KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

przez Miss Worldwide 10 sty 2014, 00:56
zaqzax-3, zgadzam sie w 100% najmniej zamula i najlepiej dziala. Ja bralam zamiast co 8h jedna tabletke to co 2h cwiartke czy polowke. Spisal sie ten benzo na medal i po paru latach brania zeszlam bez wiekszych numerow. Nie tak jak na syfiastym xanaxie czlowiek juz po tygodniu byl praktycznie uzalezniony a po dluzszym braniu juz nie wspominam o zejsci :/
Jesli ma byc to lek na léki i ma nie zamulac to lepszego benzo nie znajdziecie (zanim zacznie dzialac lek wlasciwy oczywiscie mam na mysli)

-- Pt sty 10, 2014 1:00 am --

babe2k, jak za mocno zamula a jeszcze léki wystepuja to proponuje mniejsza dawke ale co 2h. Sprawdzone przeze mnie pare lat temu (jak jeszcze nie lubilam jak lek zamulal :)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez sidney 05 lut 2014, 19:41
Witam, biorę Cloranxen 5mg na noc i Arketis 20mg. Psychiatra mi zaleciła aby po 6 tygodniach odstawić Cloranxen. Z dnia na dzień, bez zmniejszania dawki. Chciałam spytać Was, czy miał ktoś podobnie, występowały jakieś skutki uboczne odstawienia?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

przez elfrid 05 lut 2014, 20:04
sidney, lepiej dzielić przez tydzień 2,5mg i przez kolejny 1/4 z 5mg. Zostawiła Cię tak bez żadnego benzo? Trochę nieodpowiedzialnie ze strony lekarza.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sidney 05 lut 2014, 20:24
Mówiła, że to niedługo i nie powinno nic dziać, sama już nie wiem co robić. Mam brać dalej Arketis do pół roku a ten Cloranxen odstawić bez niczego, trochę się boję.

przez elfrid 05 lut 2014, 20:29
sidney, Spróbuj. 6 tygodni to nie jest długo, a klorazepat jest najbezpieczniejszą benzodiazepiną. Faktycznie jeśli brałaś tylko 5mg, nie więcej, to nie powinno być problemu. Jednak moim zdaniem mogła uwzględnić okres jednego tygodnia jako czas na redukcję dawki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez sidney 05 lut 2014, 20:38
Dziękuję za odpowiedź.

przez wieslawpas 04 kwi 2014, 21:08
Byłem dzis u lekarza i dostalm ten le na sen, czy to rzeczywsce usypia?

przez Atalanta 10 kwi 2014, 23:37
usypia i to bardzo :)

przez ICD-10 29 kwi 2014, 20:39
I to jest prawdziwy lek na lęki. Wezmę 1-2 tabletki i odrazu fobia spoleczna przycicha;.

Nie to co te SSRI , które działają tylko oczyma wyobraźni.

Jeżeli ktoś wynadjzie nieuzależniającą BDZ to wygra życie, a SSRI pojde do kubla historii terapii przeciwlękowej.
Klomipramina 225mg

przez Kitex120 30 kwi 2014, 11:56
ICD-10 napisał(a):I to jest prawdziwy lek na lęki. Wezmę 1-2 tabletki i odrazu fobia spoleczna przycicha;.

Nie to co te SSRI , które działają tylko oczyma wyobraźni.

Jeżeli ktoś wynadjzie nieuzależniającą BDZ to wygra życie, a SSRI pojde do kubla historii terapii przeciwlękowej.

To świetnie że pomaga, ale ciekawą rzeczą jest też fakt iż reakcje każdego człowieka potrafią być niesamowicie różne. Np. ja raz zażyłem Tranxene i poczułem głęboki smutek, i sen też nie był jakiś rewelacyjny chociaż fakt że pomaga zasnąć. Mięśnie fajnie rozluźnia to fakt. Ale wywołał u mnie smutek nie wiem dalczego. Ale podobno faktycznie to najbezpieczniejsze benzo, ten smutek nie trwał oczywiście długo zaraz po skończeniu działania leku mi minął. Nie cierpię na depresję tylko miałem kiedyś nerwicę natręctw.

Cloranxen na problemy ze snem

przez martens. 07 maja 2014, 15:28
Witam serdecznie! Proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy post na tym forum i chciałabym po prostu poznać opinię osób, które mogą mieć w kwestii leków większe doświadczenie ode mnie. :)
Lat mam osiemnaście, od roku męczę się z bezsennością. Skutek wybujałej wyobraźni, problemów w domu i szkole. Pojawia się ona u mnie nagle, trwa przez kilka tygodni, znika na trzy-cztery miesiące i wraca. Wszystko jest napędzane niepokojami nocnymi, czymś, co najłatwiej jest mi określić jako "schizy". Od tygodnia znowu nie sypiam i ponownie wybrałam się do lekarza. Przypisano mi Cloranxen i nakazano brać pół tabletki (2,5) na pół godziny przed snem. Problem w tym, że wczoraj wzięłam go pierwszy raz i praktycznie w ogóle mnie nie uspokoił. Dodatkowo po jakimś czasie strasznie rozbolał mnie brzuch, dopadły mnie mdłości, w efekcie czego nie spałam do piątej na ranem.
Dalej mam kombinować z tym Cloranxenem? Czy ból brzucha mógł być powiązany z wzięciem leku? Dodam, że mam lekką obawę przed zażywaniem go, w ulotce jest napisane, iż może wywołać uzależnienie. Wcześniej brałam chyba typowe na bezsenność środki - przez miesiąc Hydroxyzynę (dwa miesiące spokoju), potem miałam kurację melatoniną (też pomogło na jakiś czas), gdy mam już dosyć kilkugodzinnego leżenia biorę Nasen. Byłam z tym u psychiatry kilka miesięcy temu, ten nie przypisał mi żadnych leków (jedynie odnowił receptę na Hydroxyzynę), wykluczył depresję i udzielił pogadanki o higienie snu.
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!
Pozdrawiam serdecznie.

przez Raffuss 07 maja 2014, 16:46
Ja bym nie kombinował na własną rękę. Idź narazie zaleceniami lekarza i zobacz co będzie. Te leki owszem uzależniają.. stąd raczej powinien go przepisywać psychiatra.. mądry dwa razy się zastanowi zanim poda Tobie tak mocny lek.
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez ala1983 07 maja 2014, 23:08
Raffuss napisał(a):.. mądry dwa razy się zastanowi zanim poda Tobie tak mocny lek.

Chyba mało się orientujesz co do tego leku.

-- 07 maja 2014, 22:27 --

martens., Benzodiazepiny to niezbyt dobry pomysł..
Cloranxen nie u wszystkich działa nasennie, tym bardziej w takiej dawce jaką Tobie przypisano. Nie należy do leków typowych na bezsennośc.
Czy ból brzucha mógł być powiązany z wzięciem leku?

Piszesz o silnym bólu, mało prawdopodobne, chyba , że jesteś nadwrażliwa na substancję czynną tego leku czyli Klorazepat.
mam lekką obawę przed zażywaniem go, w ulotce jest napisane, iż może wywołać uzależnienie.

Zolpidem czyli Nasen ma tak samo. Tutaj nie masz obaw?

Ja bym chyba zwiększyła dawkę Hydroxyzyny, najbezpieczniejsza opcja, ale to po konsultacji z lekarzem.

A tak wogólę to zachęcam do psychoterapii.

-- 07 maja 2014, 22:31 --

Byłam z tym u psychiatry kilka miesięcy temu, ten nie przypisał mi żadnych leków (jedynie odnowił receptę na Hydroxyzynę),

Mądrze postąpił.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Nel 07 maja 2014, 23:34
Cloranxen .... Bez sensu zupelnie

tez uwazam ze na tym etapie
najlepsza jest hydroxyzyna
uspokaja, wycisza, pomaga usnąć
i jest bezpieczniejsza
i powinnaś ja pobrać troszkę dluzej
żeby wyciszyć te lęki
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Sortuj wg