TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 31 sty 2014, 09:37
Popiół dobrze pisze, depresja, szczególnie typ melancholijny wiąże się ze sporymi brakami emocji. Nie dziwię się, że niektórzy co nie mogą przypasować leków podejrzewają u siebie jakieś zaburzenia schizo - a to "tylko" wredna depresja.
miko84

przez depas 31 sty 2014, 10:13
Kiedy byłem młodszy i nie brałem jeszcze żadnych leków (wczesne liceum), podejrzewałem o siebie schizofrenię właśnie z uwagi na zaburzone przeżywanie emocji i samego siebie. Potrafiłem niezwykle intensywnie przeżywać wszelkie błache, wewnętrzne emocje, uwagi na swój temat (skrajny egocentryzm), jednocześnie będąc prawie martwy na emocje innych ludzi i realne, poważne problemy które mnie otaczały i dotykały mnie. Tygodniami przeżywałem kiedy ktoś na mnie krzywo spojrzał, a zupełnie nie martwiłem się sytuacją w szkole na przykład itp. Owszem byłem wtedy młodszy i niestabilny emocjonalnie, co mija z wiekiem, ale jestem pewien że bardzo tutaj pomogły mi leki, przede wszystkim wenlafaksyna i topiramat. Ten drugi pozwolił mi nabrać w końcu zdrowego dystansu do siebie i nieco odłączyć się od swoich emocji, które może i stępiły się, ale za cenę większego spokoju ducha. Mówi się że SSRI i w ogóle LPD zabijają emocje. W moim przypadku było ich często za dużo, powodowały wachnięcia od euforii po stany bliskie samobójstwa, leki zdecydowanie pomogły mi się wyciszyć, nawet jeśli ogólnie nie wpłynęły same w sobie tak jak bym chciał na nastrój. Ale to inna historia, tutaj kłaniają się zaburzenia osobowości, dzień dobry...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lunatic 31 sty 2014, 10:31
mam bóle w klatce piersiowej po tianeptynie, czemu? ona nie ma zadnego dzialania receptorowego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 31 sty 2014, 10:40
Trudno powiedzieć, musisz obserwować czy przejdą po czasie.
miko84

przez lunatic 31 sty 2014, 18:13
żeby to znów nie były początki jakichś stanów lękowych, kiedyś w takiej postaci mi się to objawiało też, jeszcze tego by teraz brakowało

Odp: Re: TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

przez elfrid 31 sty 2014, 18:37
Popiół napisał(a):
zzYxx napisał(a):Bo co innego blokuje emocje, gdy nie biorę SSRI...
Depresja?

No właśnie, w psychiatrii wszystko jest bardzo indywidualne. U mnie apatia czy obojętności przechodzi w mig po LPD, w tym SSRI.

-- 31 sty 2014, 18:39 --

depas napisał(a):Kiedy byłem młodszy i nie brałem jeszcze żadnych leków (wczesne liceum), podejrzewałem o siebie schizofrenię właśnie z uwagi na zaburzone przeżywanie emocji i samego siebie. Potrafiłem niezwykle intensywnie przeżywać wszelkie błache, wewnętrzne emocje, uwagi na swój temat (skrajny egocentryzm), jednocześnie będąc prawie martwy na emocje innych ludzi i realne, poważne problemy które mnie otaczały i dotykały mnie. Tygodniami przeżywałem kiedy ktoś na mnie krzywo spojrzał, a zupełnie nie martwiłem się sytuacją w szkole na przykład itp. Owszem byłem wtedy młodszy i niestabilny emocjonalnie, co mija z wiekiem, ale jestem pewien że bardzo tutaj pomogły mi leki, przede wszystkim wenlafaksyna i topiramat. Ten drugi pozwolił mi nabrać w końcu zdrowego dystansu do siebie i nieco odłączyć się od swoich emocji, które może i stępiły się, ale za cenę większego spokoju ducha. Mówi się że SSRI i w ogóle LPD zabijają emocje. W moim przypadku było ich często za dużo, powodowały wachnięcia od euforii po stany bliskie samobójstwa, leki zdecydowanie pomogły mi się wyciszyć, nawet jeśli ogólnie nie wpłynęły same w sobie tak jak bym chciał na nastrój. Ale to inna historia, tutaj kłaniają się zaburzenia osobowości, dzień dobry...

Co jest tylko dowodem na to, że dodanie stabilizatorów, osobom bez CHAD również może być i jest praktycznie użyteczne.
pregabalina, wenlafaksyna

przez zzYxx 31 sty 2014, 19:39
miko84 napisał(a):Popiół dobrze pisze, depresja, szczególnie typ melancholijny wiąże się ze sporymi brakami emocji. Nie dziwię się, że niektórzy co nie mogą przypasować leków podejrzewają u siebie jakieś zaburzenia schizo - a to "tylko" wredna depresja.

Ja cię podziwiam, że pomimo tego wszystkiego jesteś w stanie być tak aktywny. Ogólnie widzę, że najefektywniejszym leczeniem jest ECT. Nie próbowałem trójcyklików. Teraz chyba wracam na well + tianka.
The Walking Dead.

przez lunatic 31 sty 2014, 23:28
miał ktoś sennosć po tianeptynie? jezeli tak to po jakim czasie przeszła?

przez miko84 01 lut 2014, 11:30
zzYxx ECT i trójpierścieniowe, szczególnie amitryptylina. Bupropion i tianeptyna to bardzo dobre połączenie także.

lunatic tak jak każdy skutek uboczny powinna przejść po ok 2 tyg.
miko84

przez Lord Kapucyn 01 lut 2014, 11:32
ECT to rozwiązanie o wysokiej skuteczności, ale niestety jedynie krótkotrwałej. Trzeba ponawiać "sesje" kilka razy w tygodniu przez pewien okres czasu, a i tak efekt terapeutyczny w najlepszym razie zanika po około pół roku. No ale fakt faktem psychicznego "trupa" potrafi postawić na nogi.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Odp: Re: TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

przez depas 01 lut 2014, 11:39
elfrid napisał(a):Co jest tylko dowodem na to, że dodanie stabilizatorów, osobom bez CHAD również może być i jest praktycznie użyteczne.

Tak właśnie powiedziano mi w szpitalu ładując mnie na Depakine, podobno najlepszy dla mnie stabilizator, który okazał się goowno wart. Co innego topiramat. Niedawno inny lekarz niż ten z którym się normalnie widuje stwierdził że 800mg Depakine to była o wiele za mała dawka, przy moim wzroście i wadze powinienem był dostawać nawet 2000mg. Być może o to chodziło, jednak w szpiitalu badali mi stężenie leku we krwi i przy 800 wyszło im odpowiednie, także hmmm. Kij z tym, wiem tylko że moje samopoczucie na Topamaxie a na Depakine to jak dzień i noc.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 01 lut 2014, 11:39
Zawsze zostaje lobotomia 8)
miko84

Odp: TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

przez Popiół 01 lut 2014, 12:32
Siostrze Prezydenta Kennedy'ego zrobili lobotomie, dziewczyna resztę życia spędziła w psychiatryku patrząc w ścianę i waląc w pampersa.

Zdarzały się przypadki że u dzieci stosowano tą okrutną metodę. Straszne czasy to były.
Popiół

przez depas 01 lut 2014, 12:34
Tak, a na końcu wycieczka w jedną stronę do Belgii albo Szwajcarii...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg