KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

przez 2004borys 25 paź 2014, 21:12
Arasha napisał(a):
2004borys napisał(a):funk7, współczuję. Też bym się wkurzył jakby mi psychiatra nie przepisał. Na szczęście mam takiego lekarza, który jest bardzo otwarty na moje propozycje.

A sporo tego bierzesz, jak na jednego człowieka, trzeba przyznać :? Nie masz żadnych interakcji ?

Długo dobieraliśmy leki z moim lekarzem i w końcu skończyło się na takim miksie, póki co udanym.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez Patryk29 31 paź 2014, 16:29
Psychiatrzy to debile, jak bym poszedl do lekarza prywatnie i by mi nie przepisal takiej slabizny jak cloranxen, to po prostu dostal by w pysk, od czego on /cenzura/ jest w koncu mu za to placisz
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Arasha 31 paź 2014, 16:40
2004borys napisał(a):
Arasha napisał(a):
2004borys napisał(a):funk7, współczuję. Też bym się wkurzył jakby mi psychiatra nie przepisał. Na szczęście mam takiego lekarza, który jest bardzo otwarty na moje propozycje.

A sporo tego bierzesz, jak na jednego człowieka, trzeba przyznać :? Nie masz żadnych interakcji ?

Długo dobieraliśmy leki z moim lekarzem i w końcu skończyło się na takim miksie, póki co udanym.

Najważniejsze, że działa :great:

-- 31 paź 2014, 15:40 --

Patryk29 napisał(a):Psychiatrzy to debile, jak bym poszedl do lekarza prywatnie i by mi nie przepisal takiej slabizny jak cloranxen, to po prostu dostal by w pysk, od czego on /cenzura/ jest w koncu mu za to placisz

Jasne ... w dziób takiemu :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agath. 03 sty 2015, 20:16
A czy zdarzyło się może komuś mieć napad paniki po klorazepacie?
Bo nie wiem co mam myśleć. Biorę dawkę 5mg jedynie doraźnie w stanach silnego napięcia i zwykle spisywał się świetnie. A dzisiaj przez godzinę odkąd zaczął działać było dobrze, wręcz lepiej niż zwykle, bo po prostu wpadłam w euforię a potem dostałam takiego napadu paniki, że myślałam, że umrę o.O Nie mogłam usiedzieć w miejscu, bałam się wyjść z pokoju i do kogokolwiek się odezwać, nie mam pojęcia co to było. W ulotce było napisane, że sporadycznie zdarzają się reakcje paradoksalne jak właśnie niepokój i pobudzenie, ale żeby aż tak?
Sertralina 50mg

przez Arasha 03 sty 2015, 21:01
agath., ja może ze 2 razy wzięłam w życiu Tranxene, ale nie czułam się po nim najlepiej ... miałam zaostrzenie lęku, co po innych benzo mi się nie zdarza ( a sporo ich brałam ). Myślę, że u Ciebie mógł być to przypadek, skoro masz już doświadczenie w braniu tego leku i nie zwiększyłaś nagle dawki ... jakby Ci się drugi raz coś takiego przytrafiło, to wtedy warto byłoby to skonsultować z lekarzem. A teraz jak się czujesz ... przeszła Ci już ta panika ? Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez agath. 03 sty 2015, 22:06
Arasha, mam nadzieję, że to jednorazowy epizod, bo do tej pory mi pomagał i wolałabym żeby tak zostało :P
Na szczęście już mi przeszło, dziękuję ;)
Sertralina 50mg

przez Arasha 03 sty 2015, 22:38
agath., cieszę się ;) Daj znać, jak się będziesz czuła następnym razem, bo jestem ciekawa.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez agath. 04 sty 2015, 00:27
Arasha, ogólnie mam teraz znowu napad euforii, ale już sama nie wiem czy to ciągle działanie leku czy tak po prostu :P
Też jestem ciekawa, bo skoro na Ciebie też tak podobnie działał tzn. zaostrzał stany lękowe to coś może być na rzeczy, ale zobaczymy. Na pewno dam znać.
Pozdrawiam ;)
Sertralina 50mg

przez ala1983 10 sty 2015, 01:53
agath., Im wiecej scierwa w postaci benzodiazepin tym wieksze le,ki, napiecia i napady paniki. Brrrrrr..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez agath. 14 sty 2015, 16:49
Z przykrością muszę stwierdzić, że chyba Cloranxen przestał na mnie działać. Brałam go jeszcze kilka razy i raz znowu zdarzył mi się napad paniki po jakiejś godzinie od zażycia a potem w ogóle nie czułam żeby w jakikolwiek sposób mi pomagał - nie było żadnej różnicy z czy bez.
Nie wiem co mam robić... Mam ogólnie dużą niechęć do leków i nie chciałabym niczego brać na stałe, ale potrzebuję czasem czegoś co mnie wyciszy bez ogłupiania.
ala1983, a Ty coś bierzesz czy radzisz sobie bez? :)
W piątek będę u swojego psychiatry to się z nim skonsultuję, ale znając życie znowu będzie mi wciskał jakieś "pigułki szczęścia" ;p
Sertralina 50mg

przez Arasha 14 sty 2015, 18:13
agath., z doraźnych leków uspokajających oprócz benzo to jest jeszcze hydroxyzyna, ale ona nie na wszystkich działa i może powodować u niektórych osób senność i ospałość ... Ciężko będzie Ci coś dobrać, jak nie chcesz na stałe ani benzo. Pozostają tylko ziołowe tabsy, których skuteczność też jest większa przy regularnym braniu, żeby ogólnie wyciszyć system nerwowy, a nie tylko w momencie paniki :?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez ala1983 15 sty 2015, 21:48
agath. napisał(a):ala1983, a Ty coś bierzesz czy radzisz sobie bez? :)

Na ta chwile nie biore nic, ale trzymam sie mojej terapeutki jeszcze ;)
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Reiben 20 sty 2015, 13:58
1/3 mocy min. dawki lorazepamu, która utrzymywała w ryzach jako tako, szkoda gadać, czy teraz jest lipiec początek wakacji albo pisze mi na czole rambo zamiast pizdek
Reiben

przez agath. 04 lut 2015, 20:31
Po wizycie u psychiatry dowiedziałam się, że niestety benzo mają to do siebie, że po jakimś czasie ich działanie słabnie przez co trzeba zwiększać dawki, co może prowadzić do uzależnienia więc ja zakończyłam już swoją przygodę z tym lekiem. Przepisał mi zamiast tego Pramolan.
ala1983, chyba najzdrowszy i najbezpieczniejszy sposób :) Ja właśnie zaczęłam terapię i tak mi ulżyło, że jedynie żałuję, że tak długo z tym zwlekałam :P Może nawet obejdzie się już bez leków.
Sertralina 50mg

Sortuj wg