REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Psychopharm 20 lut 2016, 16:03
To co w tym momencie bierzesz? Samą rebo czy wymienione wcześniej leki? Jeśli chcesz coś na drażliwość czy objawy typu PMS to tylko mocne serotoninowce typu paro, ew. sertra/esci. Ładowanie noradrenaliny w tym przypadku przypomina lanie benzyny do ognia.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

REBOKSETYNA (Edronax)

przez diczipers 20 lut 2016, 19:31
wyraziłam sie chyba niejasno.zmęczenie materiału pełne.aktualnie nie biorę nic bo karmie piersią.w czasie ciązy doraznie rolki jadłam
jestem posiadaczką pokaznej torby lekow po prostu-pozostałosci po terapii kilkuletniej
. jutro odstawiam potomka od cyca i zaczynam zrec leki
chce zacząc z grubej rury.od razu od combo .
zadne tam pitu pitu pojedyncze lekarstewka a nuż zadziałają-to juz przerobiłam
sajkotrenerka zaleciła mi edronax i trittico.

-- 21 lut 2016, 14:44 --

Paro działa na mnie kiepsko po esci puchne po sertralinie śpię tak samo jak po cital u. A mam 2 dzieci.aktywnych bardzo.fluo za długo się rozkręca.zostaje Edro.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez benzowiec84 24 lut 2016, 02:57
chyba dorzucę to do fluoksetyny, bo po fluo zmuła masakryczna , mam rebo 2 opakowania . chociaż fluo biore dopiero 6 dni :P może poczekam i potem zarzuce , tak czy siak , już kiedyś chciałem ten mix wypróbować, a jak mam tabsy to szkoda by sie zmarnowały
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)

przez chojrakowa 24 lut 2016, 10:14
Pilnujcie się robaczki bo to stary lek i ma od groma skutków ubocznych - szczególnie trzeba zwrócić uwagę na poziom kortyzolu. U mnie wywaliło w kosmos a to nic przyjemnego...
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

REBOKSETYNA (Edronax)

przez diczipers 01 mar 2016, 12:44
chojrakowa własnie doczytałam o tym kortyzolu i na jednej "super mądrej" stronce jest info o jednym z najstraszniejszych skutkow ubocznych podwyższonego koryzolu..i ..jest nim...--BAWOLI KARK---!!!! złowieszczy baawoli kark :) jezusku posikałam się.
potem wygoglałam graficznie bawoli kark i pojawiła sie "super niania"
pełen purnonsens

-- 13 mar 2016, 19:36 --

a zjazd rodzinny swiateczny bardzo duzy sie szykuje- 2 miasta, z 7 domów pełnych dzieci plus przyjaciele rodziny(litwa,dubaj) czyli od 20do 30 max przy stole. jeednym stole. 5 dni.rózne języki rozne kombinacje 3x dziennie. a ja boję się, i duszę jezeli ktos zbyt blisko stoi.i głosno będzie.zero mozliwosci schowania.i robie sie kwadratowa.po polsku ledwo co dukam wtedy a po angielsku lub hiszpańsku?nie ma opcji.i ruski jeszcze pewnie bedzie w uzyciu.
zomirenu za mało na to wszystko
mam troche czasu..seronil? cital? venla? depralin?to mam pod ręką

-- 13 mar 2016, 19:44 --

zjadło mi częsc posta.
Psychopharm ...psm:))) jak miło by byłooo to miec.
mła-nerwica lekowa,fobia społeczna, bulimioreksja i insze g.
4 lata kosztownej dopieszczonej prywatnej psychoterapii:P)))i leki nieco dłuzej...
edro u mnie działa ale brak mi ... mięekkosci".i fobia społ na wypasie hasa .
co dodac do edr? z okazji wielkanocy?:)))
ktos miły z propozycją?

-- 14 mar 2016, 11:03 --

diczipers napisał(a):chojrakowa własnie doczytałam o tym kortyzolu i na jednej "super mądrej" stronce jest info o jednym z najstraszniejszych skutkow ubocznych podwyższonego koryzolu..i ..jest nim...--BAWOLI KARK---!!!! złowieszczy baawoli kark :) jezusku posikałam się.
potem wygoglałam graficznie bawoli kark i pojawiła sie "super niania"
pełen purnonsens

-- 13 mar 2016, 19:36 --

a zjazd rodzinny swiateczny bardzo duzy sie szykuje- 2 miasta, z 7 domów pełnych dzieci plus przyjaciele rodziny z zagranicy czyli od 20do 30 max przy stole. jeednym stole. 5 dni.rózne języki rozne kombinacje 3x dziennie. a ja boję się, i duszę jezeli ktos zbyt blisko stoi.i głosno będzie.zero mozliwosci schowania.i robie sie kwadratowa.po polsku ledwo co dukam wtedy a po angielsku ?nie ma opcji.i ruski jeszcze pewnie bedzie w uzyciu.
zomirenu za mało na to wszystko
mam troche czasu..seronil? cital? venla? depralin?to mam pod ręką

-- 13 mar 2016, 19:44 --

zjadło mi częsc posta.
Psychopharm ...psm:))) jak miło by byłooo to miec.
mła-nerwica lekowa,fobia społeczna, bulimioreksja i insze g.
4 lata kosztownej dopieszczonej prywatnej psychoterapii:P)))i leki nieco dłuzej...
edro u mnie działa ale brak mi ... mięekkosci".i fobia społ na wypasie hasa .
co dodac do edr? z okazji wielkanocy?:)))
ktos miły z propozycją?

REBOKSETYNA (Edronax)

przez absolulu 17 mar 2016, 18:49
Napiszę krótko i zwięźle. Rebo to gówno a nie żaden lek. Żadna substancja nie wpędziła mnie w taką bezsenność i depresję jak ona. Fakt, że następuje noradrenalinowe pobudzenie, ale nie przekłada się to na motywację i chęć do działania, ale powoduje nerwową czujność, wyciąga Twoje najgorsze rozkminy i nie daje spać. Nie pomagało mi 30mg mianseryny, gdzie normalnie 5-10mg usypia mnie jak dziecko. Serio, mocno odradzam. Zresztą w zachodniej prasie ten lek już dawno zyskał opinię SCAMU a Ben Goldacre w swojej znakomitej książce, "Bad Pharma" opisał przypadek jak to sam przepisał swojemu pacjentowi reboksetynę. http://blogs.scientificamerican.com/gue ... n-science/ Zachęcam do lektury artykułu i ksiązki.

Pozdrawiam
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez one-half 21 maja 2016, 10:10
Jak reboksetyna wypada w konfrontacji z bupropionem?

Ostatnio lekarz proponował mi opcjonalne dorzucenie do mojego jadłospisu jednego z tych leków i chyba się skuszę :mrgreen:
Wellbutrin kiedyś brałem i dał się on poznać jako lek z potencjałem, poza tym, pomijając niezbyt przyjemne skutki uboczne płynące z podniesienia poziomu noradrenaliny (potliwość, drżenie) był zupełnie nieinwazyjny i dobrze go tolerowałem. Jestem już na niego praktycznie zdecydowany, bo wiem, czego się mogę spodziewać, tym bardziej, że naczytałem się o uciążliwych skutkach ubocznych reboksetyny.

Ale czy ktoś mógłby porównać te dwa leki? I ocebe z tym blokowaniem pęcherza i bólem jaj? Libido po tym spada pewnie....

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 21 maja 2016, 12:47
Odczuwales skutki uboczne po slabym noradrenergiku jakim jest bupro, a chcesz sie pchac w rebo? Nie radze. Bralem oby dwa leki i bupro, przynajmniej w moim wypadku, wypadal o niebo lepiej. Na reboksetynie odczuwalem jedynie skutki uboczne i paradoksalnie zamiast mnie aktywizowac, powodowal sennosc i zmeczenie. Za to po odstawce faktycznie polepszylo mi sie ponad norme (zatem mozna to nazwac efektem z odbicia) pod tym wzgledem. Skutki uboczne zas ogolem najsilniejsze, jakie mialem do tej pory na lekach (a przerobilem juz sporo ich, w tym TLPD jak klomipramina czy amitryptylina). Odpowiadajac od razu na Twoje pytanie, odczuwalem bol przy orgazmie, poza tym nie widzialem roznicy.

Patrzac na to, ze przy rebo potrzebujesz przynajmniej 8-12mg, zeby te leczenie mialo jakis sens, to az tak duzo drozej wtedy bupro nie wychodzi. Ludzie raczej tez niezbyt przychylnie wypowiadaja sie na temat tego leku. Ewentualnie sprobuj sobie jedna paczke zjesc, moze akurat zareagujesz lepiej.
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez absolulu 21 maja 2016, 13:32
absolulu napisał(a):Napiszę krótko i zwięźle. Rebo to gówno a nie żaden lek. Żadna substancja nie wpędziła mnie w taką bezsenność i depresję jak ona. Fakt, że następuje noradrenalinowe pobudzenie, ale nie przekłada się to na motywację i chęć do działania, ale powoduje nerwową czujność, wyciąga Twoje najgorsze rozkminy i nie daje spać. Nie pomagało mi 30mg mianseryny, gdzie normalnie 5-10mg usypia mnie jak dziecko. Serio, mocno odradzam. Zresztą w zachodniej prasie ten lek już dawno zyskał opinię SCAMU a Ben Goldacre w swojej znakomitej książce, "Bad Pharma" opisał przypadek jak to sam przepisał swojemu pacjentowi reboksetynę. http://blogs.scientificamerican.com/gue ... n-science/ Zachęcam do lektury artykułu i ksiązki.

Pozdrawiam

one-half napisał(a):Jak reboksetyna wypada w konfrontacji z bupropionem?

http://blog.ted.com/5-prescription-drug ... -patients/ - nr1 i film, ogólnie nie polecam.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez one-half 21 maja 2016, 16:23
Ricah napisał(a):Odczuwales skutki uboczne po slabym noradrenergiku jakim jest bupro

Wow, a to mi ćwieka nabiłeś, tzn. wiedziałem, że reboksetyna działa o wiele mocniej na noradrenaline niz bupropion, ale bupropion słaby? A tak z czystej ciekawości już spytam, jakie leki silnie oddziałują na ten neuroprzekaźnik? Bo z popularnych antydepresantów to pewnie reboksetyna, a zaraz za nią bupropion, czy się mylę? To już tak z ciekawości, weźcie coś napiszcie, bardziej oblatani w tych tematach jesteście.

Ricah napisał(a):odczuwalem bol przy orgazmie

Aha, spoko... Fajny lek. :mrgreen:

A tak szczerze powiedziawszy, to już byłem już wcześniej zdecydowany, ciekaw byłem po prostu opinii o tym leku.

Poza tym to już daje to myślenia ile wart jest ten lek:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0034028/

"The manufacturers were then requested to provide full clinical study reports (CSRs) on the relevant published and unpublished trials.
(...) During the preparation of the preliminary report on this assessment, the manufacturer of reboxetine (Pfizer) did not provide a full overview of all the Pfizer-sponsored published and unpublished trials on reboxetine for the indication of depression, despite several requests."

:brawo: :mrgreen:

REBOKSETYNA (Edronax)

przez absolulu 21 maja 2016, 16:29
one-half napisał(a):Wow, a to mi ćwieka nabiłeś, tzn. wiedziałem, że reboksetyna działa o wiele mocniej na noradrenaline niz bupropion, ale bupropion słaby? A tak z czystej ciekawości już spytam, jakie leki silnie oddziałują na ten neuroprzekaźnik? Bo z popularnych antydepresantów to pewnie reboksetyna, a zaraz za nią bupropion, czy się mylę? To już tak z ciekawości, weźcie coś napiszcie, bardziej oblatani w tych tematach jesteście.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pharmacol ... epressants

Akapit receptor affinity -> NET -> im mniejsze Ki, tym silniejsze oddzialywanie. Zresztą możesz sobie posortować.
Ostatnio edytowano 21 maja 2016, 16:30 przez absolulu, łącznie edytowano 1 raz

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Lord Kapucyn 21 maja 2016, 16:30
Reboksetyna, ach reboksetyna, wypala synapsy jak smog z pekińskiego komina. :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

REBOKSETYNA (Edronax)

przez one-half 21 maja 2016, 16:48
Dzieki za link, absolulu.
Bupropion 52000 (?) podczas gdy zamulające SSRI/TLPD po paredziesiat? No fuckin' way :smile:
Tak się składa, że jadłem całkiem sporo z tych wynalazków w tabeli i na pewno nie były silniejsze niż bupropion. Chyba, że dlatego, że inne leki oddziałują też na serotoninę, która równoważy pobudzenie, to wtedy miałoby to sens.
P.S. Co to za bidula się męczy i spina w tych filmikach o depresji pod postami? Chyba faktycznie w opowieściach o tym, że sporo ludzi zostaje psychiatrami (to samo tyczy się psychologów) po to, aby się samoleczyć, jest ziarno prawdy...

REBOKSETYNA (Edronax)

przez absolulu 21 maja 2016, 17:03
Zamulenie po TLPD to antagonizm alfa-1, H1 i silnie działanie na wychwyt zwrotny sert, patrz klomipramina. Aczkolwiek niektórzy sobie chwalą dobry napęd po klomi (jej metabolit to silny wychwytywacz ;) NE) albo po amitryptylinie (w sensie na noc zamula, a od rana czuć NE i napęd). Jakby w PL dostępna była nortryptylina albo imipramina, to zobaczyłbyś moc :)

W bupro to czułeś NE bo nie działa on na żaden zamulający neuroprzekaźnik. Ale jeżeli byłeś wrażliwy na dość słaby wychwyt NE, to nie radzę nawet zaczynać z rebo. Ja się nie pociłem ani nic z tych rzeczy, ale praktycznie nie spałem, mimo 30mg mianseryny.

Sortuj wg