REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez maniek123321 05 sie 2014, 19:16
ale dostepny jest jeszcze w aptekach? sprowadza na zamowienie?
bo i jaka dawka bedzie optymalna, 4mg wystarczy czy brac 6mg?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 05 sie 2014, 22:34
Był w aptekach na zamówienie,sprowadzali z hurtowni,ale brałam ten lek jakieś 1,5-2 lata temu.Dawka 8mg(2 razy 1 tabl)wg ulotki 8mg to minimum max to 12 mg.Zalezy jednak kto i jak toleruje ten lek,niektórych za bardzo pobudza,powoduje lęki.Dobrze go oceniam pomógł na wieczna senność,i poprawił koncentracje,brałam razem z fluoxetyna.Solo na depresje niewiele zdziała,ale w mixie z innym lekiem wzajemnie uzupełniają swoje działanie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Chada 19 sie 2014, 13:51
Potrzebuję Reboksetyny gdyby ktoś miał na zbyciu chętnie odkupię, zamienię.Pozdrówki :)

-- 25 sie 2014, 16:22 --

cytrynka84 napisał(a):Był w aptekach na zamówienie,sprowadzali z hurtowni,ale brałam ten lek jakieś 1,5-2 lata temu.Dawka 8mg(2 razy 1 tabl)wg ulotki 8mg to minimum max to 12 mg.Zalezy jednak kto i jak toleruje ten lek,niektórych za bardzo pobudza,powoduje lęki.Dobrze go oceniam pomógł na wieczna senność,i poprawił koncentracje,brałam razem z fluoxetyna.Solo na depresje niewiele zdziała,ale w mixie z innym lekiem wzajemnie uzupełniają swoje działanie.

Bierzesz go jeszcze po jakim czasie uboki przeszły? Wziąłem rano 4 mg ten lek normalnie wyrywa z butów :lol: Sporo uboków rownież na początku ciekawe kiedy przejdą jeśli w ogóle wytrzymam na tym leku bo sam sobie go dodałem do ssri :D

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)

przez mio85 06 wrz 2014, 21:10
Dla mnie ten lek to enigma. Myslicie, ze noradrenalina jest tak wazna w depresji? Znaczy sie oczywiscie przy lękach i nerwach jej nadmiar moze zabijac, ale przeciez ten lek nie hamuje tylko powoduje wzrost noradrenaliny, wiec jest to ciekawe sa ludzie, ktorym pomogl. Myslicie, ze brak noradrenaliny moze odpowiadac za depresje, za brak poczucia sensu zycia? Fakt sa depresje z zahamowaniem, ja sam mam problemy z aktywacja, jestem ciagle zmeczony, ale czy ja wiem czy sam pobudzacz by cos poprawil? Pytam sie dlatego, ze to co w nim ciekawe, to ze zaczyna dzilac niemal natychmiastowo, wiec nic sie praktycznie nie traci mozna sprobowac. Tylko 2 pytania: Ile kosztuje - jest chyba drogi?
Jak działa na sferę seksualną? Moj lekarz wspominal cos, ze jest neutralny, tu jednak czytam ze sa problemy. Jak nie bylby drogi wzialbym chyba, albo odkupil od kogos nawet.
Chada po ilu dniach poczules dzialanie aktywizujace?

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Ferdynand k 06 wrz 2014, 21:23
mio85, norepi to ważny neurotransmiter w depresji
choć rebo chyba nie jest taka skuteczna słyszałem że w testach słabo wypadła że koncerny to przepchały niby taka super
coś innego na noradrenalinę może wellbutrin
dla porównania snri wypadają o wiele lepiej niż ssri na depresję
zaburzenia depresyjne wynikają z niedoboru serotoniny i noradrenaliny trochę też dopaminy
Naczelny Użyszkodnik

REBOKSETYNA (Edronax)

przez depas 07 wrz 2014, 08:21
mio85, to tak jak z wenlą, też działa na noradrenalinę co na logikę mogło by powodować pogorszenie lęków i nerwowość, a wiem z doświadczenia że wenla tak na mnie nie działała, w dawkach 75-225mg byłem zwyczajnie spokojny, lęk zmniejszony, zwłaszcza społeczny z którym mam największy problem. Ale już taki metylofenidat czy bupropion powodowały u mnie większe napięcie i stresik społeczny, mimo że zwłaszcza po tym pierwszym samopoczucie było całkiem dobre, nastrój i napęd w porządku, a oba działają i na noradrenalinę, i na dopaminę. Zwłaszcza metylo przypomina klasyczne stymulanty jak amfetamina czy inne wynalazki w prochu, legalne tudzież nie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 07 wrz 2014, 15:35
depas napisał(a):mio85, to tak jak z wenlą, też działa na noradrenalinę co na logikę mogło by powodować pogorszenie lęków i nerwowość

zależy od siły dzialania i od wplywu na inne przekaźniki, edronax dziala silniej niz wenla i w praktyce daje inne efekty, a to ze i jedno i drugie dziala na noradrenaline nie znaczy ze dziala tak samo

REBOKSETYNA (Edronax)

przez depas 07 wrz 2014, 15:54
W sumie racja, bo to trochę jakby porównywać kofeinę z amfetaminą ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez maniek123321 21 wrz 2014, 10:56
a co powiecie na polaczenie 8mg/d z amisulprydem setka?
przeszedlem przez wszystkie ssri w nadziei ze ktorys mi pomoze, po neuroleptykach bylem jak zombi a po fluanxolu w malych dawkach dostalem tylko akatyzji.a tylko mnie uposledzilo i wystapil zupelny brac motywacji do niczego i wieczne zmeczenie.
NA z dopamina ktora uwolni ami da rade mnie zaaktywizowac?
nikt mi nie przepisze metylo a z neta czesto trafia sie blef.

-- 21 wrz 2014, 11:21 --

stabilizatory chyba wszystkie, mianseryna i nic tylko zamula wielka ze podniesc kubka z kawa nie potrafilem

-- 21 wrz 2014, 11:25 --

-- 21 wrz 2014, 11:31 --

lękow juz zero po paralizujacej terapii sertra ze az trzyma mnie serotonina juz pare dobrych miesiecy i cos czuje bedzie trzymala rok moze dwa.teraz skoro nie mam innych psychicznych problemow przydala by sie kuracja jakims stymulantem, potrzebuje energii bo wstania z rana do pracy mi potrzebna (i zeby przy maszynie nie zasypiac).
rebo podobno oddzialowuje na htp wiec nie bedzie blokowac presynaps d3 i d4 amisulprydu?
bupropionu nie chce brac bo podobno slaby a metylofenidatu nikt mi nie przepisze a nigdzie indziej go nie dostane bo nie widac :smile:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 21 wrz 2014, 13:53
maniek123321, mnie osobiście pomogło połączenie rebo 8mg+ fluo 20-40mg,na ciągle zmęczenie,brak sił na jakiekolwiek codzienne czynności,problemy z koncentracja.Ty jednak pytasz o dopamine,tego nie wiem jak jest z ami i rebo,Well. nie brałam,bo jest drogi,a nie nadaje się do monoterapii.O Metylo mogę tylko pomarzyć:( Neuroleptyki odpadają ,bo po nich się tyje,poza tym możliwość dyskinez oto,neuroleptyki nie dla mnie.
Jeśli masz jednak lęki to rebo i fluo odpadaja(choć z tego co piszesz nie masz teraz innych problemów poza brakiem motywacji)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez hashim 21 wrz 2014, 14:31
świetnie reaguje na nri, ale po odstawieniu reboksetyny dopada nieziemskie zmęczenie, trzeba by to brać ciągle!

REBOKSETYNA (Edronax)

przez maniek123321 21 wrz 2014, 15:40
po fluo najgorsze cierpienia przezywalem wiec odpada, well ponoc slaby a neuroleptykow tyle sie nazarlem ze albo dostalem zespolu pozapiramidalnego dystymii, niewiem do czego to kwalifikowac wiec mi one nie straszne ale takie cyrki wystepowaly tylko przy duzych dawkach przeciwsychotycznych (nie zapomne tego momentu jak czulem sie i wygladalem jak opetany gdy wykrecale mi cale cialo i w szczegolnosci szyje do typu a przy tym byl bol nie dozniesienia)
fluanxol i sulpryd na malych nic nie powodowal, takie mocne rzeczy jak haloperidol czy zwykla perazyna to tak :mrgreen:

pytanie brzmi nadal czy nie zablokuja wlasnego dzialania bo edronax ma powinnowactwo do receptorow i serotoninowych i dopaminowych, moze minimalne i nie odczuwalne ale jednak odkryte.
jest jakis znawca w temacie? ;)
w nastepnym tyg zaczynam terapie, zdam relacje po miesiacu/2ch :D

PS: Sulpryd dawal dobre efekty na pewien czas, slabo dzialal fizycznie ale aktywizowal do dzialania i poprawial humor. ami ponoc lepszy jest bo na d3 i d4 dziala a prolaktyna mi niestraszna :D
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 21 wrz 2014, 16:29
maniek123321, z tego co czytałam to ami w małych dawkach ,a 100 to jest jeszcze niewielka dawka, podnoszą DA.Natomiast nie wiedziałam ze edro działa na dopamine tez i faktycznie mogą te leki znosić sie wzajemnie.Niestety chyba musisz przetestować na sobie te leki.

Co do neuroleptyków to masz racje,duże dawki tych starych,mogą powodawac takie objawy,nowe są ich pozbawione raczej.Ketrel raz uratował mi skore,jak odstawialam benzo tylko przybyło mi ładnych parę kg po nim,prolaktyna itp.Nie miałam faktycznie żadnych pozapiramidowych po kwecie.Bez tego leku wtedy nie dalabym rady,nie spalabym w ogóle.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez maniek123321 22 wrz 2014, 22:25
nadal tylko na zamowienie, w hurtowniach maja podobno i cena ok 37zl za 20tabl, btw niewiem czemu po 30 nie pakuja :x
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Sortuj wg