TOPIRAMAT (Topamax,Epitomax,Topiramat-ratiopharm)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez pantherka 17 sie 2014, 12:11
Dzieki. Nie mam zamiaru go odstawic predzej sobie reke odgryze przytyłam 20 kg jak odstawialam zomirem dostała depakine zeby nie miec drgawek, drgawek nie mialam ale za to zarłam jak prosie nawet sie cieszylam bo zawsze chuda bylam i ciezko bylo we mnie cos wmusic i nawet nie zauwazylam ze jestem okrągla hmmm.... najbardziej sie boje ze doły znow wracaja jak tak nie cierpie tej depresji mam dosc wlasnych zmartwien zeby jeszcze sie dodatkowo zamartwiac depresja. Od wodki mnie odrzuca nawet jak widze jak w tv pija hi hi hi papierosy pale po pol bo mi nie smakuja...no koszmar nie mam juz zadnej przyjemnosci chyba tylko ta ze na wadze codziennie pol kg mniej :-) O humor mi sie poprawil :-) fajnie bedzi emic znowu 60 kg :-) albo miej jak sie upre:-) A Ty długo się męczyłeś?

przez elfrid 17 sie 2014, 12:48
pantherka, a bierzesz topiramat solo czy z jakimś antydepresantem?
Mi nie udało się kiedyś wejść na topi solo. Jak brałem go z fluoksetyną, to pamiętam, że to obrzydzenie do wszystkiego palenia, jedzenia, picia w końcu przeszło-chyba jak zatrybiła dawka docelowa czyli 100mg.
pregabalina, wenlafaksyna

przez pantherka 17 sie 2014, 13:02
Biore andepin czyli dr prozak 40 mg i na noc triticco 150 mg czułam sie rewelacyjnie zapomnialam co to depresja lęki ciagle miałam wyż psychiczny olewałam wszystko tylko waga niestety dobijała mnie :-( W sumie to tez bym na to lała ale wszyscy mowili Jezu co sie z Toba stało albo co Ty w ciąży jesteś????? i zaczęło mnie to wku....c. I cukier poszedł w góre i cholesterol...Marudzilam lekarce ze caly dzien nic nie jem a wieczorem koszmar siedze w lodowce i zre wszystko co leci zadne diety nie pomagaly nie moglam sie pohamowac. No i dostala to cudeńko. Docelowo dawka 0,50 ale jak 0,25 tak na mnie dziala to ja nie wiem po 0,50 chyba nic nie bede jadla? Wczoraj przy "obiedzie" gorący kubek dostalam ataku smiechu bo jeszcze tydzien temu wylizalabym talerze po mojej rodzinie a wczoraj nie moglam go zjesc i zmagalam sie z nim chyba pol godziny:-D No tak ale jak mi obrzydzenie do jedzenia przejdzie to znow bede zrec jak prosie??? Tak to nie chce niech mi ten wkurw i doly i niechec do wszystkiego przejda i trzesace sie lapy i bol głowy. Chyba zaczne na bieznie chodzic moze endorfiny jakos pomoga bo czekolady nie przełkne. No ale jak sie chce byc znow laską.... :twisted:

-- 17 sie 2014, 13:11 --

elfrid a na co Ty ten topiramat brałeś? Pomógł Ci chociaż?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 17 sie 2014, 13:23
pantherka, na stabilizację nastroju, nadmierne pobudzenie po fluoksetynie (właśnie prozacu) i też przy okazji na spadek masy ciała. Pomógł. Jednak najwięcej schudłem dopiero na dawce 100mg. Ale dokuczliwym ubokiem były zaburzenia funkcji poznawczych. Jak bierzesz z antydepresantem nie powinno być źle.

przez pantherka 17 sie 2014, 13:31
Nie wyobrażam sobie 100 mg :shock: na razie tempo chudniecia jest zaskakujące jesli się utrzyma wystarcza dwa miesiące i tyle. Moze tez andepin dołożył swoje bo bralam w dawce 20 mg a od tygodnia 40 mg moze to on wywolal te leki bo szczerze mówiąc ja wezme epi to po godzinie jestem jakby wyciszona? Biore na wieczor bo wtedy najwieksze napady glodu mialam zasypiam nawet ładnie a mialam z tym problem ale od rana zaczynaja sie jazdy.... Ale co tam wytrzymam. Duzo schudeś???I nadal bierzesz???

przez elfrid 17 sie 2014, 13:38
pantherka, obecnie nie biorę, ale zastanawiam się nad powrotem. Z reguły im więcej się waży tym szybciej się chudnie. Ale po odstawieniu topiramatu niestety waga może wzrosnąć.

przez pantherka 17 sie 2014, 13:52
Dzięki za szybkie odpowiedzi :D Wychodzi, że słoń jestem skoro tak szybko :twisted:

przez depas 18 sie 2014, 09:04
pantherka, również brałem topiramat 100mg ładnych kilka miesięcy. Początkowo też odrzucało mnie od żarcia, ale stopniowo ten efekt zanikał, zdaje się że już po jakichś 2 miesiącach na tej dawce jadłem już normalnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez pantherka 18 sie 2014, 18:34
Dwa miesiące to za mało zeby schudnac.... sama juz nie wiem czego chce chyba zeby wszystkie uboty poszły precz a pozostal tylko brak apetytu ale bez mdłości ....Cgyba za wiele chce :evil:

przez elfrid 18 sie 2014, 18:50
pantherka, nie jest powiedziane, że jak apetyt wróci do normy nie będziesz chudła. Topiramat w jakiś sposób wpływa na metabolizm. Ja swego czasu jedząc normalnie, nadal chudłem.

przez pantherka 23 sie 2014, 15:32
Dawka zwiększona czuję sie dużo lepiej a i tak chudnę :-)

przez depas 23 sie 2014, 16:50
pantherka, i o to chodzi. Ja najlepiej czułem się na 100mg, bardzo stabilnie i spokojnie. Dobry lek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 23 sie 2014, 20:13
pantherka, a na jakiej dawce już jesteś?

przez Weiss 24 sie 2014, 23:32
Ja niestety nie mam szczescia do Topi - oglupia mnie strasznie. Ciagle cos zapominam, uciekaja mi wyrazy, mam spowolnione myslenie w intensywniejszych sytuacjach. Z tego powodu odstawilam go na poczatku sierpnia i dosc szybko wszystko wrocilo do normy. Ale moje bole glowy znowu zaczely mnie nekac a mialam z nimi spokoj od kiedy biore Topamax, tak ze od tygodnia znowu sie z nim "przeprosilam". Biore 2x25mg, chcialam teraz sprobowac z mniejsza dawka (poprzednio bralam 2x50mg) ale od wczoraj zauwazylam znane mi juz oznaki np "szukania wyrazow" w glowie i takie tam. Czyli u mnie sprawnosc intelektualna nie jest zalezna od dawki leku a raczej od niego samego.

Sortuj wg