REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 15 mar 2015, 19:43
zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo, że cos w końcu zaskoczy. Czasem warto być cierpliwym. Wiem, że mi tej cierpliwości brakuje. Jednak tym razem chyba odpuszczam. Lepiej czuję się bez leków niż biorąc Reboksetynę.
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 15 mar 2015, 19:57
coccinella, jak dlugo jestes na leku? I jezeli dobrze pamietam, to zmniejszalas dawke, tak? Po jakim czasie brania mniej wiecej?
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 15 mar 2015, 21:07
Ricah napisał(a):coccinella, jak dlugo jestes na leku? I jezeli dobrze pamietam, to zmniejszalas dawke, tak? Po jakim czasie brania mniej wiecej?

ponad 4 tygodnie. Zaczęłam od 4 mg, ale byłam mega rozdrażniona, wkurzona i musiałam zmniejszyć do 2mg. Potem przeszlo i zwiększyłam do 4mg, w kolejnych dniach do 6mg. Ale nie czuję się lepiej. I psychicznie wrecz gorzej. Pewnie macie rację, nie ma sensu dalej brać.
Czy reboksetyna jest podobnie oddziałującym lekiem jak wellbutrin?
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 15 mar 2015, 21:14
coccinella, jak odstawisz, napisz mi prosze tak po tygodniu co sie u Ciebie zmienilo[czy to w temacie, czy pw] - lek dzialal u mnie tak samo i chce wiedziec, czy tak samo zareagujesz.

Co do wellbutrinu - nie do konca. Slabiej blokuje wychwyt noradrenaliny, a mocniej dopaminy[gdzie rebo w ogole bezposrednio jej nie blokuje]. Well slabiej pobudza fizycznie, bardziej psychicznie - tak mi sie przynajmniej wydaje. Aczkolwiek zwaz na cene, bo tani nie jest.
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez maniek123321 15 mar 2015, 21:22
wszedzie sie mowi ze bupropion silnie dziala na NA a kiedys sie natknalem na badania gdzie byla podana sila blokowania wychwytu zwrotnego poszczegolnych neuroprzekaznikow, dokladnie bylo to 80% dopamina, 20% noradrenalina LUB NA ODWROT nie pamietam dokladnie, niech ktos cos jak wie.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 15 mar 2015, 21:44
Ricah napisał(a):coccinella, jak odstawisz, napisz mi prosze tak po tygodniu co sie u Ciebie zmienilo[czy to w temacie, czy pw] - lek dzialal u mnie tak samo i chce wiedziec, czy tak samo zareagujesz.

Co do wellbutrinu - nie do konca. Slabiej blokuje wychwyt noradrenaliny, a mocniej dopaminy[gdzie rebo w ogole bezposrednio jej nie blokuje]. Well slabiej pobudza fizycznie, bardziej psychicznie - tak mi sie przynajmniej wydaje. Aczkolwiek zwaz na cene, bo tani nie jest.

wiem wiem, drogi jest. Brałam go już i chwilami odczucia podobne, dlatego myślałam, że leki mają ze sobą coś wspolnego.
Wizyte u lekarza mam za ponad tydzien. Jak w ciagu najblizszych kilki dni bedzie to samo, to zaczne odstawiac.
Dam znac :)
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 15 mar 2015, 21:59
maniek123321 napisał(a):wszedzie sie mowi ze bupropion silnie dziala na NA a kiedys sie natknalem na badania gdzie byla podana sila blokowania wychwytu zwrotnego poszczegolnych neuroprzekaznikow, dokladnie bylo to 80% dopamina, 20% noradrenalina LUB NA ODWROT nie pamietam dokladnie, niech ktos cos jak wie.

Sily dzialania nie podaje sie w procentach, a ilosci substancji, jaka jest w stanie 'zadzialac' - nanomolach. Z tymi procentami to strzelam, ze chodzilo o objetosc mozgu, ktora sie 'swiecila' podczas jakiegos badania.
Co do dokladniejszych wynikow jednak ja sam mam problem, bo ostatnio pdsp sie kloci cos ze mna i nie moge wyciagnac niczego sensowniejszego z tego zrodla. Ale tak na oko biorac:
blokada DAT waha sie od 500-800[co jest stosunkowo slabe - czym mniej, tym lepiej]
blokada NET 900-1500
jednakze oddzialywanie na noradrenaline oddzialuje tez na dopamine, stad koncowy efekt musi byc wiekszy

coccinella napisał(a):wiem wiem, drogi jest. Brałam go już i chwilami odczucia podobne, dlatego myślałam, że leki mają ze sobą coś wspolnego.
Wizyte u lekarza mam za ponad tydzien. Jak w ciagu najblizszych kilki dni bedzie to samo, to zaczne odstawiac.

Alez maja wspolnego - oby dwa sa z podobnej grupy lekow[zeby nie nazwac ich ta sama] - maja dosc podobny profil dzialania. Ale porownujac powyzsze wyniki z reboksetyna, ktora blokuje NET 13nM, widac roznice.

Ja wytrzymalem 2 miesiace na ubokach[a oprocz sennosci mialem kilka innych bardzo uciazliwych], a po odstawieniu jest lepiej pod wzgledem sennosci, stad wlasnie troche mam mieszane uczucia co do tego.
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 15 mar 2015, 22:04
Ricah napisał(a):
maniek123321 napisał(a):wszedzie sie mowi ze bupropion silnie dziala na NA a kiedys sie natknalem na badania gdzie byla podana sila blokowania wychwytu zwrotnego poszczegolnych neuroprzekaznikow, dokladnie bylo to 80% dopamina, 20% noradrenalina LUB NA ODWROT nie pamietam dokladnie, niech ktos cos jak wie.

Sily dzialania nie podaje sie w procentach, a ilosci substancji, jaka jest w stanie 'zadzialac' - nanomolach. Z tymi procentami to strzelam, ze chodzilo o objetosc mozgu, ktora sie 'swiecila' podczas jakiegos badania.
Co do dokladniejszych wynikow jednak ja sam mam problem, bo ostatnio pdsp sie kloci cos ze mna i nie moge wyciagnac niczego sensowniejszego z tego zrodla. Ale tak na oko biorac:
blokada DAT waha sie od 500-800[co jest stosunkowo slabe - czym mniej, tym lepiej]
blokada NET 900-1500
jednakze oddzialywanie na noradrenaline oddzialuje tez na dopamine, stad koncowy efekt musi byc wiekszy

coccinella napisał(a):wiem wiem, drogi jest. Brałam go już i chwilami odczucia podobne, dlatego myślałam, że leki mają ze sobą coś wspolnego.

Alez maja wspolnego - oby dwa sa z podobnej grupy lekow[zeby nie nazwac ich ta sama] - maja dosc podobny profil dzialania. Ale porownujac powyzsze wyniki z reboksetyna, ktora blokuje NET 13nM, widac roznice.

Ja wytrzymalem 2 miesiace na ubokach[a oprocz sennosci mialem kilka innych bardzo uciazliwych], a po odstawieniu jest lepiej pod wzgledem sennosci, stad wlasnie troche mam mieszane uczucia co do tego.

ok, rozumiem. czyli jednak moje odczucia są właściwe :)
a co bierzesz teraz?
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 15 mar 2015, 22:07
Mirtazapine 30mg. Sennosc i zamulenie na ktora sie wiele osob skarzy po tym leku szybko mi minely[2 dni moze] - moze to wina rebo, nie wiem, ale nie narzekam pod tym wzgledem.
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez benzowiec84 15 mar 2015, 22:09
Ricah, czyli wellbutrin lepiej na ciebie działał w porównaniu do reboksetyny ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 15 mar 2015, 22:16
benzowiec84, zdecydowanie, pod kazdym wzgledem. Na rebo same uboki, a po kuracji sennosc odeszla i apetyt[wolalbym miec apetyt]. Przy bupropionie delikatnie wieksza chec socjalizowania sie, delikatnie lepszy nastroj, super pamiec i 0 ubokow, po kuracji nic nie zostalo[ale bupro tez stosowalem tylko 2 miesiace].

Z checia dluzej bym stosowal wellbutrin, gdyby nie cena. Zbyt delikatny efekt jak na cene.

##
Tak troche offtopem, ale znalazlem na wiki, ze bupro blokuje enzym, ktory go rozklada, podobnie jego metabolity. O ile to prawda, to nasuwa mi sie wniosek, ze przy dluzszym okresie stosowania moglby miec zdecydowanie wieksza moc.
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez benzowiec84 15 mar 2015, 22:19
Ricah, dzięki za odpowiedź , no ja mam w domu wellbutrin 150całe opakowanie i 2 paki reboksetyny. myślisz że jak zszedłem z SSRI to dobry sposób jest żebym zaczął brać wellbutrin ? Teraz bez ssri się więcej przejmuję pierdołami.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 15 mar 2015, 22:28
benzowiec84, nie mam na tyle dobrej pamieci, by pamietac dokladnie objawy kazdego uzyszkodnika z forum, ale jezeli dobrze pamietam, to mniej wiecej tak jak ja - apatia/anhedonia/PSSD? Jesli tak, to dobry pomysl.

Well podbija nastroj, masz wiecej ochoty zartowac. Nie oczekuj cudow, bo nie dziala silnie, ale zauwazalnie. Jednak jezeli chcesz sie leczyc, to przygotuj sie psychicznie na odchudzenie portfela :P
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez benzowiec84 15 mar 2015, 22:33
Ricah napisał(a):benzowiec84, nie mam na tyle dobrej pamieci, by pamietac dokladnie objawy kazdego uzyszkodnika z forum, ale jezeli dobrze pamietam, to mniej wiecej tak jak ja - apatia/anhedonia/PSSD? Jesli tak, to dobry pomysl.

Well podbija nastroj, masz wiecej ochoty zartowac. Nie oczekuj cudow, bo nie dziala silnie, ale zauwazalnie. Jednak jezeli chcesz sie leczyc, to przygotuj sie psychicznie na odchudzenie portfela :P

z portfelem wiem ale zdrowie najważniejsze . u mnie objawów jest wiele ,apatia,anhedonia,derealizacja,senność,zmęczenie nie mam na nic siły do tego zły nastrój,doły,beznadzieja . i najbardziej mi dokucza że nigdzie nie wychodzę z domu bo nie wiem co miałbym robić na dworzu , nie mam znajomych utraciłem ich z mojej winy [ale to hyba przez to że nic nie sprawiało mi przyjemnośći]

SSRI mi na nic nie pomogły tylko pogłębiły adhedonie i siedziałem w domu i w dużej mierze przez nie nic nie robiłem,dlatego nie chcę do nich wracać. więc jak widzisz objawów u mnie jest dużo.

dużo rozmyślam martwie się ,zadręczam , nie wychodze nigdzie , nic mi nie sprawia przyjemności , mam też małe lęki i fobie społeczną . Nie lubie jeździć autobusem,stać w kolejkach w sklepie i tak dalej . na SSRI to nadal miałem. jak działały to mi zlikwidowały większość objawów ale potem już tylko był dół apatia zmęczenie i tak dalej i zamknąłem się w domu w 4 ścianach.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg