KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

Re: Cloranxen

przez Ridllic 06 maja 2010, 01:21
am am Pstryk, uzależnia i na uspokojenie mózgownicy .
Ridllic

przez Pstryk 06 maja 2010, 11:38
wcale mnie nie uspakaja - tylko usypia
Pstryk

tranxene

przez beata01 27 maja 2010, 18:29
ponad roku temu lekarz przepisal Tranxene 2x5mg. Leki bralam regularnie, zapewniał mnie, ze to mala dawka. Dopiero pózniej dowiedziałam sie, ze to benzodiazepina. Teraz chcę stopniowo zmniejszac dawki leku. 10 mg tranxene, ile to diazepamu? Jak najlepiej odstawiać? Moze ktos z was ma doświadczenia z odstawieniem tranxene.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: tranxene

przez celineczka3 27 maja 2010, 20:51
Odstawianie benzodiazepin to poważna sprawa. Nikt nie jest tutaj w stanie powiedzieć Ci jak powinnaś odstawiać tak silny lek. Mądrze byłoby iść do innego psychiatry i opisać sytuacje, a on już będzie wiedział co robić.
celineczka3

Re: tranxene

przez Brokuł 28 maja 2010, 22:58
Miałem przepisane 1x5 mg i mi po prostu zabrakło tabletek a lekarz był niedostępny.Dostałem silnych drgawek i braku
koordynacji ruchów.Załatwiłem sobie na nieistniejącej już izbie przyjęć pastylki 10 mg po czym stopniowo się
wycofywałem.Udałem się do psychiatry który z adnotacją w historii choroby :jakieś leczenie neurologiczne,stwierdził F.20.
Dostałem neuroleptyki.
Chciałbym jednak dodać,że systematyczne branie Tranxene 5 mg,stwarzało dobre samopoczucie i trochę źle ukierunkowaną
aktywnosć. :papa:
Brokuł

przez rycerz40 23 cze 2010, 00:42
witam interesuje mnie jakie są objawy odstawienne cloranxenu. Moja żona odstawia go i widzę że jest od niego chyba uzależniona. Nie mogę jej namówić na terapię.

[Dodane po edycji:]

rycerz40

przez Kn24 27 cze 2010, 21:31
ja wlasnie dostalam ten lek mam brac rano i wieczorem po jednej tabletce 5 mg i razem z tym Velaxin, ktory ma zadzialac po dluzszym czasie. Powiedzcie mi czy cloranxen faktycznie mi pomoze? i nie otumani? mam go brac jedynie przez 2 tygodnie no i czy dawka 5 mg rano i wieczorem to nie jest duzo?
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Cloranxen po mirzatenie kiedy mozna zacząć

przez wentyl77 10 lip 2010, 15:26
Brałem przez jakiśczas mirzaten kończy mi się już a mam jeszcze do wizyty kilka tyg. Jeżeli na wieczór brałem mirzaten 30mg i była to ostatnia tabletka czy następnej nocy mogę przyjąć cloranxen? czytałem w ulotce mirzatenu ze benzo potegują działanie uspokajające mirzatenu stąd moje wątpliwości
dzięki

Re: Cloranxen po mirzatenie kiedy mozna zacząć

przez cytrynka84 10 lip 2010, 16:46
Mozesz wziac cloranxen po mirzatenie,bez przerwy,zadnej bo to zupelnie inne leki sa

Inna sprawa to fakt,ze niepowinnas przerywac mirzatenu,zwlaszcza na kilka tygodni,bo zaczyna szwankowac,musisz miec ciaglosc w braniu lekow iciagle ten sam poziom leku w organizmie.
Mozesz isc do rodzinnego powiedziec ,ze sie Tobie leki skonczyly ,a nie chcesz przerywac,a wizyta za kilka tyg,Powinien Tobie rodzinny spokojnie przepisac
Mozesz zabrac opakowanie po mirzatenie,jesli masz,zeby rodzinny na bank wiedzial,ze bierzesz mirzaten,ale to nie jest konieczne,to w razie czego jakby jednak nie chcial rodzinny przepisac
A za kilka tyg spokojnie pojdziesz do swojego lekarza

Chyba,ze naprawde nie masz mozliwosci ,zeby dostac recepte.

Re: Tranxene

przez mm_ 29 sie 2010, 21:07
Tranxene (cloranxen) jest chyba jednym z niewielu leków które nie mają jakichś strasznych efektów ubocznych.
Na początku gdy zaczynałam zażywać cloranxen, a było to ponad 10 lat temu, bardzo mi pomógł. Bałam się wychodzić z domu, bałam się sklepów, nie mogłam się uczyć, takie zaostrzenie nerwicy lekowej (miałam wtedy około 16 lat). Zażywałam ponad miesiąc te tabletki, pomogły mi, spałam spokojniej, dłużej, lęki się zmniejszały, mogłam się skupić na nauce, mięśnie miałam bardziej rozluźnione i mijały bóle pleców, potem je stopniowo odstawiłam jak poczułam się lepiej. I tak było co kilka miesięcy, kuracja przez około miesiąc dwa. Przez kilka kolejnych lat miałam zapisywany cloranxen (tranxene) do doraźnego stosowania. I powiem że teraz niestety nie działa już tak dobrze, wytworzyła mi się chyba tolerancja na ten lek, zażywam go już rzadziej, w naprawdę jakichś ciężkich sytuacjach.
Próbowałam leczyć się innymi lekami (setaloft, moklar, neurol) ale niestety nie znoszę ich najlepiej..

Z efektów ubocznych po tranxene to na początku zażywania występowała głównie senność, zmęczenie, gdy zjadłam wieczorem to potrafiłam spać do 10-tej kolejnego dnia a czasami dłużej, i cały dzień byłam zaspana ale po jakimś czasie ten objaw się zmniejszał. Z efektów ubocznych występują u mnie jeszcze bóle brzucha, suchość w ustach, ból głowy..
Więc efekty niepożądane w porównaniu do innych leków nie są jeszcze bardzo ciężkie....

Odstawianie tranxene nie jest zbyt przyjemne jak zresztą każdego takiego leku: pojawia się zmęczenie, nasila się lęk niepokój, drżenia i napięcie mięśni, czasem ból głowy ale jak robi się to stopniowo to nie jest najgorzej.
mm_

przez Miss Worldwide 14 paź 2010, 23:00
ja zdycham po odstawieniu. juz miesiac ciagle mdlosci, bole brzucha blehhhhhh, czy ktos wie ile to trwa???

SYMPTOMY ODSTAWIENIA BENZODIAZEPIN

SYMPTOMY PSYCHOLOGICZNE
Ekscytacja
Bezsenność, koszmary nocne, inne zaburzenia snu
Zwiększony niepokój, ataki paniki
Agorafobia, fobie socjalne
Zaburzenia percepcji
Depersonalizacja, poczucie nierealności
Halucynacje, błędne odczucia
Depresja
Obsesje
Myśli paranoidalne
Wybuchy gniewu, agresja
Słaba pamięć i koncentracja
Natarczywe wspomnienia
Łaknienie

SYMPTOMY FIZYCZNE
Ból głowy
Ból/sztywność - (kończyny, plecy, szyja, zęby, szczęki)
Dreszcze, drętwienia, uczucie przepływu prądu - (kończyny, twarz, tułów)
Osłabienie mięśni ("nogi z waty")
Zmęczenie, objawy grypo-podobne
Drgania mięśniowe, szarpania, tiki, „porażenia prądem elektrycznym"
Dreszcze (tremor)
Zawroty głowy, zaburzenia równowagi
Nieostre/podwójne widzenie, bolesność i wyschnięcie oczu
Szum w uszach (tinnitus)
Nadwrażliwość - (światło, dźwięk, dotyk, smak, zapach)
Zaburzenia gastryczne - (mdłości, wymioty, biegunki,
zaparcia, bóle, rozstrzeń, trudności w przełykaniu)
Zmiana apetytu/wagi ciała
Suchość w ustach, metaliczny smak, niezwykłe zapachy
Rumieńce/zlewne poty/palpitacje
Ciężki/szybki oddech
Zaburzenia moczowe/menstruacyjne/seksualne
Wysypki i swędzenia skóry
Konwulsje
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Wujek_Dobra_Rada 14 paź 2010, 23:05
klaudia, ile brałaś i jakie dawki?
Wujek_Dobra_Rada

przez Miss Worldwide 15 paź 2010, 00:08
4 lata, tabletki 10mg, czasem pol a czasem nawet 2 na dobe, przewaznie na noc :/
a moze to nie po odstawieniu te bole brzucha i mdlosci???
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Wujek_Dobra_Rada 15 paź 2010, 08:51
4 lata to długo. Odstawiałaś to na własną rękę czy konsultowałaś?
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg