REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Firletka Poszarpana 16 sie 2012, 23:06
qrulewna, ja edro kupuję też przez doz - cena 34.69 zł. W internetowej w Wawie jest po 33,25 http://aptekawaw.pl/edronax-tabl4mg-x-20-p-4575.html więc mała różnica. w stacjoonarnych u nas ok.42 zł. Czyli podobnie. Chyba najlepiej z dozu zamawiać. pozdro :)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 17 sie 2012, 09:34
qrulewna, kupuje w necie właśnie na doz.pl Edronax niecałe 35zl zamawiasz w necie,a odbierasz w aptece doz.

-- 17 sie 2012, 08:40 --

Potrzebuje 3 op Edro,czyli wychodzi niezla sumka+bioxetin i jeszcze inne :( Niestety jak trzeba to trzeba :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez qrulewna 17 sie 2012, 20:26
no własnie w doz skasowali mnie 42 zł.zamawiała pani aptekarka tym razem nie ja sama przez net.moze to miało wpływ na cene?az zaraz sobie zobacze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)

przez cytrynka84 17 sie 2012, 20:45
Zamów sama w Internecie i odbierz w aptece,to na 100% wina tego,ze farmaceutka w aptece zamawiała,a nie Ty sama przez net odwiedź stronę doz.pl w necie Firletka podała Ci link do edronaxu,wejdź tam.

-- 17 sie 2012, 19:56 --

Zamawiasz przez net,wybierasz aptekę do ,której masz najbliżej doz jak przyjdą leki do odbioru dostaniesz maila lub smsa .Przy, odbiorze , dostaniesz leki,po cenie podanej w necie,a nie takiej jak w aptece stacjonarnej doz.

-- 18 sie 2012, 12:51 --

Sama sobie zmniejszasz esci. O tym powinien decydować tylko lekarz!
Najwyżej poproś dr o zmianę esci na inny lek

Edro chyba na+ w tej sferze,nie jestem pewna,bo biorę Reboxetyne 2 tyg. dopiero.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Firletka Poszarpana 19 sie 2012, 22:54
Escitalopram zmiejszałam z 10mg do 5mg, po uzgodnieniu z dr oczywiście. Dała mi wolną rękę, żeby zmieniać od 5mg do 10mg w zależności od samopoczucia i zobaczyć kiedy najlepiej i bez skutków ub. działa.
Edronax dla mnie jest super, ale nie czuję sięw pełni sobą sprzed choroby. 28.08 mam wizytę i musimy coś wymyśleć jak wzmocnić jego działanie, może dodać wenlafaxynę, żeby jeszcze ciut zwiększyć noradrenalinę. Serotonina nie dla mnie. Kiedyś dr wspomniała o Ludiomilu, że ma podobne działanie do Edronaxu (NARI), a jest tańszy i oprócz tego trochę uspokaja. Muszę jej o nim przypomnieć. Niby wg niej mieli go wycofać, ale widzę że jeszcze jest.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Maciej farmaceuta 19 sie 2012, 23:15
Ludiomil jest trójpierścieniem,powoduje więcej skutków ubocznych.Skoro tak rewelacyjnie działa na Ciebie Edronax,to się go trzymaj.Do Edronaxu stosuje się standardowo wenlafaxynę lub bupropion(welbutrin-działa na NA i dopaminę) lub sertralinę-ale jak piszesz,to sertra chyba nie dla Ciebie.Ewentualnie mirtazapina- działa na serotoninę i noradrenalinę,w połączeniu z takimi aktywizatorami jak edronax nasila działanie i jednocześnie tłumi lęki

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Kalebx3 19 sie 2012, 23:41
Kiedyś dr wspomniała o Ludiomilu, że ma podobne działanie do Edronaxu (NARI), a jest tańszy i oprócz tego trochę uspokaja.

podobne ,ale w którym wcieleniu? :lol:
Doktor pewnie obydwa leki testowała na sobie i teraz wszystko wie na temat różnic obydwu leków i podobieństw .
Ludiomil przyrównał bym do dobrego placebo ,a Edronax to poważny lek ,który potrafi wystrzelić z kopyta przy odpowiedniej dawce. Jakim cudem oni jeszcze produkują ten Ludiomil i gdzie oni go upychają na sprzedaż. Chyba w dawnym ZSRR ,bo w Polsce dziesięc lat temu lub więcej czekałem trzy dni,aż go sprowadzili do apteki. Więc musisz sie spieszyć bo chodzą pogłoski ,że to ostatnie dechnięcia tego superantydepresantu na glinianych kólkach ;)
Pozdrawiam .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Firletka Poszarpana 19 sie 2012, 23:50
Maciej farmaceuta, dzięki za odzew :) Ale Ludiomil troszku działa na dopaminę (D2), a myslę że by mi się przydała. Angielska wikipedia mówi że to 4-pierścieniowiec, ale w sumie to 3-pierścieniowiec też (fałszywy czwarty pierścień). Anyway, Edronax jest świetny (mimo dojmujących uboków), ale nadal nie chcę wychodzić z domu, spotykać się, dzwonić, odbierać tel. itd. Co by na "to" byłoby odpowiednie?
Sertra mnie usypia i boję się jej prolaktynowego efektu, a po Wellbutrinie miałam mega lęki (a szkoda, bo on też "dopaminuje"). Po mirtazapinie obłędnie "żarłam" - to właściwe słowo i zatrzymywałam wodę. Hmm, chyba wenla będzie najlepsza, chociaż 3 lata temu miałam po niej mega zmęczenie i senność nie do opanowania. Ale może przez te parę lat w mózgu mi się pozmieniało i będzie ok? Poza tym po Edro mam bezsenność więc ten efekt by się wzajemnie zniósł. Zostaje jeszcze mianseryna, ale tu też tycie. Natawiam się na wenlafaksynę, przynajmniej tańsza od Elicei, którą teraz też biorę i raczej nic mi nie daje, a przynajmniej mało.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Kalebx3 20 sie 2012, 00:00
Firletka ,ja bym uderzył z Twoimi lękami z @Amitryptyliną . To troche stary i zapomniany lek ,ale naprawde dobry ,a po dłuższym czasie DZIAŁA I DAJE EFEKT. No ,ale oddajmy głos P. Maciejowi ;)

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Firletka Poszarpana 20 sie 2012, 00:22
Kalebx3, aaa dzięki, właśnie zapomniałam o ami, a myślę o niej od kilku miesięcy. No i jest tania (a może nadal za free?)! Nie słyszałam o łączeniu reboksetyny i amitryptyliny, ale mogę być pionierem :) Tak, to będzie opcja nr 2 (po wenlafaksynie) do przemyslenia dla mojej p. doktor.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Kalebx3 20 sie 2012, 00:27
powiem Ci ,że ta opcja ami+ rebo mogłaby być ciekawie pozytywna. Brałem różne mixy ,ale tego ukladu jeszcze nie przetestowalem . Rano rebo ,wieczorem ami.Teoretycznie wychodzi jednak na tak. O ami ( w odpowiedniej dawce) słyszałem prawie tylko dobre opinie , ale ,że stara... to i nie modna . Powoli wszystko wypierają nowsze SSRI ,ale czy są o głowę lepsze miałbym watpliwości.po Ami dobrze się śpi ,a i na lęki świetna ,,, pomyśl

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Firletka Poszarpana 20 sie 2012, 00:31
Kalebx3, ja się posiłkowałam tą tabelą: http://www.elsevier.pl:8080/book-page-s ... t3-093.pdf pewnie ją znasz. I tu stoi, że maprotylina ma podobną siłę wychwytu NA do reboksetyny. Daltego myślałam o Ludiomilu właśnie. No nic, a najlepiej pomagała mi kiedyś Imipramina. Czy Wy kumate ludzie, wiecie co jest zblizone działaniem do niej właśnie i dostępne na polskim rynku farmaceutycznym?

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Maciej farmaceuta 20 sie 2012, 00:36
Też nie słyszałem o takim połączeniu,ale teoretycznie jest możliwe.Wg mnie spróbuj najpierw sprawdzonych połączeń.Najbardziej popularne jest łączenie edronaxu z sertraliną,później z wenlafaxyną(chyba najlepsze dla Ciebie)wenlafaxyna po pewnym czasie(2-3 m-ce) sie rozkręca,działa też pozytywnie stymulująco.Po mirtazapinie, i mianserynie się tyje i zatrzymuje wodę,prawda.

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Kalebx3 20 sie 2012, 00:37
Brałem imipraminę swego czasu .za bardzo byłem po niej psychicznie i fizycznie pobudzony dlatego poszła w odstawkę. Co jest teraz do niej podobne najbardziej? Naprawdę szukam i nie znajduję. To był bardzo specyficzny lek i pomagał z tego co wiem wielu . Ale konkurencja zdławiła produkcje tego leku ...i jest jak jest. Imipraminą leczyli nawet dzieci z ADHD ,a teraz płaćta ludzie grube stówki za Concertę( opcja dla dorosłych). Naprawdę nie wiem co zamiast imipraminy. Może Michał F.coś wynajdzie.

Sortuj wg