KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

TRANXENE (Klorazepan-Cloranxen)

przez Michuj 16 sie 2011, 14:51
Nie słyszałem, żeby kogokolwiek złapali na jeździe pod wpływem benzo. Chyba, że ktoś będzie ledwo na nogach stał i badanie alkomatem nic nie wykaże, to pewnie zrobią testy na wszystko. Nie obawiałbym się niczego nawet po kilku tabletkach. Poza tym jak na razie jedynym lekiem na którym jest napisane wyraźnie ''ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW'' jest Dormicum. A miałem w rękach większość psychotropów dostępnych na rynku...
Michuj

przez uzytkownik 16 sie 2011, 14:55
No bo nie łapią i nie robią testów tak często jak alkomatem - chodzi o tylko (odpukać) np. śmiertelne potrącenie lub bardzo poważny wypadek, na 100% masz test kompleksowy robiony i leżysz. Ustawa wyraźnie mówi benzo i zakazie prowadzenia pod ich wpływem.
Ostatnio edytowano 16 sie 2011, 14:56 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

przez Michuj 16 sie 2011, 14:56
uzytkownik, Jakiś czas temu spowodowałem wypadek i pewnie na upartego jakieś benzo we krwi by się znalazło, mimo że nie brałem tego dnia. Nie byłem badany pod tym kontem a wypadek był poważny. Więc nie strasz bezsensownie koleżanki, ponieważ większość osób które ma prawo jazdy i miało styczność z benzo mogło by coś mieć na sumieniu. Tak jak 30 % młodych ludzi to przestępcy, ponieważ mieli do czynienia chociażby z trawką.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 16 sie 2011, 14:59
http://www.policja.swinoujscie.pl/pomoc ... .1104.html

Od 19 lipca 2003 r. kierowcy nie mogą prowadzić pod wpływem alkoholu oraz takich środków jak kokaina, amfetamina, marihuana, haszysz itp.
WYKAZ ŚRODKÓW DZIAŁAJĄCYCH PODOBNIE DO ALKOHOLU:

opiaty (zawierają je m.in. morfina, heroina, kodeina; związki te są też stosowane w medycynie jako silnie działające leki przeciwbólowe i znieczulające)
tetrahydrokanabinole (marihuana, haszysz)
benzodiazepiny (leki zawierające benzodiazepiny, są jednym z częściej zapisywanych środków przeciwlękowych i uspokajających; zawierają je m.in. relanium, oxazepam, nitrazepam)
barbiturany (środki nasenne; zawierają je m.in. cyclobarbital, luminal)
amfetamina i jej analogi
kokaina
uzytkownik

przez menina 16 sie 2011, 15:01
Michuj dziękuję za rade :) Myśle, że jak dzisiaj wezme sobie jeszcze jedną, najmniejszą dawkę, to będzie ok.

przez Michuj 16 sie 2011, 15:01
I co z tego? Dajcie mi człowieka to znajdę paragraf.
Michuj

przez uzytkownik 16 sie 2011, 15:02
menina napisał(a):Michuj dziękuję za rade :) Myśle, że jak dzisiaj wezme sobie jeszcze jedną, najmniejszą dawkę, to będzie ok.

Rano już jej nie będziesz czuła. Subiektywne działanie i odczuwanie działania nawet długo działających benzo ogranicza się do ok. 10h.
uzytkownik

przez Michuj 16 sie 2011, 15:02
menina, nie brałbym do siebie to co pisał użytkownik. Prędzej w Ciebie uderzy meteoryt niż będziesz miała z tego powodu problem.
Michuj

przez menina 16 sie 2011, 15:03
Kurcze ale ja na tym egzaminie nie będę jeździła Bóg wie jaką prędkością. Ograniczenie do 40, a znając mnie, to i tak pewnie troszke wolniej pojade. Poza tym egzaminatorzy czuwają :)

przez uzytkownik 16 sie 2011, 15:05
Ja też bym tego nie brał. Generalnie piszę na przyszłość. Żeby nie żreć tego i nie jeździć.

Ostrzegam tylko przed konsekwencjami prowadzenia i spowodowania np. śmiertelnego wypadku pod wpływem benzo.
Opłacasz z własnej kieszeni szkody materialne (uszkodzenia pojazdów i terenu wypadku) i osobowe (w tym np. leczenie i dożywotnie renty).

I nie o prędkość chodzi, bo zdarzają się takie niefortunne wypadki http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,93 ... cenie.html
Ostatnio edytowano 16 sie 2011, 15:08 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

przez menina 16 sie 2011, 15:07
Zdaję sobie z tego sprawę. Mnie te lęki dopadają tylko przez egzaminami, jak prowadziłam samochód na kursie, to tych lęków nie było. Tabletki chce wziąć tylko jutro, a kolejne zostawiam sobie na inne egzaminy i stresujące sytuacje :) Dziękuje raz jeszcze za rady
W ten link raczej klikać nie będę ;P

przez uzytkownik 16 sie 2011, 15:09
Powodzenia :yeah:
O której mamy trzymać kciuki? :)
uzytkownik

przez menina 16 sie 2011, 15:10
O 7 :) Tylko mocno i skutecznie te kciuki trzymać :)

przez namiestnik 16 sie 2011, 15:29
uzytkownik, wprowadzasz w błąd.

Sortuj wg