TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 30 sty 2014, 16:34
Problem w tym, że próbowałem wracać do bupropionuwielokrotnie i nie miał on już takiego działania. Podejrzewam, że to tianeptyna mogła tak dobrze wtedy na mnie zadziałać - przekonam się może za jakiś czas gdy spróbuję tego leku. Na tak ekstrawaganckie połączenie Wellbutrin+Coaxil mnie już niestety nie stać...

Zawsze przez ten czas lekceważyłem działanie tianeptyny a to ten lek mógł tak dobrze wtedy zadziałać a nie bupropion.

Na dziś koszt połączenia 300 mg bupropionu i tianeptyny to ok 170 zł? Nie widzę też sensu brania bupropionu jeśli za bardzo nie działał. Nie ma zbytniej synergii między tymi dwoma lekami i któryś musiał mieć lepsze działanie - nie wykluczam, że mogła to być właśnie tianeptyna. Tak czy owak zamierzam sprawdzać każdy lek (czy leki) przez 12 tyg.
Ostatnio edytowano 30 sty 2014, 16:39 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez sylvek 30 sty 2014, 16:39
Popiół napisał(a):Ponoć właśnie osoby nadwrażliwe emocjonalnie mogą być bardziej podatne na apatię polekową.

też się z tym zgodze bo przed escitalopramem miałem niebywale wyrobioną empatie (rozumianą psychologicznie, nie potocznie) i nie było dla mnie problemem odnalezienie się w jakiejkolwiek sytuacji społecznej lub odgadnienie co dana osoba naprawde myśli/czuje.
Teraz, poza chwilami bardzo trudnego do utrzymania progressu jestem po prostu emocjonalnie ślepy.

tianeptyne testowałem, rezultaty były marne i krótkotrwałe tyle ze w moim przypadku stepiony afekt to nie tylko brak emocji pozytywnych ale i negatywnych typu lęk, smutek itp.

przez miko84 30 sty 2014, 16:40
sylvek brałeś ją odpowiednio długo? Pamiętam, że pełny efekt gdy ją brałem był widoczny po ok 3 miesiącach. Na te emocje mógłbyś spróbować też bupropionu lub mirtazapiny.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 30 sty 2014, 16:49
miko84 napisał(a):Dostępność jak najszerszej ilości leków jest tylko z korzyścią dla pacjenta. Choćby miała się znaleźć jedna osoba której ten lek pomoże.

Z tym się zgodzę, potrzebna jest możliwość wyboru i dobrze że są firmy takie jak Servier. Miałem raczej na mysli to że tianeptyna, podobnie jak agomelatyna, mimo że 'interesujące', nie okazały się jakąś nową jakością i nie zrewolucjonizowały rynku, nie okazały się skuteczniejsze od już isntniejących leków. Gdyby chociaż ago była po rozsądnej cenie, można by się w nią było bawić, ale że jest jak jest...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez suwak 30 sty 2014, 17:09
Miko - a jak testujesz dawki przez te 12 tyg.? Co ile czasu zwiększasz?

przez miko84 30 sty 2014, 17:12
suwak brałem przez 4 tygodnie dawkę 100 mg sertraliny i 60 mg mianseryny, po 4 tygodniach podwoiłem dawki i to jest maks jaki będę brał - biorę takie dawki do 12 tyg.
miko84

przez sylvek 30 sty 2014, 17:53
miko84 napisał(a):sylvek brałeś ją odpowiednio długo? Pamiętam, że pełny efekt gdy ją brałem był widoczny po ok 3 miesiącach. Na te emocje mógłbyś spróbować też bupropionu lub mirtazapiny.

Nie brałem jej długo. Na emocje zadziała najlepiej od pierwszej tabletki pozniej efekt malał a po ok. półtora tygodnia emocje zastąpiła całkowita pustka i obojętność. Taki stan utrzymywał się kilka dni po kasacji leku. Troche podobnie było z moklobemidem, początkowo nieznaczne zwiększenie emocjonalności po dwóch tygodniach -> częsciowa apatia + nasilone OCD przez pare tygodni po odstawieniu.

Bupropion stosowałem dłużej bo ok. 4 tyg, schemat - apatia > apatia + obsesje > stan ciągłego leku/przerazenia + OCD, brak innych emocji

oprócz bupropionu przez dłuższy czas (4 czy nawet 5 tyg) raczyłem się mianseryną ale to było zaraz po wpadce z escitalopramem. Efekt? Ciągła apatia (pustka, obojętność) bez OCD

mirtazapine nadal biorę ale w specyficzny sposób czyli 20-30mg w jednej dawce na półtora tygodnia (jesli czesciej to pojawia sie stepiony afekt). Zauważyłem ze jeśli mam jakiekolwiek emocje to dwa dni po zażyciu ustępuje anhedonia (na 2,3 dni max). Przy pełnej apatii mirta nie działa.

oprócz tego z antydepresantów pojawiły się: reboksetyna (2 tyg efekt jak przy bupropionie), tramadol ( tylko 50mg i 2,5 tygodnia czesciowej apatii,) wenlafaksyne (jedna 75-tka, 2 tyg pełnej apatii, następnie tygodnie częściowej)

nie widziałem celu w dłuższym braniu leków bo moje objawy znacznie bardziej pasują (biorąc pod uwagę ICD) do schizofrenii prostej niz depresji dla której opracowano te zalecenia. Pomijając ICD to uwazam ze mam coś co określa sie nazwą post-SSRI apathy i PSSD. Sama anhedonia (nie jest równoznaczna z apatią/stępionym afektem) to prawdopodobnie objaw izolowany związany z upregulacja 5-ht2c lub recepetora opioidowego kappa. Schizofrenia prosta odpada bo w niej objawy postępują wolno (u mnie niemal natychmiastowo, po którymś dniu w trakcie terapii escitalopramem) i nie ma mowy o zadnych progresach, remisjach (miałem juz około 6-sciu pelnych remisji trwających max 2 dni każda)
Ostatnio edytowano 30 sty 2014, 18:00 przez sylvek, łącznie edytowano 1 raz

przez miko84 30 sty 2014, 17:59
A próbowałeś brać większą dawkę mirty, np 60 mg?
miko84

przez sylvek 30 sty 2014, 18:15
nie brałem 60-tki, taka dawka pewnie z miejsca sprowadziłaby apatie a przy braku emocji nie odczuje poprawy z anhedonią. Dodatkowo dochodzi kwestia NA ktorej nie toleruje (testowane na tym co powyzej + mph, johimbina)

przez zzYxx 30 sty 2014, 19:01
Schizofrenia prosta odpada bo w niej objawy postępują wolno (u mnie niemal natychmiastowo, po którymś dniu w trakcie terapii escitalopramem) i nie ma mowy o zadnych progresach, remisjach

Czyli prosta to wyrok? Nie ma nic, co zmniejsza jej objawy?
The Walking Dead.

przez sylvek 30 sty 2014, 19:15
w jej leczeniu stosuje się neuroleptyki ale patrząc po forach to z mieszanym rezultatem.

najnowszy ICD rozróznia takie podtypy prostej

Chronic simple schizophrenia
Schizophrenia, simple
Schizophrenia, simple, chronic
Schizophrenia, simple, subchronic
Simple schizophrenia, chronic
Simple schizophrenia, chronic, w acute exacerbation
Simple schizophrenia, subchronic
Simple schizophrenia, subchronic w acute exacerbation
Subchronic simple schizophrenia

we wczesniejszej wersji byl jeszcze jeden czyli Simple Schizophrenia in remission ale ostatecznie z niego zrezygnowano

przez zzYxx 30 sty 2014, 19:25
Lekarze moi wykluczają ale ja nie... Bo co innego blokuje emocje, gdy nie biorę SSRI... Jak byś mógł to podeślij linki do tych for.
The Walking Dead.

Odp: Re: TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

przez Popiół 30 sty 2014, 19:56
zzYxx napisał(a):Bo co innego blokuje emocje, gdy nie biorę SSRI...
Depresja?
Popiół

przez zzYxx 30 sty 2014, 19:59
Już sam nie wiem. Bardzo powoli u mnie rozwijała i rozwija się anhedonia, apatia - za tym też kryję się przecież odczuwanie emocji. Tylko po wellbutrinie coś ruszyło.
The Walking Dead.

Sortuj wg