TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 06 lut 2014, 16:17
No to niezły miks.
miko84

przez elfrid 06 lut 2014, 18:37
miko84 napisał(a):elfrid Elfrid wydaje mi się, że próbujesz dopasowywać swoję reakcję na leki przeciwdepresyjnego do innych (teraz tańczący). Masz przykrą reakcję na SSRI ale reagujesz dobrze na leki typu mirtazapina/mianseryna tylko nie możesz zaakceptować zwiększonego apetytu a co za tym idzie tycia. Nie przypominam sobie byś sprawdzał jakiś inny lek (nie mówię o SSRI/SNRI) przez dłuższy czas.

Dobrze toleruję SSRI/SNRI, mam bardzo niewiele skutków ubocznych, w tym także w kwestii zab.funkcji seksualnych. Tutaj problemem jest finalny efekt ich działania, który ujawnia się po miesiącu dwóch. Brałem również inne leki poza SSRI - mirtazapinę, miasnerynę itp. Najdłużej mianserynę ( 3 miesiące ) i ich działanie nie odbiegało od innych leków przeciwdepresyjnych.
Nie próbuję też nikogo diagnozować przez Internet, ani dopasowywać reakcji na leki. Po prostu z jednej strony jest depas, który pomimo zaburzeń osobowości, osiągnął zadowalający stan; a z drugiej Ty i tańczący z lękami, którzy pomimo wielu kuracji LPD, w tym politerapii, nie jesteście usatysfakcjonowani leczeniem. Stąd sugestia pod kątem leków stabilizujących nastrój i neuroleptyków.

-- 06 lut 2014, 18:38 --

miko84 napisał(a):elfrid Elfrid wydaje mi się, że próbujesz dopasowywać swoję reakcję na leki przeciwdepresyjnego do innych (teraz tańczący). Masz przykrą reakcję na SSRI ale reagujesz dobrze na leki typu mirtazapina/mianseryna tylko nie możesz zaakceptować zwiększonego apetytu a co za tym idzie tycia. Nie przypominam sobie byś sprawdzał jakiś inny lek (nie mówię o SSRI/SNRI) przez dłuższy czas.

Dobrze toleruję SSRI/SNRI, mam bardzo niewiele skutków ubocznych, w tym także w kwestii zab.funkcji seksualnych. Tutaj problemem jest finalny efekt ich działania, który ujawnia się po miesiącu dwóch. Brałem również inne leki poza SSRI - mirtazapinę, miasnerynę itp. Najdłużej mianserynę ( 3 miesiące ) i ich działanie nie odbiegało od innych leków przeciwdepresyjnych.
Nie próbuję też nikogo diagnozować przez Internet, ani dopasowywać reakcji na leki. Po prostu z jednej strony jest depas, który pomimo zaburzeń osobowości, osiągnął zadowalający stan; a z drugiej Ty i tańczący z lękami, którzy pomimo wielu kuracji LPD, w tym politerapii, nie jesteście usatysfakcjonowani leczeniem. Stąd sugestia pod kątem leków stabilizujących nastrój i neuroleptyków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 07 lut 2014, 09:51
Pamiętam jak na forum gazeta.pl chwaliłeś mianserynę. Ale rozumiem, że finalnie nie zadziałała tak jakbyś chciał.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 07 lut 2014, 18:29
miko84, bo to dobry antydepresant - nie tylko dodatek nasenny do SSRI. Ale finalnie również działał bardzo pobudzająco, motywująco. Fajnie się na nim czułem. Jeśli mam dołożyć jakiś antydepresant do kwetiapiny to wolałbym mianserynę lub mirtazapinę niż SSRI.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 07 lut 2014, 18:32
Też uważam, że działają bardziej naturalnie.
miko84

przez violet_hair_ 07 lut 2014, 19:35
DZIEŃ 21-24 TIANEPTYNA

21 - dobry sen ale senność w ciągu dnia
22 - zły sen - wybudzanie się, dzień nerwa na wszystko/o wszystko/na nic...
23 - niemożność zaśnięcia, wybudzanie się, senność przez cały dzień, zero koncentracji, siły...

24 DZIŚ - niewyspana, straszna senność w ciągu dnia, zmęczenie, brak koncentracji, ciężka głowa... Dziś około 12 zaczął się dziwny 'atak' lękowy(?) Nagłe przyspieszenie bicia serca, senność, zmęczenie, zawroty głowy, miękkość nóg i rąk, uczucie słabości że zaraz zemdleje, brak koncentracji, uczucie wewnętrznego rozrywania, jakby nagromadzone emoje, panika, uczucie dezorientacji, lęk, że coś mi się stanie, mrowienie wewnątrz ciała. Po około 2-3h minęło chociaż dalej jestem senna i zmęczona. Po drugiej dawce leku czuję się znów podobnie, choć siedzę w domu i aż tak tego nie odczuwam. Mam jednak wrażenie że zaraz się przewrócę, albo zasnę. Chyba już nie wezmę kolejnej tabletki. Nie daje rady...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 07 lut 2014, 20:10
violet_hair_,
mi kiedyś lekarz powiedział ze działanie p/lękowe tego leku pojawia się po 2 miesiącach dopiero, tez ostatnio miałem po nim tachykardie, zawroty głowy, osłabienie, u mnie to objawy stanów lękowych nie wiem jak u Ciebie

przez violet_hair_ 07 lut 2014, 21:05
lunatic, mnie nic jeszcze nie powiedział bo wizyta za tydzień...mam dość bo nie mogę normalnie funkcjonować i wyjść na miasto...:/ jeszcze bardziej mnie to dołuję bo czuję się gorzej niż a początku... Ile można nie spać i zwalać winę na działanie leku? Bezsensu...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Kalebx3 07 lut 2014, 21:28
Chyba już nie wezmę kolejnej tabletki. Nie daje rady...

A pewnie ,że tak !
Ja bym połowy z tego co Ty nie wyrobił . Takie klocki po tym leku , jebać taka szjbę!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 07 lut 2014, 21:31
Kalebx3,
widze ze masz cholerny uraz do tego leku :D

przez Kalebx3 07 lut 2014, 21:34
Wiolet _Hair chyba tez już się tego urazu dorobiła .Nic dobrego z tego leczenią ( tianeptyną ) nie będzie i im szybciej przerwie katorgę tym szybciej się jej polepszy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez violet_hair_ 07 lut 2014, 22:18
Kalebx3, już nie wezmę i zobaczymy jak będzie...dobrze czułam się tydzień i nagle szlak trafił. Z dnia na dzień lepsza "magia" leku. Mam takie jazdy w nocy, że poezja... Tylko ciekawe co na to mój psychiatra...

Kalebx3, drugi raz jakby od nowa zaczynałam to brać i schemat ten sam,
1tydzień uboki
2-2,5tydzień cudnie
2,5-teraz jazda na głowie...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez miko84 08 lut 2014, 09:57
violet_hair_ skoro nie dajesz rady to nie bierz. Lekarz Ci na pewno zmieni lek (pewnie na jakiś SSRI). Tylko się nie przeraź bo większość leków przeciwdepresyjnych daje jazdy na początku brania. Opisz mi swoje przeżycia to na pewno dorzuci jakieś benzo na początek i łatwiej Ci będzie przez to przejść.
miko84

przez violet_hair_ 09 lut 2014, 00:19
miko84, tak zrobię, dzięki :)

Wczorajszej nocy dalej nie mogłam się uspokoić. Nie tak silne doznania jak wcześniej, ale jednak... Dziś dzień dalej senny, ale już bez atrakcji w ciągu dnia. Jestem ciekawa jak będę funkcjonowała ten tydzień bez leku. Dziś widzę, że łatwiej wybucham...
violet_hair_*4w5*INFJ*

Sortuj wg