonu, które rozluźnia i ułatwia zasypianie. Jest to niejako działanie uboczne tego leku.

Kasia taką informację dostałem od lekarki, że w przypadku problemów ze snem mogę doraźnie wziąć 10mg Lerivonu.
Rozróżni działanie antydepresyjne mianseryny, które występuje przy 60mg i więcej -remisja depresji a więc brak bezsenności - a działanie sedatywne, jako działanie uboczne, które występuje na początku leczenia i objawia się sennością, które również pomaga zasnąć przy bezsenności. Nawet po aktywizującym Seronilu mogłabyś spać, gdyby on wyleczył u Ciebie depresję.
matrixor

przez Anna R. 24 wrz 2009, 22:16
Pogratulować lekarza. Lerivon nie jest lekiem nasennym i nie stosuje się go doraźnie. Pierwszy raz słyszę, żeby biorąc jakikolwiek specyfik liczyć na jego działanie uboczne. To po prostu totalny bezsens. Każda dawka leku, która pomaga, jest dawką terapeutyczną, nawet 5 mg mianseryny. Skąd pomysł, ze działanie przeciwdepresyjne Lerivonu wymaga brania 60 mg? Z własnych doświadczeń?

Poza tym weź pod uwagę, ze bezsenność może mieć różne przyczyny, nie zawsze bowiem jest i nie musi być objawem depresji. Takie wrzucanie wszystkiego do jednego worka przynosi więcej szkody niż pożytku, nie mówiąc już o wprowadzaniu innych w błąd.
Herbert Grönemeyer

przez matrixor 25 wrz 2009, 11:31
O swojej lekarcee nie mogę powiedzieć złego słowa. Stosuje nowoczesne leki, a jednocześnie ma już spore doświadczenie praktyczne. Nie leci schematami i stara się uwzględniać oczekiwania pacjenta. Jeśli twierdzi że mogę łykać Lerivon doraźnie nasennie, to nie mam podstaw aby jej nie wierzyć. Dużo bardziej bym się zdziwił gdyby lekką reką przepisywała Xanax, Relanium alb inne uzależniające benzo.

Powtórze. Minaseryna w przedziale 5-30mg nie ma działania antydepresyjnego. Możesz przeczytać na ulotce swojego leku, że działanie lecznicze zaczyna się od 60mg wzwyż. Niższe dawki są przepisywane pacjentom doraźnie na sen lub jako dawki podtrzymujące. Wpływ nasenny wynika z działania sedatywnego mianseryny a nie antydepresyjego.
matrixor

przez Anna R. 25 wrz 2009, 12:20
Ja również powtórzę, ze mianseryny nie zażywa się doraźnie, niezależnie od tego, czy liczymy na jej działanie uspakajające i nasenne czy tez inne. Natomiast co do dawek, to trzeba stosować najmniejsze z możliwych działających. Są osoby leczone niższą niż 60mg dawką Lerivonu i maja się dobrze.

Natomiast jeśli chodzi o Gizelę, to zamiast polegać na naszych opiniach i próbować ustawiać sobie terapie wg internetu, powinna brać leki w sposób zalecony przez lekarza.
Herbert Grönemeyer

przez gizela 25 wrz 2009, 12:30
Nie ustawiam sobie terapii według internetu tylko rozmawiam, bo uważam że każda wiadomość może być interesująca. A to, że przed zastosowaniem trzeba je weryfikować i ustalić z lekarzem to dla mnie oczywiste.

przez Anna R. 25 wrz 2009, 12:51
Jak widzisz, dostajesz sprzeczne informacje i ostatecznym autorytetem powinien być psychiatra. Czasami powtarzamy to do znudzenia, bo niestety wiele osób z depresją i nerwicą lubi "samoleczenie" ;)
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 25 wrz 2009, 15:10
Matrixol-naprawde rece opadają....
jeżeli ktos zareagował pozytywnie na dawke powiedzmy 20mg-czy 30 mg..i czuje sie dobrze ,objawy depresji zniknęły-to na jaką CHOLERĘ ma zwiekszać do 60 mg??bo TY tak chcesz?
kasia000

przez miko84 25 wrz 2009, 15:46
Nigdy nie wiesz jak dobrze mogłabyś się czuć gdybyś wzięła 60 mg :twisted:
miko84

przez matrixor 25 wrz 2009, 16:21
Pewnie, że bez sensu jest na siłę zwiększanie dawkowania. Ale podobnie jak dawka terapeutyczna fluoksetyny to 20mg, tak analogicznie w przypadku Lerivonu jest to 60mg a Lexapro 10mg. I wszystko w temacie. A jak ktoś się świetnie czuje na mikrodawkach to tylko pozazdrościć.
matrixor

Sortuj wg