KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

Re: Cloranxen

przez Lena88 17 cze 2009, 01:36
MNie ten lek wiele razy ratował (i tyle samo miał wpędzić do grobu). Po wyjściu ze szpitala totalnie się rozpadłam-bałam się wszystkiego-samej siebie, ludzi, życia, przyszłości no i wpadałam w panikę, przede wszystkim jednak potrafiłam godzinami siedzieć i płakać i błagać kogokolwiek, choćby przez telefon, o pomoc. Jednak ten lek był najlepszą pomocą - miałam go stosować doraźnie,no ale ja doraźną potrzebę miałam z 10 razy dziennie, za co strasznie mi się obrywało od lekarza. Uspakajał, pozwalał na parę godzin dojść do siebie. Byłam uzależniona, ale jakoś udało się z tego wyjść. Wciąż mam podełko tego na wszelki wypadek, ale już nie zażywam...
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

Cloranxen 5mg,pomocy!!!

przez aniusia1 04 sie 2009, 17:32
Witam wszystkich.Czy ktoś z was brał cloranxen i jest od niego uzależniony?ja biore go już 10 miesięcy,niby tylko po pół tabletki,akle mam wkręte że mi pomaga i nie umiem go odstawić.Czy ktoś może mi coś doradzić?pomóc?z góry bardzo wszystkim dziękuje.

przez erWin 04 sie 2009, 18:44
dzis moja pani neurolog przepisala mi ten lek. powod? od jakiegos czas (zeszlego roku) cos siedzi mi w gardle, ale to musi byc cos na tle nerwowym. rodzina (dom) na mnie tak wplywa. dostalam dawke 5mg i mam brac jedno opakowanie czyli 30 tabletek 2 razy dziennie po tabletce. boje sie troche bo pisze tam o tych bolach glowy a ja mam problemy z tymi bolami, poza tym lekarka nic nie powiedziala mi jak je odstawiac a w ulotce doczytalam sie ze trzeba jakos stopniowo. u mnie wygladaloby by to po prosty z dnia na dzien koniec.
erWin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wciacia 05 sie 2009, 21:41
Cloranxen uzależnia dopiero po długim okresie brania. gdy przyjmuje się duże dawki to trzeba odstawiać stopniowo. ale takie małe jak ty bierzesz-to nic ci nie będzie jak odstawisz. warto jeszcze zapytać lekarza.
wciacia

przez 19_latek 12 sie 2009, 19:55
cloranxen to super lek jak dla mnie. zawsze biore go przed wyjazdem do psychiatry i nigdy nie dostalem przy nim ataku, jestem taki zmulony ale moge spokojnie siedziec i czekac w kolejce.
19_latek

witam

przez mała25 30 sie 2009, 12:34
Witajcie jestem tu nowa i muszę wam powiedziec ze ja biore cloranxen juz chyba 3 miesiace i nie czuje rzadnych skutków ubocznych a czy uzależnia to sama niewiem.Od tygodnia lekarz doradził mi brac go teraz tylko doraznie w razie potrzeby.Bo lecze sie na depresje lękowa już pół roku.I kończe własnie leczenie ale z tego co wiem to leku nie można odstawiac odrazu bo są skutki uboczne.Wiec już drugą noc z rzedu leku nie brałam i czuje sie dobrze i też niezle zasypiam.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz co mogło by sie stac jakbym napiła sie piwa????Zna któs moze odpowiedz na moje pyatnie????

Re: witam

przez julijanka 30 sie 2009, 19:26
Odradzam. W książce pisze,że przyjmowanie alkoholu powoduje nasilenie depresyjnego działania leku na mózg.
A lek zażywasz doraźnie.
julijanka

Re: witam

przez mała25 30 sie 2009, 20:58
Dzięki kurcze szkoda trochę taką miałam ochotę na piwko już pół roku nie wypiłam żadnego alkoholu.Tak lek zazywam dorazie juz przez 2 noce nie brałam i wszystko ok ale z tego co wiem nie moge go żucić odrazu wiec dziś musze wziasc i tak bede sobie robic odstepy 2 dni przez tydzien a potem bede przedłuzac do 4 dni myslisz że to dobry pomysł że te odstępy nie będą za długie???kurcze tylko nie mam pojecia w którym momencie odstawić go całkiem???ale musze powiedziec ze lek jest dobry i pomaga niedawno skonczyłam brac coaxil.A na samym poczatku brałam sedam też spoko lek.Dzieki za odpowiedz.

przez julijanka 31 sie 2009, 18:45
Nie bierz tak chaotycznie leków.Najlepiej niech pokieruje lekarz.
Ale muszę przyznać się , że ja praktykuję wypicie szklanki piwa,ale
na "miłość boską" - nie po niedawno branym Coaxilu.
Kiedyś w tajemnicy przed lekarzem odsunąłem na 2 tygodnie prochy,
po to żeby wychlać pół litra wina. Nie warto było...
Nie znam Cloranxenu , brałem leki neuroleptyczne i tu wiem raz braniem raz nie braniem
można wyrządzić sobie szkodę.
Aha , przypomniałem sobie , że przed laty piłem piwo po zastrzyku decaldol i tu wyjątkowo
przywróciło mi możność rozpoznania siebie,ale to całkiem inna sprawa.
julijanka

przez mała25 06 wrz 2009, 14:46
Ja nie biore chaotycznie leków tylko tak jak przepisze mi lekarz.Na depresje leczę się już pół roku.Na początku brałam sedam i coaxil i ten sedam brałam przez miesiac potem lekarka kazała mi go ostawic i zamiast niego wprowadzić cloranxen.Tak ze coaxil brałam 2 tabletki rano i jedna na wieczór i do tego cloranxen jedna przed spaniem.Potem znów po miesiacu dawka została zmniejszona do jednej tabletki coaxilu rano i jednej na wieczór.Do tego oczywiscie cloranxen na noc.I w sierpniu lekarka kazała mi odstawić coaxil całkiem.A cloranxen kazała brac mi na poczatku co kilka dni a potem tylko dorażnie w razie potrzeby.A ten lek coaxil to on jakis bardzo mocny był są jakies skutki uboczne po skończeniu z nim??bo ja czasami dziwnie sie czuje czesto kreci mi sie w głowie i boli mnie głowa czy to ma cos wspólnego z coaxilem a moze z cloranxenem że juz nie biore go codziennie.Po odstawieniu sedamu też sie tak czułam przez 4 dni nawet nie miałam sił wyjsc z córka na pole bo bałam sie ze sie przewróce takie miałam zawroty.Przejdzie mi to???I też mam takie pytanie czy to możliwe ze przez te leki nie mam wogóle ochoty na seks z mężem.Proszę o odpowiedz

przez metka 13 wrz 2009, 20:22
a mozna laczyc cloranxen i relanium, chodzi o to,ze wzielam r. ale malo, i nie mam wiecej... czuje potrzebe z reszta lekarz kazal mi wziac bo mam ostra panike po citalopramie. i to co chwile.zaczelo sie po wypiciu melisy, w co nikt mi nie wierzy.
no i mam przeczekac noc na 5 relanium, a jutro odstawic citalopram... tylko jak ja noc przeczekam?

stad moje pytanie,bo mam w domu zapas cloranxenu :(
co za dol.

przez namiestnik 13 wrz 2009, 20:47
Ja bym brał cloranxen po rolkach. Nie widzę przeszkód.

przez metka 13 wrz 2009, 20:58
niby oba benzo... ale wole sie upewnic ;)

przez Kropeczka423 21 wrz 2009, 13:01
Cloraxen 5 to tez lek z grupy benzodiazepin.
Ja mam dopisany do Citabaxu.
Mam brać raz dziennie.
Biorę.
Boję sie tylko uzależnienia.
A na czym ono polega?Czym sie objawia?
Czy faktycznie uspokaja ten lek?
Mam go brać narazie przez 2 msc.
Co jeśli przestanę po 2 miesiącach go brać.???
Moze ktoś z Was ma jakieś odczucia,i podpowie mi coś.
Dzięki z góry.
;)

Sortuj wg