TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 03 lut 2014, 19:12
violet_hair_,
ja sie wkurzyłem i odstawiłęm własnie w cholere ten lek, moze dobrze moze zle bo powinienem dluzej czekac ale nie bede sie tak meczył bo nie mam zadnej gwarancji ze to minie, bo jak u mnie był dobrze trafiony lek to mi prawie zadnych ubokow nie dawał a nie zeby tak sie czuc
a jak był źle trafiony to się męczyłem z ubokami coraz bardziej i tylko coraz bardziej narastały z czasem, i to były okresy miesięcy a nie tygodnie więc nie ma mowy o tym ze to były tylko skutki początkowe

przez elfrid 03 lut 2014, 20:12
violet_hair_, lepiej przejdź na jakiś lek z grupy SSRI np. paroksetynę lub esciatlopram + doraźnie benzodiazepiny w początkowym okresie brania. Widać po efektach ubocznych, że tianeptyna działa na Ciebie zbyt pobudzająco.
pregabalina, wenlafaksyna

przez violet_hair_ 03 lut 2014, 21:01
lunatic, dzięki za odpowiedź, początkowe uboki były bity pierszy tydzień, potem tydzień super, i znów jazda tyle że jeszcze większa? chore...

elfrid, psychiatrę mam dopiero 14lutego, ale może jutro uda mi się go złapać bo jadę na terapię i mu powiem co i jak. Z jednej strony max pobudzenie i nie mogę usiedzieć w miejscu a z drugiej strony jestem totalnie wykończona - cały dzień bym spała. Ale to pewnie samo napędzająca się maszyna
violet_hair_*4w5*INFJ*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 03 lut 2014, 21:09
violet_hair_,
ja sie wkurzyłem i odstawiłęm własnie w cholere ten lek, moze dobrze moze zle bo powinienem dluzej czekac ale nie bede sie tak meczył bo nie mam zadnej gwarancji ze to minie, bo jak u mnie był dobrze trafiony lek to mi prawie zadnych ubokow nie dawał a nie zeby tak sie czuc
a jak był źle trafiony to się męczyłem z ubokami coraz bardziej i tylko coraz bardziej narastały z czasem, i to były okresy miesięcy a nie tygodnie więc nie ma mowy o tym ze to były tylko skutki początkowe

i tak długo wytrzymaleś na tym tripie . Ja bym nawet połowy z tego co Ty nie wyrobił .
Tobie by sie przydał jakiś Esci + Metylo . To by mogło Ci pomóc , mi ten zestaw ( z tym ,że Paro ) pomógł.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 03 lut 2014, 21:17
Kalebx3,
pamiętam, pamiętam co mówiłeś, tym razem nie było jeszcze drażliwości ale po pierwsze czułem się i tak gorzej niz wczesniej (moze by przeszło moze nie, ale po ciaglych ostatnich ubokach lekow mam dosc czekania az łaskawie miną) a po drugie starałem sobie przypomnieć coś pozytywnego z działania tego leku u mnie za pierwszym razem, niestety przeważały negatywy

przez Kalebx3 03 lut 2014, 21:23
U mnie ten lek na samym początku wydawal się super , same+plusy , jednak z czasem plusów jakby coraz mniej , a i nastrój wcale nie lepszy i w tym wszystkim jakiś taka nerwowość i nieelastyczność . LIPA! i tyle .Nigdy więcej tego badziewia .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Marian_Paździoch 03 lut 2014, 21:33
Kalebx3, to by się trochę kłóciło Pawle z paroksetyną u Ciebie.
Marian_Paździoch

przez elfrid 03 lut 2014, 21:44
violet_hair_, a brałaś już inne LPD poza tianeptyną?

przez violet_hair_ 03 lut 2014, 23:06
elfrid, to pierwszy lek tego typu jaki biorę w życiu... z 2,5lata temu próbowałam brać Elicea (SSRI) i Prefaxine (SNRI) i miałam po tym podobne odczucia przejaskrawionej rzeczywistości, ale bardzo krótko bo wg psychiatry (opis moich objawów) nie tolerowałam serotoniny, ale to było przed zdiagnozowaniem nadczynności tarczycy także bezsensu było mi to brać. Musiałam najpierw wyleczyć tarczycę. Brałam też krótko Pramolan (benzo?) żeby się wyciszyć i po tym czułam się dobrze, zero uboków i efekt natychmiastowy.
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Tańczący z lękami 03 lut 2014, 23:09
elfrid, she is "like a virgin, touched for the very first time..." :angel:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 03 lut 2014, 23:10
violet_hair_,
bo benzo tak działa

przez Tańczący z lękami 03 lut 2014, 23:13
violet_hair_, prawdopodobnie dadzą Ci na próbę jeszcze raz jakiś SSRI, tylko z tymi lekami znów trzeba dużo cierpliwości, choć czasem efekt jest szybko, bo nawet po kilku dniach

-- 03 lut 2014, 22:14 --

lunatic, ale pramolan to nie jest benzo, nie uzależnia
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 03 lut 2014, 23:16
Tańczący z lękami,
wiem, byłem ciekawy czy uważnie czytacie i czy ktoś mnie poprawiObrazek

przez elfrid 03 lut 2014, 23:24
violet_hair_, pramolan to nie benzo, tylko lek przeciwdepresyjny, ale głównie o profilu przeciwlękowym. Widać służą Ci leki sedatywne, bez wpływu na napęd typu opripramol (czyli właśnie Pramolan), doksepina, mianseryna. Chociaż najbardziej poleciłbym Ci trazodon (Trittico). Jest przeciwlękowy, sedatywny, brany na noc z dużą rozpiętością dawek. Powinien pomóc.
A jeśli już SSRI to może paroksetyna lub fluwoksamina.

Elicea to escitalopram a Prefaxine to wenlafaksyna. Są dobre i zarejestrowane do leczenia depresji i zaburzeń lękowych. Widocznie Ci nie podeszły. Trzeba się kierować tym co pomogło za pierwszym razem. Coaxil (czyli tianeptyna) lub buspiron (np. Spamilan) też działają przeciwlękowo, ale nie działają sedatywnie. To już kwestia osobniczych preferencji.

Sortuj wg