REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Maciej farmaceuta 20 sie 2012, 00:40
Najlepsza na NA była dezipramina(najbardziej aktywny metabolit imipraminy)-Petylyl,ale nie wiadomo czemu wycofana.Teoretycznie jest zastąpiona Edronaxem właśnie

-- 19 sie 2012, 23:43 --

Na NA też ostro działa bupropion(wellbutrin).Przy okazji działa na dopaminę-ciekawy lek,ale połączenie go z edronaxem to naprawdę silnay stymulant(robi się to,ale rzadko;wtedy dodaje się amitryptylinę)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 20 sie 2012, 21:28
odstawiam parogen.juz puchne.
mojego sajko nie będzie przez 2 msc.co polecacie jako dodatek do edro i triticco;)seronil czy velafax??

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 20 sie 2012, 22:17
Maciej farmaceuta, jakie dawki wenli? 75? do 2 tabl edro?

-- 20 sie 2012, 21:22 --

jak chodzi o łagodzenie lęków to chyba lepszy velafax.Seronil może nasilać lęki(ale też nie musi zależy od organizmu)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 31 sie 2012, 09:36
jestem na seronilu20 edro8 i triticco75 i powiem tak....jak na razie rewelacja-zadnych atakow lękowych,zadnych fobii.przestałam nosic w torebce zomiren:) od czterech dni biore 20(zaczynałam od 5;) i jest oka bardzo.przestałam sie denerwowac bzdurami.zobaczymy jak dalej bedzie sie kręcic.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 31 sie 2012, 11:27
qrulewna, no to super jestem na tym samym zestawie(tylko nie biorę Trittico),biorę te leki od 4 tyg,a poprawa jak narazie minimalna qrulewna, a tritico dobrze działa na sen u Ciebie?
Pozdrawiam :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 31 sie 2012, 12:38
biore godzine przed spaniem i śpie prawidłowo.żadnych panicznych wybudzen, sen pełny ale jak cora zajęczy nocnie to sie budzę,przykrywam lub poprzytulaM i dalej ide spac.czyli taki normalny sen.nie jak po zolpicu i innym szajsie-na trupa.i budze sie bardziej wyspana cytrynka:)))

REBOKSETYNA (Edronax)

przez agonista 07 wrz 2012, 10:40
Mam pytanie do osób które biorą lub brały edronax .Od miesiaca dołączono mi edronax w dawce 2mg do effectinu który brałem 150mg obecnie zmniejszony do 75mg a dołożono 2mg edronaxu .Poprawę odczułem od razu już po godzinie od wzięcia pierwszej dawki ,jednak z dnia na dzień działanie to słabnie i niezbyt juz działa tj wzrost tolerancji sie rozwija .Czy zwiększenie dawki coś pomoże czy znów tylko na jakiś czas .Dziwne że działanie występuje od razu a póżniej słabnie .Jest na to jakaś rada?
obserwowany

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 07 wrz 2012, 14:13
agonista ja biorę 4 mg.na początku żonglowałam dawkami az do największej:)tez z okazji słabszego działania ale to nic nie daje na dłuższą mete.potem i kieszen boli i wkuty człowiek chodzi po za duzych dawkach.teraz na stałe jestem na4mg plus insze.i jest ok

niestety zdaje sie ze dopada mnie moj seronilowy brak koncentracji.poczekam do konca okresu(bo moze to przyczyna) i jak sie nie zmieni...robie z seronilem won (a fajnie nam było razem przez chwil pare)dodam ze zadnych lękow i ataczkow nawet małych zadnej fobii na tym kombo.ale nastąpiło u mnie obnizenie nastroju i brak koncentracji.nie moge do chaliery na niczym sie skupic a do tego mały niepokoj własny ...a dzis lekki jak na razie ucisk "na dychawce".oddychac trudniej mi dzis.
a moze to nie seronil tylko tritiico?

-- 07 wrz 2012, 13:15 --

a moze zwiększyc dawkę seronilu??hmm

REBOKSETYNA (Edronax)

przez agonista 07 wrz 2012, 19:34
Oj ja to trzymam się z daleka od tego leku bo o ile inne mogły nie pomagać to po fluoksetynie było jeszcze gorzej .Nie dziwię się że ludzie po tym leku popełniali samobójstwa.Dziwi mnie jedno wszędzie piszą że początek działania występuje po 2-4tygodniach a mnie edronax przynosi ulge po pół godzinie już czuję różnice.
obserwowany

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 08 wrz 2012, 15:07
edro jest dobre.bez 2 zdan:)
chyba włącze velafax zamiast seronilu.jak to miło ze moge sobie sama pozonglowac.dostałam pozdwolenie:)podobno moj stan wiedzy ogolnej i swiadomosci własnego samopoczucia i wyciagania własciwych wnioskow pozwala mi na to-tak sajko powiedział.a pierwszą psychoterapie sobie sama przeprowadziłam-moja sajko siedziała słuchała i cieszyła sie:)(ale cholera płacic musiałam)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Firletka Poszarpana 08 wrz 2012, 20:11
10 dni temu byłam u psychiatry. Kazała odstawić esci, bo nie działał przeciwlękowo. A zamiast tego dołożyć Asentrę i podwyższyć Lamitrin z 50 przez 75 do 100mg. Ale ja powoli schodzę z Esci, teraz jestem na 2,5 mg i zamierzam na razie nie włączać Asentry. Bo 4 psychotropy dziennie to za dużo wg mnie. Starczą mi 3 (jeszcze biorę 100mg Ketrelu).
Za to sobie kupiłam SAM-e i zaczęłam brać i bdb się na tym czuję, az dziw bierze. Jak to zawiedzie to dodam Asentrę. Dr zgodziła się na SAM-e. Na razie git. Aha chciałam wenlafaksynę do Reboksetyny, ale powiedziała, że ona nie stosuje takiego połączenia bo to są 2 różne poziomy działania. Co lekarz to ulubiony zestaw.
A'propos Fluoksetyny to tak mi pogłębiła już głęboką depresję, że chłopak nie odstępował mnie na krok, bo miałam tak intensywne mysli, plany samobójcze. Nigdy w życiu fluoksetyny, a wiem wielu ludziom pomaga.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 08 wrz 2012, 20:35
firlecia:)) sam-e???cos czego nie ma w aptekach?co to?mnie seronil bardzo bardzo dekoncetruje ostatnio i lęki wlasne-(niepokój )wrociły odrobine(czyli początek.potem lęki zewnętrzne atakują zwykle) i chyba gonie lek...czyli mowisz ze velefax zły?zotral gdzies mam(sertra)...a gdzie to sam-e dorwałas kochana?

juz 2 dzien biore 0,5 zomirenu bo inaczej trzesawka łap i dygotanie serca i trudnosci z oddychaniem...
czyli mowisz sertralina....musze przemyslec sprawe
sciskam firlecia dobrze ze masz chłopa odpowiedzialnego obok"____

-- 08 wrz 2012, 19:38 --

:)))))))0

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Firletka Poszarpana 08 wrz 2012, 21:22
qrulewna, SAM-e (S-adenozylo-metionina) to suplement w Pl prawie niedostępny, a jak już to za dużą kasę.
http://en.wikipedia.org/wiki/S-Adenosyl_methionine
Jest to koenzym, czyli związek chemiczny, którego obecność jest konieczna do różnych procesów zachodzących w żywym organizmie. SAM-e stymuluje produkcję neurotransmiterów, m.in. dopaminy. Dopamina jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania pamięci, procesów uczenia się, motywacji, koncentracji i snu. Jest też kluczowym neurotransmiterem odpowiadającym za uczucie przyjemności. Przez ponad 20 lat w Europie stosowano SAM-e do leczenia depresji. W 2002 roku opublikowano amerykańskie badania, potwierdzające jej antydepresyjne działanie. Nie stwierdzono przy tym żadnych skutków ubocznych jej działania.
Zalecana dzienna dawka to 200-400 mg dziennie.
Niestety na polskim rynku suplementy zawierające tę substancję nie są niedostępne. http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... cz__2.html

SAMe jest stosowane w depresji, niepokoju, chorobach serca, fibromialgii, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zapaleniu kaletki, ścięgna, przewlekłych bólach w dole pleców, demencji, chorobie Alzheimera, spowolnieniu proces starzenia, przy zespole chronicznego zmęczenia (CFS), poprawie wydajności intelektualnej, chorobie Parkinsona
Jest również stosowane przy (ADHD), stwardnieniu rozsianym, uszkodzeniu rdzenia kręgowego i zatruciu ołowiem. http://www.magicznyogrod.pl/index.php?o ... Itemid=127

http://www.dluzszezycie.pl/suplementy_d ... methionine

W Niemczech, we Włoszech i w Rosji SAM-e jest dostępny na receptę. W innych krajach jest dostępny bez recepty. Uwaga, nadmiar może wywoływać manię. Broń Boże nikogo nie zachęcam do brania tego suplementu bez wiedzy lekarza.
Mój lekarz wie i zgodził się na branie go przeze mnie (a zwykle moja dr jest nieufna wobec ziołowych supementów przeciwdepresyjnych, no ale to nie zioło).
Mi pomaga.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 08 wrz 2012, 21:42
poszukam popatrze poczytam:)sciskam:)

-- 09 wrz 2012, 18:41 --

i przeszło mi.3dni gorszego samopoczucia na poczatku okresu a dzis juz jest oka:)

-- 13 wrz 2012, 14:26 --

jednak nie.nastroj mi siada. po 2 godzinach rannych(od6-do8 znosnie)a potem jednak brak koncentracji,i takie rozmemłanie-100 rzeczy na raz i nic do konca.i nie jestem specjalnie miła.
a chyba zmienie sobie

-- 13 wrz 2012, 14:26 --

jednak nie.nastroj mi siada. po 2 godzinach rannych(od6-do8 znosnie)a potem jednak brak koncentracji,i takie rozmemłanie-100 rzeczy na raz i nic do konca.i nie jestem specjalnie miła.
a chyba zmienie sobie

Sortuj wg