TOPIRAMAT (Topamax,Epitomax,Topiramat-ratiopharm)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez ladywind 02 wrz 2013, 21:39
depas, czym u Ciebie objawiaja się te skrajne emocje ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depas 02 wrz 2013, 21:53
Miałem na myśli takie czarno-białe odbieranie niektórych sytuacji lub ludzi, na zasadzie uwielbiam, jest wspaniale, albo nienawidzę, jest koszmarnie. Do tego niestałość tych emocji i niekiedy ich zmiana o 180 stopni. Czytałem że to bardzo częsty objaw zab. osobowości, także borderline. Chciałbym częściej postrzegać rzeczy gdzieś po środku, nie popadając w te skrajności.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez ladywind 02 wrz 2013, 22:06
depas, mam podobne objawy jednak nigdy nie wiazalam tego z borderem .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 02 wrz 2013, 22:09
depas, Nie wiadomo jaki jest mechanizm zaburzeń osobowości. W końcu postrzeganie świata wypracowujemy całe dzieciństwo. Także w życiu dorosłym gromadzimy doświadczenie, które ma na nie wpływ. Jednak dorosłych dojrzałych ludzi cechuje dystans, umiarkowany obiektywizm i krytycyzm. Są w stanie nazwać emocje i uczucia, określić ich przyczynę itp. Jeżeli ktoś nie panuje nad emocjami, nie tylko w tym potocznym rozumieniu przejawiając to agresją bądź histerią, ale jest nadwrażliwy, niestały, to siłą rzeczy podporządkowuje się temu cały obraz świata i samego siebie.
Skoro leki przeciwpadaczkowe działają w taki sposób, że mają, mówiąc kolokwialnie, zapobiegać niekontolowanym impulsom tj. drgawkom, to siłą rzeczy podobny mechanizm musi odpowiadać za brak kontroli emocji.
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 02 wrz 2013, 22:09
depas napisał(a):Zdaje się że topi nieco stępia funkcje poznawcze, ale jeśli odbywa się to przy okazji kasując niezdrowe myśli i odruchy, to może warto spróbować.

cytat z Crazy Meds: What Topamax (topiramate) Is Best Known for? Turning you into the stereotype of a supermodel: thin and stupid.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez ladywind 02 wrz 2013, 22:13
elfrid, poniekąd wiadomo , przyyczyny genetyczne biologiczne i środowiskowe .

przez elfrid 02 wrz 2013, 22:15
depas, ladywind, Ja od dzieciństwa byłem jakiś rozlatany, nadpobudliwy. Miałem problemy z usiedzeniem w miejscu, skupieniem się a jednocześnie byłem nadwrazliwy i emocjonalny. Z wiekiem doszły objawy depresyjno lekowe, takze somatyczne. Jestem zdania, że jak LPP skuteczenie zniweluje te impulsy, to nie będzie też żadnych depresji i lęków, i żadne SSRI też nie będą potrzebne.

przez ladywind 02 wrz 2013, 22:17
elfrid, nie badales się pod kątem ADHD?

przez elfrid 02 wrz 2013, 22:27
ladywind, za czasów mojego dzieciństwa badanie pod kątem adhd nie było tak rozpowszechnione. Teraz to już chyba nie ma sensu. Zresztą tym zajmują się w Pl tylko psychiatrzy dziecięcy. Ponadto nie wyobrażam sobie brać pobudzajacego metylofenidadu. zwlaszcza teraz, kiedy po raz pierwszy biorę biorę topiramat solo (bez fluoksetyny) i widzę jaką to robi kolosalną różnicę na korzyść.

przez depas 02 wrz 2013, 22:52
Tak jak napisałem wczoraj, moje zab. osob. odczuwam jak swego rodzaju upośledzenie. Być może chodzi właśnie o niewykształcenie pewnych cech, typowych dla prawidłowej, dorosłej osoby, jak te które wymienił Elfrid. Ja często czułem że różnię się od swoich rówieśników, zaczęło się we wczesnym dzieciństwie i z wiekiem było co raz gorzej. Tak jakby jakaś część mnie nigdy nie dorosła, zatrzymała się na etapie dziecka. Mam tu na myśli niewykształcenie takich cech jak odpowiedzialność, samodzielność czy zdolność planowania i przewidywania konsekwencji. Ale muszę też przyznać, że od kiedy pamiętam wydawało mi się że coś ze mną nie tak, że jestem jakiś "inny", więc po części chyba zaburzenia są wrodzone, a potem z biegiem lat mogą się pogłębiać albo i nie.

-- 02 wrz 2013, 22:57 --

W każdym razie, nadmiar emocji bardzo utrudnia podejmowanie decyzji i skuteczne działanie pod wpływem stresu. Zatem lek przeciwpadaczkowy, redukując liczbę czy intensywność impulsów w mózgu, powinien teoretycznie być pomocny. Chyba że jednocześnie na tyle spowolni umysł, że w efekcie będzie jeszcze trudniej niż było.

-- 26 wrz 2013, 16:02 --

Dobry doktor dał się przekonać że powinniśmy spróbować topiramatu. Zaczynam od 25mg przez tydzień docelowo do 100mg. Niby tylko zasugerowałem, delikatnie zapytałem, a potem już dr. walnął wywód na temat czemu właśnie topiramat może być u mnie wskazany. Po zupełnie nieudanej próbie z Depakine, olałem temat stabilizatorów. No ale zobaczymy, być może topiramat sprawi się lepiej. Liczę też po cichu na kojący jego ewentualny wpływ na pociągi alkoholowo-narkotyczne, ponoć w tym kierunku jest badany obecnie z zadowalającymi rezultatami. Zobaczy się.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lost voyager 28 wrz 2013, 00:26
Witam serdecznie,

podnoszę temat z nadzieją, że ktoś odpowie. Jestem tutaj nowa i trochę się rozglądam. Nowa tylko na forum, bo z chorobą borykam się od kilku lat. Rozpoczynam właśnie swoją przygodę z lekiem topamax. Pani doktor zapisała mi go jako dodatek to olanzapiny, którą biorę od dwóch tygodni i po której okropnie tyję. Leczę się na Chad. W zasadzie to ja zasugerowałam pani doktor ten lek czytając Państwa forum. Miałam nadzieję, że po dawce 50mg na dzień w końcu mój apetyt zmaleje a tu nic. Również jeden z użytkowników tego forum napisał, że jemu ochota na używki minęła. Miałam cichą nadzieję, że i na mnie ten lek tak zadziała, gdyż do używek często mnie ciągnie. Niestety nic z tych rzeczy :( Lek biorę już tydzień. Czy to za krótki okres aby spodziewać się efektów? Czy może za krótki okres na oczekiwanie zmian? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam ciepło.

Lamitrin 100 mg
Zolafren 5 mg
Topamax 50 mg

-- 28 wrz 2013, 02:35 --

Kurcze nie wiem jak tutaj się edytuje posty, więc z góry przepraszam, że piszę osobnego posta. Chciałam tylko dodać, że jeżeli komuś ostało się jakieś opakowanie topamaxu czy innych leków o tym skladzie to chętnie bym kupiła oczywiście z korzyścią dla tej osoby. Jakby co podaję maila: jolantabenia@wp.pl

przez depas 28 wrz 2013, 11:00
lost voyager, witam, ja sięgnąłem generalnie po topiramat licząc głównie na jego działanie stabilizujące nastrój i ewentualnie przeciwlękowe. Ale sporo o nim poczytałem i miałem również nadzieję że zmniejszy mój pociąg do używek i w mniejszym stopniu także apetyt. Biorę go zaledwie od paru dni, także za krótko na jakieś konkretne wnioski, chociaż jakieś efekty już na pewno są. Na pewno jednak nie chamuje mi apetytu, co dziwne bo czytałem że bywa stosowany właśnie w tym celu. Może taki efekt pojawia się z czasem? Nie jest to chyba też kwestia dawki, bo mimo że miałem zacząć od 25mg, w ramach eksperymentu zarzuciłem pierwszego dnia 100 i apetyt był bez zmian. Także jeśli ten lek ma działać na apetyt, a czytałem o tym w kilku miejscach, musi tak być po dłuższym stosowaniu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lost voyager 28 wrz 2013, 12:38
heh czyli razem zaczynamy eksperyment z topiramatem. ja też przestałam się szczypać tylko zarzuciłam od dzisiaj 75 mg. Będę sie musiała tłumaczyć przed panią doktor, że tak bez konsultacji, ale mam już dość tego tycia. Troche taka desperacja. Dzięki za odpowiedź i powodzenia z topiramatem :)

przez elfrid 28 wrz 2013, 15:03
lost voyager, Przy olanzapinie, topiramat może nie pomóc w kwestii apetytu. Niestety ten lek jest bezkompromisowy i prowadzi do zaburzeń metabolicznych.
depas, jak w kwestii emocji? Topiramat coś stabilizuje, wycisza? Pomaga Ci.
Ja do niego wracam chcę sprawdzić jak zadziała solo. Pregabalina się sprawdziła ale 350zl na lek to ostatecznosc na czarną godzinę. Z tego co pamiętam to porównując to pregabalina bardziej rozluźnia, uspokaja a topiramat bardziej wycisza.

Sortuj wg