TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez miko84 22 sty 2014, 16:24
Jest na pewno lepiej, spokojniej i mniej objawów ubocznych niż na samych SSRI. Działanie jest jakby lepsze, a brałem różne SSRI solo. Dobre połączenie, mianseryna wzmacnia działanie przeciwdepresyjne SSRI.
miko84

przez elfrid 22 sty 2014, 19:12
Dark Passenger, miko84, Jest grupa tzw. leków przeciwdepresyjnych, które działają głównie przeciwlękowo i "rozjaśniają" nastrój, ale nie są stricte zalecane w epizodach depresji umiarkowanych i ciężkich. Do nich można zaliczyć właśnie tianeptynę, trazodon, pramolan i doksepinę, buspiron. Prawdopodobne agomelatyna również okaże się lekiem tego typu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez violet_hair_ 22 sty 2014, 19:29
elfrid, dlaczego nie są zalecane? Brałam kiedyś Pramolan i czułam się po nim bardzo spokojna, bez uboków, bardzo przyjaźnie, ale krótko. Nie wiem jaki mam stopień depresji i nerwicy, ale na pewno taki wieloletni a dostałam Tianeptynę. To znaczy że powinna pomóc czy niekoniecznie?
violet_hair_*4w5*INFJ*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 22 sty 2014, 19:31
Kalebx3 napisał(a): a w tej chwili na czym jedziesz ?
Do paro mógłbys dodać speedujący sulipryd w dawce do 100mg z rana . A paro ( jak Cie usypia ) na noc . Nie będę Ci tu proponował Metylofenodatu ( do Paro ) , choć uważam ,że bylo by to najlepsze rozwiązanie , bo zaraz na mnie naskoczą ,że proponuję Ci rzeczy nie -do- zbo-by-cia .Fajnie wycisza Baclofen ( biorę ) , a Lamo powoduje konkretna stabilizację.

Ostatni tydzień byłem na 50mg sertraliny, ale pojawiły się bóle stawów, swędząca pokrzywka no i trzeba było odstawić, chyba kiedyś z czasem się na niego uczuliłem i już tak zostało, a liczyłem na ten lek bo kiedyś zadziałał najlepiej na mnie. Od dzisiaj znów próbuje tej tianeptyny. Co do suplirydu miałem go kiedyś przepisanego, ale nie brałem go bo się bałem.Mógłby dobrze zadziałać no ale się boje go brać i co mam zrobić

-- 22 sty 2014, 18:33 --

Ta tianeptyna niby taka słąba ale jak się ją weźmie jak jest jeszcze SSRI w organiźmie to łeb chce urwać

-- 22 sty 2014, 18:52 --

A wracając do mechanzimu działania tianeptyny, skoro nie działa na serotoninę albo ją obniża to dlaczego jest zakaz łączenia jej z IMAO w takim razie?

-- 22 sty 2014, 19:01 --

Dark Passenger napisał(a):lunatic, Pytałeś czym można to załagodzić jeśli nie SSRI. Może jakiś lek wpłwający dodatnio na ukł. GABAergiczny(jakaś gabapentyna) albo dołożyć 5-HTP.

znasz jakiś dobry preparat tego 5-HTP?

przez miko84 23 sty 2014, 10:52
Tianeptyna wykazuje skuteczność w depresjach o różnym nasileniu a opinia, że jest tylko na depresje słabe bierze się z łagodności tego leku jeśli chodzi o skutki uboczne. Wg lekarzy jak lek nie ma skutków ubocznych i Cię nie "przetrzepie" to jest słaby.

"Clinically, tianeptine is an antidepressant effective in reducing symptoms of depression in mild to moderate-to-severe major depression, including over the long term. Tianeptine is also effective in alleviating the symptoms of depression-associated anxiety. It is generally well tolerated, with little sedation or cognitive impairment."

http://link.springer.com/article/10.216 ... 2010-00002

lunatic powodzenia z tianeptyną - pamiętaj żeby uzbroić się w cierpliwość. Rozumiem, że będziesz brał zalecane 3x1? Co do zakazu łączenia z MAO to leki o mechanizmie działania związanym jakkolwiek z serotoniną są przeciwwskazane.
miko84

przez lunatic 23 sty 2014, 11:38
miko84,
dzięki, tak, 3 razy dziennie, a mozna wiecej? nic o tym nie pisze jaka jest max dawka

przez miko84 23 sty 2014, 11:40
Kiedyś brałem więcej ale to drogo wychodzi :) Zalecana jest 3x1.
miko84

przez lunatic 23 sty 2014, 11:44
boje sie tego rozchwiania emocjonalnego po niej, kiedyś ciążko to się u mnie objawiało, ten 5-HTP rzeczywiście mógłby pomóc na to?

przez Kalebx3 23 sty 2014, 12:19
Od dzisiaj znów próbuje tej tianeptyny.

Lunatic , no to powodzenia . Nie wierzę by ten lek Ci pomógł , a raczej tylko zaszkodzi . Jak juz raz nawalił , to po raz drugi również zawiedzie . Już kiedyś zauważyłem ,ze z czasem na tym leku jego działanie tylko pogarsza stan chorego . Owszem jest dobry przykładowo dla alkoholików porzucających swój nałóg ( szybkość dzialania , oraz ,że tak niefachowo powiem odbudowa "elekrtycznośći" komórek nerwowych . Jednak dla tego kto ma deficyt serotoniny ten lek to porażka .
Jestem bardzo ciekawy jak Ci będzie teraz szło leczenie tym francuskim specjałem . Jak możesz to raportuj . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 23 sty 2014, 12:28
Kalebx3,
no jak będzie znów takie złe samopoczucie to będzie trzeba zmienić, inaczej tego nie sprawdze jak nie spróbuje, jezeli sie nie sprawdzi to pewnie dostane fluoksetyne, wenlafaksyne albo sulpiryd/amisulpiryd albo znów wróce do paroksetyny z np. tym suplirydem co wspominałeś, to juz standard u mnie ze jestam skazany na ciągłe zmiany nawet jak początkowo jest dobrze

-- 23 sty 2014, 12:16 --

W ogole to dzialanie tianeptyny na serotonine czasem kupy sie nie trzyma,kiedys mialem problem z odstawieniem SSRI przez objawy odstawienne,a jak przeszedlem z dnia na dzien na Coaxil to tych objawow praktycznie nie bylo,a powinny byc przeciez bardziej nasilone przez jeszcze wiekszy spadek serotoniny niz w przypadku samego odstawienia SSRI,drazliwosc pojawila sie troche pozniej i narastala z czasem

przez miko84 23 sty 2014, 14:25
Kalebx3 jak poznajesz, że Ci brakuje serotoniny? :)

lunatic daj na spokojnie lekowi 12 tygodni, chyba, że się coś będzie przykrego działo.
miko84

przez lunatic 23 sty 2014, 19:45
miko84,
czytałeś coś moze na temat jaka jest siła działania tianeptyny na dopaminę?

przez miko84 23 sty 2014, 19:48
Zwiększa dopaminę w jądrze półleżącym ale z jaką siłą tego nie wiem.
miko84

przez lunatic 23 sty 2014, 19:50
aha, a co w ogóle odpowiada za jej efekt przeciwlękowy?tylko ten jej wpływ na oś HPA czy coś jeszcze?

-- 23 sty 2014, 18:54 --

czuje dość silne i nienaturalne podwyższenie nastroju i nie wiem czy to ona tak silnie działa na dopaminę czy to tez efekt jej wzrostu po odstawieniu SSRI

Sortuj wg