MAPROTYLINA (Ludiomil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez dark57 28 mar 2007, 18:51
Witam
Ciekawi mnie czy ktoś na jakieś doświadczenia z Ludiomilem.
Mnie wyprowadził z bardzo złego stanu po wcześniejszym przyjmowaniu innego leku. Po ludiomilu czułem się w miarę dobrze; wcześniej testowałem wiele leków ten dla mnie był najlepszy-bardzo małe skutki uboczne- chociaż samopoczucie nie było wspaniałe ale dało się żyć.
Ciągle biorę ten (od przeszło pół roku) lek ole ostatnio miałem kilka kryzysów.
Aha w aptece kosztuje ok 45 zł -20 tabletek, brałem pół tabletki a na początku i od jakiegoś miesiąca 1 tab. dziennie.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez faeton 04 lip 2012, 20:09
Dzisiaj zacząłem brać ten lek, na razie większych skutków ubocznych nie da się zauważyć, może tylko trochę zmęczenie. Oby tylko nie powodował zaparć i problemów z pamięcią. Jest to lek czterocykliczny silnie blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny. Edronax ma podobne działanie, ale ja akurat dostałem Ludiomil.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Kalebx3 05 lip 2012, 00:02
Featon ,brałem swego czasu ( jakieś 12 lat temu ) ten lek . Zaczęło i skończyło się na jednym opakowaniu. Dosłownie jakbym witaminę C jadł , u mnie zero efektu. Edronax przy tym to jak czołg przy psikawce. No ,ale próbuj ,może u Ciebie pozytywnie zaskoczy. Poza tym mała popularność tego leku mówi sama za siebie.Aż dziw ,że to jeszcze produkują ,że jeszcze nie wycofali. O wiele lepsza imipramina marnie skończyła ,a taki Ludiomil trzyma się "świetnie".
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez faeton 05 lip 2012, 12:21
Historia z Edronaxem, to byłem u jednego lekarza żeby mi to przypisał a on stwierdził, że nie ma go w spisie i mi nie przypisze. Ale Edronax też nie działa na wszystkich. Swego czasu, znalazłem w internecie zestawienie poszczególnych leków i ich działanie na poszczególne neuroprzekaźniki, co ciekawe jest tam porównanie maprotyliny z reboksetyną, jest też oddziaływanie bupropionu, wenlafaksyny: http://www.elsevier.pl:8080/book-page-s ... t3-093.pdf.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez jasiek 06 lip 2012, 17:31
Imipramina i dezypramina to były dobre leki, a teraz mnozy sie syf w postacj SSRI.

Nortryptylina jest w Polsce? bo to tez dobry lek

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez faeton 08 lip 2012, 12:58
Nie ma nortryptyliny w Polsce.

-- 13 wrz 2012, 16:00 --

Ludiomil dobrze tłumi uczucia, jeśli jest się nieszczęśliwie zakochanym, to doskonały lek na to. Może ludiomil sam jest słaby, ale w połączeniu z Velafaxem to prawdziwa bomba.

-- 13 wrz 2012, 16:13 --

Cytat z ulotki:

Co to jest lek Ludiomil i w jakim celu się go stosuje: Ludiomil zawiera chlorowodorek maprotyliny. Należy do grupy czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Ludiomil pomada złagodzić objawy depresji, takie jak lęk, smutek, utrata zainteresowań, trudność w wykonywaniu codziennych czynności, nerwowość i samooskarżanie się. Łagodzi również objawy związane z depresją, takie jak: obniżenie nastroju, zmęczenie, zaburzenia snu, zawroty głowy, bóle głowy, niestrawność i ból.
Lek Ludiomil jest wskazany w leczeniu epizodów depresyjnych, nawracających zaburzeń depresyjnych, dużej depresji (endogennej).

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Firletka Poszarpana 13 wrz 2012, 17:59
faeton, jakie masz/miałeś skutki uboczne po Ludiomilu?

-- 13 wrz 2012, 18:01 --

Biorę Edronax, ale dr myślała i o Ludiomilu dla mnie. Koszt miesięcznej kuracji chyba wychodzi podobnie ok.60zł.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez faeton 13 wrz 2012, 18:19
Żadnych nie miałem, może tylko większy apatyt, ale tego też nie jestem pewien, bo to może być od innego leku.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Firletka Poszarpana 13 wrz 2012, 19:30
Kruca, a ja miałam dużo uboków po Edronaxie: zlewne poty, zimne dreszcze(do tej pory), ogromne źrenice, kłopoty z widzeniem, mega bezsenność, ztwardzenie, kłopoty z oddawaniem moczu, zawroty głowy, tętno powyżej 100/min, bóle serca. A normalnie po lekach nie mam szczególnie dużo ubocznych sk., najwyżej bóle głowy i zmiany apetytu. A ten mi b. pomógł ale i dał w kość. Pomyślę wieć nad zamianą na Ludiomi. A tu ludzie z forum pisali, że po Edro jest mało uboków w stosunku do uboków po Ludiomilu.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez faeton 13 wrz 2012, 19:49
Czytając ulotkę Ludiomilu można się przestraszyć. Faktycznie, zapomniałem o tym tętnie, tez mam wysokie, ale może to dlatego, że to stymulant.

-- 13 wrz 2012, 18:52 --

95 mam, nie jest najgorzej, bywało gorzej.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Firletka Poszarpana 13 wrz 2012, 19:55
Ja nie czytam ulotek. Ulotki Ludiomilu też nie czytałam, Edronaxu także.

-- 13 wrz 2012, 19:56 --

A jak już czytam, to dopiero przynajmniej po miesiącu od brania.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez jasiek 09 paź 2012, 10:07
jest w aptece ten lek dostępny??

ewentualnie zgromadził ktoś zapasy???

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez faeton 09 paź 2012, 17:10
W portalu doz jest dostępny na zamówienie.

MAPROTYLINA (Ludiomil)

przez Firletka Poszarpana 11 paź 2012, 19:01
Słyszałam od mojej dr, że ostatecznie firma zrezygnowała z wycofania tego leku. No i bardzo dobrze. Tylko jeszcze żeby był tańszy, to bym go brała.

Sortuj wg