KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

CLORANXEN (Klorazepan-Tranxene)

przez *Monika* 15 cze 2011, 18:29
klaudia, Odpisałaś LitrMaślanki, którego już z nami nie ma na forum.
Obrazek
Główny Moderator

przez Agasaya 15 cze 2011, 18:53
Korba, nie próbowałam bo mi go nikt nie proponował :(
Agasaya

przez Korba 15 cze 2011, 18:55
Lady_B, to skuteczny lek nasenny, fajnie wycisza, ale uzależnia, więc jest tylko do krótkotrwałego stosowania.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agasaya 15 cze 2011, 19:09
Korba, benzo też uzależnia a ja to żrę od 5 lat... tyle że doraźnie ale ostatnio coraz więcej bo nie wyrabiam... :( Chcę spaaaaać... po prostu spokojnie spać... bez budzenia się z łkaniem albo krzykiem więznącym w gardle... :cry:
Agasaya

przez Miss Worldwide 16 cze 2011, 01:49
Monika1974,

jak to? jest post na poprzedniej stronie.... o co chodzi????

no teraz widze, ze pod pseudo nie ma zadnych innych danych. ale post nie jest stary? wylogowal sie z forum??
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Angst 19 cze 2011, 19:23
Klaudia,
w innym temacie pisalas, ze Klorazepan jest wycofany z rynku. Przypuszczam ze chodzi Ci o hiszpanski rynek... Ale jesli ten benzodiazepin na Ciebie najlepiej dzialal to nie moglabys go sprowadzic z innego kraju? Np. z Polski 30 Tabl. po 10 mg za 28 zloty albo z Niemiec 50 Tabl. po 20 mg za 26 Euro. Polskie i niemieckie apteki akceptuja zagraniczne recepty.

-- 19 cze 2011, 19:58 --

Klaudia,
jescze jedno co do roznicy miedzy Cloranxen a Lexotan. Ten pierwszy nalezy do benzodiazepin dlugo dzialajacych a ten drugi do srednio dlugo dzialajacyh. I do tego Cloranxen jest przetwarzany w aktywne metabolity Nordazepam i Oxazepam. Wlasciwie tak samo jak Relanium. Mysle ze dzialanie powinno byc podobne. Wiec moze albo wezmiesz stare i dobre Relanium lub Nordazepam albo Oxazepam. Oxazepam powinien byc wszedzie dostepny, z Nordazepam to juz gorzej.

przez Miss Worldwide 20 cze 2011, 02:00
Angst,

a tego to nie wiedzialam, ze moge recepte wykupic w niemczech. jak to sie robi??? znizke tez daja??? bo tu placilam nie pamietam nawet ale chyba 2 euro cos kolo tego.

oczywiscie chodzi mi o rynek hiszpanski. wycofali cloranxen (tu nazywal sie dorken)

mam problem, bo na cloranxenie jakos jechalam 5 lat i bylo ok i nie zwikszalam jakos dawek zbytnio. a xanax i lexotan to dla mnie jakis shit. pierwszy czy drugi dzien ok a pozniej musze walic po 5mg xanaxu a lexotanu 15mg. i tak sie moge wpakowac w g....

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Angst 20 cze 2011, 02:56
klaudia napisał(a):Angst,

a tego to nie wiedzialam, ze moge recepte wykupic w niemczech. jak to sie robi??? znizke tez daja??? bo tu placilam nie pamietam nawet ale chyba 2 euro cos kolo tego.

oczywiscie chodzi mi o rynek hiszpanski. wycofali cloranxen (tu nazywal sie dorken)

Normalnie ;) Idziesz z recepta od twojego lekarza do niemieckiej apteki lub zamawiasz w niemieckiej aptece wysylkowej. Znizki na zagraniczna recepte nie dostaniesz, wiec musisz zaplacic 100% tzn. np. 26 Euro za 50 Tabl. po 20 mg. Moze bedziesz mogla sie starac o refundacje w twoim funduszu zdrowia, ale jak to jest dokladnie w Hiszpanii to nie wiem, sama musisz sie dowiedziec.

W Niemczech ten lek sie nazyma Tranxilium i jest w dawkach 5/10/20 mg w opakowaniach po 10/20/50 Tabl. lub 50 mg w opakowaniu po 10 Tabl.

przez cytrynka84 20 cze 2011, 13:26
w pl jest tylko w dawkach 5mg i 10 mg op.30 sztuk(chyba,ze sie cos teraz zmienilo,bo dawno tego nie bralam)
cloranxen dzialal tylko troche na poczatku, to bylo moje 1-wsze benzo ,potem musialam brac az 30 mg i i tak prawie nie dzialal,wiec odstawilam Po drugie po kilku dniach brania,dzialal na mnie bardzo depresyjnie.Ryczalam jak bobr z byle powodu.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 20 cze 2011, 15:07
z tego co pamietam to w polsce za cloranxen na recepte i tak trzeba bylo placic 100% a za efectin kilka lat temu 75mg placilam 60zl. jakas porazka ten kraj. zdychaj jak nie masz kasy! zdychaj ale tak bez konca bo od nerwicy sie nie umiera :/

Pristiq 100mg

przez uzytkownik 20 cze 2011, 16:30
Może dlatego, że BENZO nie służą do leczenia tylko doraźnego likwidowania takich stanów!
uzytkownik

przez cytrynka84 20 cze 2011, 18:54
z tego co pamietam to w polsce za cloranxen na recepte i tak trzeba bylo placic 100% a za efectin kilka lat temu 75mg placilam 60zl. jakas porazka ten kraj. zdychaj jak nie masz kasy! zdychaj ale tak bez konca bo od nerwicy sie nie umiera :/

Trafilas w samo sedno!
uzytkownik, ok zgodze sie,ze do doraznego brania jwst benzo,ale teraz nawet jak masz lek na P to NFZ doplaca coraz mniej :( (chocby wspomniany wyzej efectin ,ale nie tylko,po prostu porazka!)

za tranxene 5mg kilka lat temu,no moze 3 lata wstecz placilam dwadziescia pare zlotych :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez uzytkownik 20 cze 2011, 19:31
Co fakt to fakt. Citabax (SSRI) też już jest poza listą refundowaną. Wszystko przez oszczędności budżetowe i wysyp zaburzeń cywilizacyjnych jakich jeszcze nie było (ilościowo) - inaczej budżet by się zawalił.
uzytkownik

przez Miss Worldwide 21 cze 2011, 01:41
tak, ale sa ludzie co DORAZNIE tez musza zaplacic 100% i tylko w Polsce. W innych krajach jakos nie wiec chyba twoja odpowiedz niezbyt trafia problem.

A Efectin czemu w Polsce takie ceny a tu place 2.70 euro o ile sie nie myle. Chodzi o efectin, nie zamiennik bo zamiennik to 1 -2 euro.

Pristiq 100mg

Sortuj wg