MAPROTYLINA (Ludiomil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez jasiek 25 paź 2012, 21:38
OT KUPIŁBYM TO

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez xanonymous 10 maja 2013, 22:00
Ludiomil zażywacie na dzień czy na noc? Ktoś z was odczuł jakieś otumanienie (ewentualnie senność) po tym leku? Bo ja jestem wrażliwy na działanie przeciwhistaminowe leków (antagonizm, blokowanie receptora H1). A ludiomil z tego co wyczytałem na pewnej stronce ma oprócz dzialania na noradrenaline wlasnie działanie blokujące (antagonizujące) receptor histaminowy H1 (Ki-1,5 ..... dla porownania hydroxyzyna ma dla H1 Ki=2)

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez faeton 28 maja 2013, 20:51
Ja biorę 37,5mg na dzień i na noc. Nie ma żadnego działania otumaniającego, ja bym (czyli to co ja bym zrobił, Ty nie musisz) odstawił Anafranil, bo on mnie strasznie otumaniał, Fluanxol to samo, tycie itp. Od tamtej pory nie chcę żadnych leków trójcylkicznych. Nie wiem czy to zasługa Ludiomilu czy Velafaxu, ale po pół roku mam znacznie zmniejszone objawy depresji (nie chwal dnia przed zachodem słońca), życie od razu wygląda inaczej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez xanonymous 01 cze 2013, 01:06
To ja wziołem 1/4 tabletki 75mg Ludiomilu na noc, i jak w nocy sie obudziłem to normalnie jak po jakiejś narkozie. To lek nie dla mnie. Dopiero zaczołem brać Anafranil (spowrotem) wskoczyłem na 30mg od dwóch dni. No ja akurat mam słaby apetyt i ostatnio schudłem. Po venli w ogóle zanikł mi głód:/ GDzieś tu czytałęm żę ktoś brał 100mg hydroxyzyny (albo to co piszą na ulotce by brać 3 x po 25) mnie by chyba zamroczyło totalnie.

Mam jedna blaszkę Ludiomilu 9 tabl. 75mg + 3/4 tabletki. Zapłąciłęm bodajrze 25zł za to. Mogę odsprzedać za powiedzmy 15zł łącznie z przesyłką. Jak coś to prosze na pw.

ps. Mnie nawet leki od alergi drugiej generacji (blokowanie H1 obwodowo, tzn. maja nie przenikać do mozgu, ale jednak troche przenikają) otumaniają.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez hashim 11 cze 2013, 17:04
xanonymous aktualne jeszcze?

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Marian_Paździoch 05 maja 2014, 20:24
Widzę bardzo mało informacji na temat tego leku. Ciekaw jestem szerokiego spectrum działania. Dziś został mi przepisany.
Marian_Paździoch

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez elfrid 05 maja 2014, 20:38
Marian_Paździoch, a na co? Z tego co pisałeś chciałeś gabapentynę albo flupentiksol?
Szerokie spektrum? Z tego co podaje ulotka maprotylina działa tylko na noradrenalinę, natomiast nie wpływa na wychwyt zwrotny serotoniny.
pregabalina, wenlafaksyna

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Marian_Paździoch 05 maja 2014, 21:18
elfrid, on swoje a ja swoje, cóż. Nie chciał dać gabapentyny ani drugiego neuroleptyka. Gabę mam, 100 tabletek 300mg, że tak powiem - znalazłem. Kazał brać 400 kwety i 300 lamo, a jak nie pomoże, to dodać Ludiomil. Wg niego uspokaja, ale z tego co widzę, tylko histaminowo, więc o dupę potłuc takie uspokojenie. Noradrenalina, nie cierpię jej, ten lek pewnie nie będzie dla mnie. Na razie nawet go nie wykupiłem. Może spróbuję na własną rękę brać 600-900 gaby. I zobaczymy co dalej. A co do Ludiomilu:
Podczas długotrwałego stosowania stwierdza się także zmianę czynnościowej odpowiedzi wewnątrzwydzielniczej układu neurohormonalnego (hormon wzrostu, melatonina, endorfiny) oraz neuroprzekaźników (noradrenalina, serotonina, GABA)
Marian_Paździoch

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Tańczący z lękami 05 maja 2014, 21:53
Marian_Paździoch, trochę jak doksepina, czyli połączenie noradrenaliny z przeciwhistaminikiem. Ale ja nie rozumiem, jak kuźwa tego typu leki w tym amitryptylina mają uspokajać?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Ferdynand k 05 maja 2014, 22:00
Marian_Paździoch, mały wpływ na wychwyt da 5ht
głównie NA
i h1 antagonist
z buspironem by fajnie bo tu antyhistaminowy a to 5ht1 agonista

ja tam wolę stymulant by aktywizowało i na dopaminę dało dnri i nowsze a nie stare leki bo mi szkoda flaków moich
Naczelny Użyszkodnik

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez elfrid 05 maja 2014, 22:01
Marian_Paździoch, ale amitryptylinę, która też działa silnie na noradrenalinę, sobie chwaliłeś; więc może spróbuj tego ludomilu. i daj znać jak efekty.
pregabalina, wenlafaksyna

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Ferdynand k 05 maja 2014, 22:06
Marian_Paździoch, może z kwetiapiną dobry miks :o
Naczelny Użyszkodnik

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Marian_Paździoch 06 maja 2014, 00:12
elfrid, chwaliłem, bo podnosiła nastrój genialnie. Ale wszelkie leki noradrenalinowe indukują u mnie lęki i puls w granicach 110-120, z którym beta blokery sobie nie radzą. Przy podniesionej NE każdy wysiłek dla mnie to męka. A ja potrzebuję czegoś na wyciszenie. No cóż, będę ratował się gabapentyną, a Ludiomilu nie wykupię. Lekarza nie szło przegadać, uparł się na ten lek, bo testowałem wszystkie SSRI, wenlę i ami i już nie było zbyt wielkiego pola wyboru. A ja po prostu chciałem czegoś na wyciszenie... Z gabinetu wyszedłem zawiedziony i wkur*iony.
Marian_Paździoch

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez depas 07 maja 2014, 23:01
Hmmm, gdybym nie był w 100% zadowolony obecnie z paroksetyny, no i gdyby Ludiomil był refundowany, z chęcią wypróbowałbym ten specyfik, czemu nie. Wyznaję zasadę że każdy lek którego jeszcze nie brałem, potencjalnie niesie szansę na choćby minimalną poprawę mojego samopoczucia. Z tego samego powodu wypróbowałbym również Anafranil, tutaj jednak odstraszają mnie potencjalne skutki uboczne i zdecydowana niechęć mojego doktóra do tego leku.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg