TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez violet_hair_ 22 sty 2014, 13:01
miko84, wiem, wiem że to za krótko i dlatego biorę dalej, codziennie zapisuję jakie zmiany we mnie zachodzą, tak jak mówiłam mam obecnie w sobie dwie sprzeczności: z jednej strony ''drażliwość, rozchwianie emocjonalne" odczuwalne wewnątrz niczym tykająca bomba bez zapłonu, a z drugiej totalne wyczerpanie, senność, śpię jak zabita przez 9-10h i przez cały dzień nie mogę się dobudzić. Może to 'wewnątrz' mnie tak męczy i dlatego fizycznie nie daję rady?
A czy ktoś zauważył reakcję na ćwiczenia fizyczne podczas brania Tianeptyny? Z założenia sport=zdrowie, ale od kiedy biorę lek mam z tym problem. Tzn. robi mi się słabo czego nigdy nie doświadczyłam, a raz po ćwiczeniach jakby coś we mnie pękło i po prostu łzy leciały ciurkiem (przypomnę, że lek hamuje u mnie płacz i wywalanie emocji na zewnątrz co jednak mnie jeszcze bardziej drażni).
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 13:19
lunatic, Myślę, że są lepsze rozwiązania.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 22 sty 2014, 13:27
Dark Passenger,
ten 5-HTP mnie zaciekawił o którym wspomniałeś
"Doktor W. Pöldinger z Psychiatrycznej Kliniki Uniwersyteckiej w Bazylei wykazał już w 1991 roku, że 5-HTP jest przy leczeniu depresji co najmniej tak samo skuteczne jak stosowane zazwyczaj lekarstwa antydepresyjne – nie wykazując przy tym działań ubocznych. 5-HTP wyrównuje wahania nastroju (szczególnie przy depresjach bipolarnych) i oslabia potencjał agresji. Oprócz tego redukuje ataki strachu"
ciekawe czy tez tak fajnie to wygląda w praktyce
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 13:31 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 22 sty 2014, 13:27
lunatic, Myślę, że są lepsze rozwiązania.

Lunatic , zapomnij ,że Ci Tianeptyna pomoże . Zauważyłem po Twoich postach ,że bardzo podobnie reagujemy na leki . Ja też po Tianeptynie dostaję takiej KUR-wicy ,że mała bania . Choć kiedys były czasy ,że lek ten bardzo fajnie działał ,,, jednak to się już definitywnie skńczyło. Nie będę Ci Tu jakis gotowców przedstawiał , bo mam dosyć ( przynajmniej dziś ) zachwalania kilku i tych samych leków.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 22 sty 2014, 13:30
Kalebx3,
nie dołuj mnie :D jezeli SSRI zle dzialają w tej chwili, podniesienie noradrenaliny zle działa to co mi pozostaje

przez Kalebx3 22 sty 2014, 13:31
jezeli SSRI zle dzialają w tej chwili,

jakie SSRI i w jakiej dawce żle na Ciebie działają ?

przez Popiół 22 sty 2014, 13:34
Lunatic a brałeś wellbutrin? Podejrzewam że dodanie go do tianeptyny tylko wzmocni to napięcie i rozdrażnienie.
Popiół

przez lunatic 22 sty 2014, 13:35
Kalebx3,
paroksetyna w dawce 10 mg - ogólna niechęć do wszystkiego i brak jakiejkolwiek motywacji i energii, jedyny plus ze nie mialem atakow paniki, powyzej 10mg jest za duża sennosć

sertralina - jakaś reakcja alergiczna znowu, wiec odpada

citalopram, escitalopram - brałem kiedyś, dzialanie podobne do paro, nie chce mi się nawet próbować znowu

zostaje jedynie fluoksetyna, ale jak sobie pomysle zanim ona by zaczęła działać to tez mi sie odechciewa jej zaczynać

-- 22 sty 2014, 12:37 --

Popiół,
brałem, wpędził mnie w napady lękowe po których dostałem paroksetyne, możliwe zeby jeszcze wzmocnił drażliwość po tianeptynie jeżeli by się znów pojawiła, wiec jezeli się pojawi to Well raczej odpada jako dodatek, ale jeżeli nie to działanie przeciwlękowe tianeptyny może by zapobiegło ewentualnym napadom paniki po Wellbutrinie

przez Kalebx3 22 sty 2014, 13:43
Kalebx3,
paroksetyna w dawce 10 mg - ogólna niechęć do wszystkiego i brak jakiejkolwiek motywacji i energii, jedyny plus ze nie mialem atakow paniki, powyzej 10mg jest za duża sennosć

a w tej chwili na czym jedziesz ?
Do paro mógłbys dodać speedujący sulipryd w dawce do 100mg z rana . A paro ( jak Cie usypia ) na noc . Nie będę Ci tu proponował Metylofenodatu ( do Paro ) , choć uważam ,że bylo by to najlepsze rozwiązanie , bo zaraz na mnie naskoczą ,że proponuję Ci rzeczy nie -do- zbo-by-cia .Fajnie wycisza Baclofen ( biorę ) , a Lamo powoduje konkretna stabilizację.

przez lunatic 22 sty 2014, 13:50
Kalebx3,
moglibysmy dokonczyc wieczorem? musze teraz wybyc z domu

przez Kalebx3 22 sty 2014, 13:51
jak dotrwam do wieczora to OK.
Każdy dzień to walka o następny łyk powietrza .

przez zzYxx 22 sty 2014, 14:25
Mój zestaw marzeń: Wellbutrin + miansa + metylo/solian. Ciekawe czy uda mi się zdobyć metylo.
The Walking Dead.

przez miko84 22 sty 2014, 16:00
Ja się muszę przyznać, że ostatnio jak miałem w podpisie tianeptynę to jej nie brałem jednak i wtedy wróciłem do mirtazapiny, a nie chciałem już zmieniać podpisu, żeby nie było że biorę lek który się u mnie nie sprawdził. Tak więc, nie wiem jak by zadziałała na mnie teraz - mam ją wykupioną i siedzi w szafce. Jest w razie czego następna w kolejce - przyznam, że bardzo mnie ciekawi efekt tego leku.

Dziś mija dokładnie 8 tygodni na tym połączeniu co mam w podpisie, w tym 4 na maksymalnej dawce.
miko84

przez Popiół 22 sty 2014, 16:13
I jak porównasz działanie do samych ssri?
Popiół

Sortuj wg