TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez violet_hair_ 03 lut 2014, 23:29
lunatic, ja nie wiem jaki to lek ten Pramolan ;p czytam ulotki i tam jest "pochodna dwubenzoazepiny"
Tańczący z lękami, o kim ten cytat?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 03 lut 2014, 23:33
violet_hair_,
żartowałem,to nie jest benzo tak jak mnie szybko i bardzo dobrze poprawili:) inny mechanizm działania, jezeli efekt natychmiastowy to pewnie przez wpływ na receptor H1,np. w Apap Noc jest składnik o podobnym działaniu i przypuszzcam ze mogłby podobnie zadziałac, to tak jakbys miała bole głowy na wieczor to mozesz miec efekt 2w1, przeciwbolowy i uspokajajacy

przez Tańczący z lękami 03 lut 2014, 23:37
violet_hair_ o Madonnie oczywiście ;) myślałem, że to Twój 1 lek, ale później doczytałem, że próbowałaś już innych
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez violet_hair_ 04 lut 2014, 00:33
Tańczący z lękami, a widzisz :D
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez miko84 04 lut 2014, 10:14
Tak jak pisze elfrid - jeśli dobrze tolerowałaś pramolan to powinnaś dobrze tolerować leki sedatywne - mirtazapina, trazodon ew. amitryptylina lub doxepina.
miko84

przez brown 04 lut 2014, 20:58
Witam wszystkich. Pozwolę się wtrącić do tego tematu :) Chciałem potwierdzić że tianeptyna podnosi nastrój. Wziąłem ten lek rano i przez jakiś czas miałem lepszy nastrój, koncentracje oraz byłem mniej nerwowy, po jakimś czasie - kilka godzin - poczułem się znowu źle. Żeby sprawdzić czy mi się po prostu nie wydawało że jest lepiej wziąłem około godziny 18 drugą tabletkę i znów nastrój w górę. Myślę że to działanie na dopaminę tak na mnie działa. Szkoda tylko że na kilka godzin, ale zawsze dla mnie jakiś ratunek. A jak myślicie o połączeniu go z 75-150 wenlafaksyny bo w jakimś stopniu dobrze też działa na mnie ten lek. Wiem że oba te leki działają jakby przeciwnie do siebie, ale być może będzie tak że hamownie wychwytu zwrotnego serotoniny przez wenlafaksynę będzie silniejsze niż zwrotne wchłanianie serotoniny powodowane przez tianeptynę w wyniku czego wenlafaksyna będzie działać słabiej ale będzie działać być może z wystarczającą siłą żeby ją odczuć. Tianeptyna chyba nie działa na noradrenalinę, to też ten efekt działania wenli na noradr. pozostanie chyba niezmienny. Mam zamiar to przetestować ale dopiero za miesiąc bo nie mam wenli i czekam na wizytę u psychiatry. Mam tylko nadzieję że taki zestaw nie zepsuje efektu działania dopaminy. Pozdrawiam

przez lunatic 04 lut 2014, 21:02
brown napisał(a):Chciałem potwierdzić że tianeptyna podnosi nastrój.

Stwierdzasz to po dwóch tabletkach? to nie jest lek który ma działać doraźnie przez kilka godzin, początkowe działanie leku często nie ma nic wspólnego z właściwym

przez Kalebx3 04 lut 2014, 21:04
brown napisał(a):
Chciałem potwierdzić że tianeptyna podnosi nastrój.

Stwierdzasz to po dwóch tabletkach? to nie jest lek który ma działać doraźnie przez kilka godzin, początkowe działanie leku często nie ma nic wspólnego z właściwym

dokładnie jak piszesz Lunatic .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Marek1977 04 lut 2014, 21:08
Tianeptyna ma to do siebie ze jej standardowe dawkowanie jest moim zdaniem zbyt niskie,ten lek bez wątpienia jest silny przeciwdepresyjnie tylko w odpowiednich dawkach;moja mama brała go w szpitalu w dawce 62,5mg(tak zaordynował jej lekarz).
W wysokich dawkach ujawnia sie opioidowe działanie tianeptyny.
Conscientia est, necesse est

przez lunatic 04 lut 2014, 21:22
nie wiem jak u innych ale u mnie często po pierwszych dawkach nowego leku jest dziwne działanie, raz jakaś euforia, raz senność, raz jeszcze coś innego, to jest chyba indywidualna reakcja na gwałtowną zmianę poziomu danego neuroprzekaźnika i nie należy jej łączyć z właściwym docelowym działaniem leku

przez brown 05 lut 2014, 00:02
Nie wiem dlaczego ale zadziałała na nastrój od razu po pierwszej tabletce. Tak samo miałem kiedyś z sulpirydem gdy pierwszy raz go brałem, lecz po około 2 tygodniach działanie to zanikło i nawet gdy wracałem do tego leku po długiej przerwie to już nie zadziałał na nastrój. Mam nadzieję że z tym tak nie będzie.

przez miko84 05 lut 2014, 08:54
Tianeptyna ma pewne działanie od pierwszych tabletek (tylko ten lek tak ma) ale na pełne zadziałanie trzeba czekać jak przy innych lekach przeciwdepresyjnych. Sporo osób pisze o działaniu po pierwszych tabletkach (ja też pamiętam, że jak go brałem to działanie czułem od początku, ale na pełne zadziałanie czekałem 12 tygodni). Poza tym tylko lek który działa od pierwszych tabletek może być nadużywany - a tak jest w przypadku tianeptyny.
miko84

przez Marek1977 05 lut 2014, 10:04
Działanie tianeptyny od razu moze wynikac z tego ze uwalnia ona dopamine w jądrze półleżącym(układ nagrody).Ponoc tianeptyna upreguluje receptory DA.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 05 lut 2014, 10:20
Marku działanie tianeptyny od pierwszych tabletek może wynikać z wielu rzeczy (działanie na glutaminian, działanie na adenozynę, nasilenie wychwytu serotoniny), chociaż dopamina jest najbardziej prawdopodobna.
miko84

Sortuj wg