REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 15 gru 2013, 14:20
lunatic napisał(a):Przy moklobemidzie można jeść wszystko, trzebaby jakieś mega ilości zjeść potraw bogatych w tyraminę żeby coś mogło zaszkodzić, w starszych lekach tej generacji trzeba było na to uważać.
Co do apetytu u mnie wszystkie ssri go zmniejszały, serotonina powoduje uczucie sytości i nie miałem po nich w ogole apetytu, zwłaszcza na początku leczenie. Przy moklobemidzie z tego co pamiętam nie było żadnych zmian pod tym względem, podobnie jak przy Edronaxie. Wzrost apetytu jest często po lekach które blokują receptory histaminowe (mianseryna, mirtazapina), żaden z tych nie blokuje ich.

Ok, dzięki. Pytam, bo u mnie zarówno fluoksetyna jak i wenlafaksyna powodowały napady jedzeniowe. Przy Wellbutrinie też mam chwilami wrażenie, że tak się dzieje. Ale być może nie jest to wina leku. Dziękuję Ci za informacje, mam nadzieję, że będę mogła niedługo zmienić leki i coś w końcu ruszy :)
Nie chce mi się.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 15 gru 2013, 14:22
Sertralinę stosuje się też do leczenia bulimii http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15605617
Nie ma za co, dziwi mnie trochę brak motywacji przy tej dawce Wellbutrinu

REBOKSETYNA (Edronax)

przez coccinella 15 gru 2013, 14:36
lunatic napisał(a):Sertralinę stosuje się też do leczenia bulimii http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15605617
Nie ma za co, dziwi mnie trochę brak motywacji przy tej dawce Wellbutrinu

No niestety. Czasem zastanawiam się czy w ogóle jakikolwiek lek może na to zadziałać czy po prostu ja już taka jestem, że nic mi się nie chce...

Dopytam jeszcze, czy mialeś jakieś duże uboki po tych lekach na początku? Da się wytrzymać?
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)

przez lunatic 15 gru 2013, 14:58
Przy moklobemidzie żadnych, zaraz po tianeptynie uznawany jest za lek dający najmniej skutków ubocznych ze wszystkich antydepresantów.
Po Edronaxie zle sie czułem cały czas, za duże pobudzenie, niestabilne samopoczucie, takie rozchwiane, zupelnie przeciwny efekt do wyciszenia jak po SSRI
Po sertralinie tylko nieznaczne osłabienie przez kilka dni.
Niestety skutki uboczne tych lekow pojawiły się po kilku miesiącach, nie potrafie wyjaśnić co się stało że zaczęły z czasem źle działać, tak samo moklobemid i tak samo sertralina.
Przypuszczam że po jakimś czasie było dla mnie już za dużo tych leków i mogły się pojawić takie objawy nietolerancji dlatego ze już organizm tak dużo tego nie potzrebował, mogłem zmniejszyć dawkę i sprawdzić, ale wtedy na to nie wpadłem, ale to tylko takie moje przypuszczenia, równie dobrze co innego mogło być powodem.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrufru 15 sty 2014, 17:55
a ja ostatnio nie moge trafic z lekiem.zdaje sie ze wroce do edro połącze z sertraliną i dodam ketrel na noc.mam taką szafkę leków ze głowa mała.
sulpiryd fajnie nakręca ale u mnie ze zbyt duzym ubokiem.brany wraz z seronilem wywaoływał mlekotok.po 50 sulp.a szkoda bo faajny i tani. w posladzie mam ze mozna po nim przytyc.ostatni rok spędziałam na probach dopasowania leku nowego i zaliczyłam z rozmiaru s na m/l,edro drogie ale po nim nie tyłam.mam nerwice lękową meeega, fobie społęczną bulimie i takie tak cuda.zbyt duzo benzo ostatnio wpi eee ...zjadam:) trza na nogi stanąc.edro mam zapasik na 2 msc.a co mi tam`

REBOKSETYNA (Edronax)

przez depas 17 sty 2014, 10:40
qrufru, jak na Ciebie działa ten Edronax, rzeczywiście tak pobudza i aktywizuje?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 17 sty 2014, 13:51
Najlepiej działa na funkcje poznawcze,pobudza też.Do monoterapii depresji się zdecydowanie nie nadaje.Bralam edro razem z fluo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez depas 17 sty 2014, 13:57
Ok dzięki za odp, w takim razie na pewno interesowałby mnie ten lek, ale w chwili obecnej nie uśmiecha mi się płacić 35 pln za ledwie 20 tabsów tego cuda, a zdaje się że powinno się brać 2x dziennie. W tej chwili aktywizuje mnie dość dobrze fluanksol, ale mi zawsze mało, zawsze chciałbym więcej... Pzdr.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 17 sty 2014, 14:07
Tak,2 razy dziennie.Z wenla jakoś dziwnie się czułam po takim mixie.Chyba za dużo NA.
Wiem o czym piszesz Depas mam tak samo.Czuje się nieźle,ale zawsze kombinuje coś,żeby było jeszcze lepiej.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez depas 17 sty 2014, 14:12
He he, no właśnie - jak jest źle, to żeby było lepiej. Jak jest dobrze - żeby było jeszcze lepiej, nie ma nigdy spokoju na dłużej. Dlatego tak mnie swego czasu ciągnęło do używek a obecnie wciąż do alkoholu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 17 sty 2014, 14:53
Mnie ciągnie do benzo :/ ,ale jak narazie biorę tylko zolpidem.
A brałeś Wellbutrin? ,wydaje się być lepszy w działaniu od Edronaxu,ale też mnie jakoś jego cena odstrasza.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez depas 17 sty 2014, 15:49
Brałem Wella 150'tke przez dobre 3 miesiące i jeśli chodzi o motywację i napęd, działał elegancko, być może aż za mocno. Ale jednocześnie nakręcał lęki i nie dało rady go dalej brać, zwłaszcza fobia społeczna była nie do zniesienia.
A co do benzo to nie mam pytań, swego czasu była to moja ulubiona używka, nawet bardziej niż alko, nierzadko w parze, aż do uzależnienia które jest po prostu straszne.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 17 sty 2014, 16:09
Uzależnienie jest straszne wiem coś o tym
,ale lęk chyba jeszcze gorszy.A nic nie działa tak,jak benzo na lęki.Boje się właśnie mega lęków i bezsenności po Well.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez depas 17 sty 2014, 16:16
W takim razie Well zdecydowanie odradzam. Przez cały okres brania ze spaniem było słabo, kładłem się do łóżka o 12-1, zasypiałem po długich mękach po co najmniej godzinie i budziłem się około piątej rano i nie było najmniejszej możliwości żebym spał jeszcze choćby minutę. Nie wiem jak ludzie na tym śpią bez jakiejś siekiery na noc, typu Tisercin albo coś w ten deseń. Plus oczywiście zwiększony lęk, chociaż nie ten uogólniony, ten akurat praktycznie zniknął, za to chodzenie po ulicy i przebywanie w miejsc. publicznych było męczarnią.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg