REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 21 lut 2015, 11:01
coccinella, tez odczuwalem sennosc, zwlaszcza popoludniu, biorac lek nawet bardziej. Wydaje mi sie, ze to dosc normalna reakcja, neuroprzekazniki odpowiadajace za sennosc sa liczne - m.in. melatonina, acetylocholina, serotonina, noradrenalina, adenozyna itd., stad oddzialujac na tylko jeden z tych procesow, zmienimy tylko pewna jego czesc.
Jednak dobrze scinala mi sennosc poranna i po odstawieniu[a bralem tylko 2 miechy bo nie potrafilem wytrzymac ubokow] dalej nie mam problemow jakichs wiekszych z poranna sennoscia.

Co do dawki, zazwyczaj stosuje sie 2x po 4mg, bo maja wlasnie okres poltrwania okolo 12h, ale czasem zwieksza sie do 12mg/dzien. Wyzej raczej rzadko, bo to dosc silny inhibitor[11-15nM wg pdsp].
To oczywiscie moje doswiadczenia, wiec oznacza to automatycznie, ze u Ciebie bedzie tak samo.
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 21 lut 2015, 12:05
Ricah napisał(a):coccinella, tez odczuwalem sennosc, zwlaszcza popoludniu, biorac lek nawet bardziej. Wydaje mi sie, ze to dosc normalna reakcja, neuroprzekazniki odpowiadajace za sennosc sa liczne - m.in. melatonina, acetylocholina, serotonina, noradrenalina, adenozyna itd., stad oddzialujac na tylko jeden z tych procesow, zmienimy tylko pewna jego czesc.
Jednak dobrze scinala mi sennosc poranna i po odstawieniu[a bralem tylko 2 miechy bo nie potrafilem wytrzymac ubokow] dalej nie mam problemow jakichs wiekszych z poranna sennoscia.

Co do dawki, zazwyczaj stosuje sie 2x po 4mg, bo maja wlasnie okres poltrwania okolo 12h, ale czasem zwieksza sie do 12mg/dzien. Wyzej raczej rzadko, bo to dosc silny inhibitor[11-15nM wg pdsp].
To oczywiscie moje doswiadczenia, wiec oznacza to automatycznie, ze u Ciebie bedzie tak samo.

A jakie miełes uboki? Brałeś tylko rebo czy z czyms?
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 21 lut 2015, 15:36
benzowiec84 napisał(a):Senność? , może masz za dużo tej NA i u ciebie nie potrzebna Noradrenalina tylko co innego.

tez mi sie tak wydaje, bo sam u siebie zaobserwowałem od jakiegoś czasu ze wszystkie leki działające na noradrenaline dają odwrotny efekt, jestem jeszcze bardziej słaby

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 21 lut 2015, 15:51
lunatic napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):Senność? , może masz za dużo tej NA i u ciebie nie potrzebna Noradrenalina tylko co innego.

tez mi sie tak wydaje, bo sam u siebie zaobserwowałem od jakiegoś czasu ze wszystkie leki działające na noradrenaline dają odwrotny efekt, jestem jeszcze bardziej słaby

:why:
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ricah 21 lut 2015, 16:34
coccinella, zaparcia, slabosc fizyczna, brak apetytu, bezsennosc, bolace i swedzace oczy, sennosc o ktorej mowilem, slaba koncentracja i okropna pamiec[co jest dziwne, bo noradrenalina ogolnie powinna polepszac te dwie rzeczy], duzo energii[w moim przypadku to negatyw, bo nie mialem co z ta energia zrobic]. Po odstawieniu zostal mi brak apetytu.
Bralem ja solo, 8mg/dzien.

Liczysz na motywacje, wiecej energii i przy okazji mniejszy apetyt. Osobiscie nie skreslabym tego leku z listy, bo akurat bardzo czesto pomaga wlasnie w tych sprawach ten lek i dalbym mu przynajmniej szanse sie wykazac.
Agomelatyna 25mg
some shit

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 21 lut 2015, 19:30
Ricah napisał(a):coccinella, zaparcia, slabosc fizyczna, brak apetytu, bezsennosc, bolace i swedzace oczy, sennosc o ktorej mowilem, slaba koncentracja i okropna pamiec[co jest dziwne, bo noradrenalina ogolnie powinna polepszac te dwie rzeczy], duzo energii[w moim przypadku to negatyw, bo nie mialem co z ta energia zrobic]. Po odstawieniu zostal mi brak apetytu.
Bralem ja solo, 8mg/dzien.

Liczysz na motywacje, wiecej energii i przy okazji mniejszy apetyt. Osobiscie nie skreslabym tego leku z listy, bo akurat bardzo czesto pomaga wlasnie w tych sprawach ten lek i dalbym mu przynajmniej szanse sie wykazac.

Nie skreślam jeszcze, ale o ile weekendy mogę przespać, tak w pracy w ciągu tygodnia jest mi bardzo ciężko :( Apetyt też bez zmian.
W środe mam wizyte u psychiatry, ciekawe co powie. Pewnie, ze trzeba czekać...
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 22 lut 2015, 12:50
coccinella,
masz przyspieszone tętno?

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 22 lut 2015, 13:04
lunatic napisał(a):coccinella,
masz przyspieszone tętno?

nie, ale chodzę wkurwiona strasznie, co mi sie raczej nie zdarza...
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 22 lut 2015, 13:13
no tak juz ten lek działa i wszystko co wpływa na NA

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 22 lut 2015, 13:15
z jednej strony zasypiam na stojąco, z drugiej strony najchętniej bym pozabijała wszystkich, których napotkam. Masakra...
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 22 lut 2015, 13:16
4 mg bierzesz?

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 22 lut 2015, 13:20
tak... i nie wiem czy moze zwiekszyc juz? Czy bedzie gorzej?
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 22 lut 2015, 13:23
ja bym nie zwiększał narazie, brałem kiedyś 8 i pobudzenie było okropne, nie próbowałem niższych dawek bo sie trzymałem tego co lekarz zalecił a być może na niższej dawce byłoby lepiej

-- 22 lut 2015, 12:24 --

kolejnym razem jako dodatek do ssri już miałem zalecone 2-4 mg a nie 8

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 22 lut 2015, 14:21
czy Wellbutrin też wpływa na NA? Czy to są podobne leki?

-- 22 lut 2015, 14:23 --

mam w domu jeszcze sertre, fluoksetyne... może by coś dołączyć. W środę wizyta, jutro do pracy. Zwariuję do srody :(
mam ochotę rzucić się pod pociaag :bezradny:
Nie chce mi się.

Sortuj wg