KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

przez ala1983 04 lut 2015, 23:15
agath. napisał(a):ala1983, chyba najzdrowszy i najbezpieczniejszy sposób :)

Niestety najdrozszy :-|
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez agath. 04 lut 2015, 23:53
ala1983 napisał(a):Niestety najdrozszy :-|

Ja chodzę do fundacji, gdzie terapia jest za darmo :)
Sertralina 50mg

przez ala1983 12 maja 2015, 23:23
Od 17 grudnia czysta, bez grama jakichkolwiek lekow.
Jednak ostatnio troche sie nazbieralo problemow, ze juz nie mialam wyjscia i poleglam.. wzielam 5mg x 2 dni.
Organizm zupelnie sie odzwyczail przez te kilka miesiecy, co mnie zdziwilo. Zadzialalo dosc silnie, zamulenie i sennosc, szczegolnie na drugi dzien. Czulam sie jak po zazyciu alpry. Bylo to tydzien temu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krystyna.W 26 maja 2015, 23:18
Brał ktoś te leki? czy one są bezpieczne? słabe ? mocne?
Ostatnio edytowano 26 maja 2015, 23:25 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z Działu Witam

przez elo 26 maja 2015, 23:21
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Powietrzny Kowal 26 maja 2015, 23:22
Nie wiem czy temat Krysiu na właściwym miejscu - ale Tranx to benzo (więc nie bardzo "lek" - a "uspokajacz")
I jak każdy uspokajacz jest silnie uzależniający - jeśli sobie w porę z tego nie zdasz sprawy - to się momentalnie uzależnisz.
A czy bezpieczny? :D - jak każda benzodiazepina jest CUDNY (ale niestety na dłuższą metę piekielnie uzależniający - do tego stopnia, że trzeba później nawet
posługiwać się detoxem - jak przy każdym narkotyku)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez alu 06 cze 2015, 10:36
Lekarz dał mi tranxene 5mg do stosowania doraźnego przy atakach, które u mnie objawiają się silnymi mdłościami (mam emetofobię, niestety). Do tej pory pomagała hydroksyzyna 25mg, ale stracila moc. Wczoraj wzięłam to tranxene i nic, dosłownie nic. Po 3h mdliło mnie identycznie jak wczesniej, nie spałam, ciągły niepokój. Od rana też lęk. Mogę spróbować wziąć 2 kapsułki czyli w sumie 10mg? Czy to po prostu benzo nie dla mnie? Już zaczęłam myśleć, że skoro uspokajacze nie pomagają, to może jednak przyczyna jest organiczna i lekarze coś przeoczyli :(
alu

przez Arasha 06 cze 2015, 12:52
alu, żadna organiczna, nic sobie nie wkręcaj :nono: Po prostu benzo benzu nierówne. Wiem, co piszę, bo na mnie klorazpet w ogóle nie podziałał, jak miałam kiedyś atak, a wręcz było gorzej ( większy lęk ), ale jak wiesz, biorę inne leki z tej grupy i pomagają ;)
W sumie to klorazepat jest podobno najbezpieczniejszą benzodiazepiną, jeżeli w ogóle można tak mówić o tych lekach ( to chodzi głównie o potencjał uzależniający ). Myślę, że możesz spokojnie spróbować 2 tabletki, a jak nie pomogą to znaczy, że ten konkretnie lek na Ciebie nie działa i wtedy ewentualnie spróbuj czegoś innego ;) Ale nie namawiam do pakowania się w uzależnienie, żeby nie było :nono: Co nie znaczy, że nie uważam, że warto mieć coś wypróbowanego na wypadek ataku, co wiemy, że na nas na pewno zadziała!
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez alu 06 cze 2015, 15:14
Arasha, dzięki, następnym razem wezmę 2 kapsułki choć tak jak napisałaś - miałam wrażenie, że po tej jednej było mi gorzej. Cóż, hydroksyzyna jednak jest dla mnie pewniejsza no i bezpieczniejsza z punktu widzenia uzależnienia. Ja nie lubię brać leków więc o lekozależność jestem spokojna, wystarczy mi świadomość, że mam przy sobie coś co w razie stanu-nie-do-przeżycia podziała :)
alu

przez buubi 14 cze 2015, 11:53
Dostałem sedam od psychiatry (mocniejszą od tranxeny benzodiazepinę) na problemy bólowe somatyczne (od półtorej roku z nasilającym się natężeniem odczuwam dolegliwości takie jak: ból po żebrami w prawym boku, bóle pleców i kręgosłupa, po pewnym czasie doszło spore osłabienie i po pewnym czasie z tego wszystkiego deprecha). Lekarz twierdził że po wykonanych badaniach eliminujących przyczyny organiczne (2 razu USG, morfologia, gastroskopia, kolonoskopia, próby wątrobowe, TK i RM kręgosłupa i jamy brzusznej) że to objawy somatyczne nasilającej się nerwicy. Sedam pięknie pomógł tylko, że gdy go zacząłem odkładać po 2 miesiącach to mnie tak poskładało że nie mogłem wstać z łóżka, zero snu i koniec końców wylądowałem w psychiatryku. Gdy z niego wychodziłem po kolejnych 2 miesiącach okazało się że po tym wszystkim leczono mnie kolejną benzodiazepiną - właśnie Tranxene. Faktyczne objawy somatyczne w dużej mierze przeszły, ale... no właśnie - kilka dni temu zacząłem (po konsultacji z psychiatrą) ograniczać dawkę (z 5 codziennie na 5 co drugi dzień) i znowu somatyczne bóle wróciły (kręgosłup, brzuch i spore osłabienie). Nie wiem co mam zrobić, bo boję się że jak za jakieś 3 tygodnie odłożę całkowicie to mnie znowu poskłada a ja chcę pracować i nie stracić pracy i opiekować się moją 3 letnią córką.

PS. Biorę jeszcze długoplanowo faxolete (antydepresant) i trittico (które zmniejszyłem bo mnie usypiało także na następny dzień, ale nocą przynajmniej śpię dzięki temu)

przez achino 30 cze 2015, 11:45
Czy komuś tu w ogóle pomaga 5 mg? Bo ja po 5 nadal czuje się niespokojny.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez alu 30 cze 2015, 12:15
achino, mi 5mg nie pomaga niestety wcale.
alu

przez ala1983 02 lip 2015, 21:26
achino napisał(a):Czy komuś tu w ogóle pomaga 5 mg? Bo ja po 5 nadal czuje się niespokojny.

Dlugo sie rozkreca, najlepsze dzialanie mialam zawsze jak wzielam 3 dni pod rzad.

przez emilk 02 lip 2015, 23:00
Kiedys to bralem nie swiadomie ze tak bardzo to uzaleznia,lekarka kazala mi to brac codziennie,na dzien 10mg i na noc 5mg.Po paru miesiacach wogole juz nie czulem dzialania tego leku,ale odstawianie tego to byl koszmar....
emilk

Sortuj wg