KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

Re: Tranxene

przez Posttrauma 11 lut 2009, 08:52
Tranxene to to samo co Cloranxen czyli klorazepat dwupotasu czyli jedna z łagodniejszych, ale jednak, bezodiazepin. Ja mam teraz Tranxene bo w aptekach akurat nie było Cloranxenu. Moge tylko powiedzieć, że (subiektywna ocena) szybciej działa, może to przez to, że jest w kapsułkach, a nie w tabletkach jak Cloranxen. A efekty, dawkowanie i odstawianie jak w temacie o Cloranxenie.

Re: Cloranxen

przez Posttrauma 11 lut 2009, 09:37
Cloranxen (Tranxen) to lek doraźny jak każde benzo. Ja go dostałem jako wspomagacz do Zoloftu, zanim ten nie zacznie działać. Pierwsze 30 tabl miałem brać 2 x po 5 mg, ewentualnie 10 mg w razie "nagłej" potrzeby. Teraz mam brać max 10-15 mg w razie potrzeby. U mnie to było tak, że jak brałem regularnie to nie zauważałem jakiegoś specjalnego działania, ale jak przez 3 dni nie mogłem go dostać w żadnej aptece to sie okazało, że jednak działał. Koszmarne te 3 dni były. Do terminu zadziałania Zoloftu mam jeszcze teoretycznie tydzień, a potem jak nie bedzie działać to mam odstawić Cloranxen i zmienić SSRI na inny. W trakcie regularnego brania Colranxenu, jedynym skutkiem ubocznym jaki zauważyłem to paradoksalnie bezsenność, suchość w ustach i potworny ból głowy jak przestawał działać. Chociaż nie wiem czy to nie po Zolofcie. Mi pomaga on tylko w "nagłych" wypadkach więc regularne łykanie nie ma u mnie sensu. Działa na mnie szybko ale krótko. Podobnie miałem zresztą wcześniej przy Pramolanie.

przez sewila 26 lut 2009, 10:16
Mi lekarz kazał go brać codziennie rano żeby przetrzymać dzień (tylko 10 dni potem odstawić, biorę też inhibiotor) Boję się trochę, bo mam pracę umysłową i raczej wolałabym nie miec zawrotów głowy ani nie zasnąć za biurkiem lub za kierownicą. Ktoś go brał na dzień? Można funkcjonować?
Z góry dzięki:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 27 lut 2009, 15:35
Tak. Po Cloranxenie funkcjonuję, normalnie jeżdżę samochodem, etc.

przez sewila 27 lut 2009, 18:52
Dzięki serdeczne za odpowiedź:)
Pozdrawiam
Aurelia

[*EDIT*]

Dużo czytałam o koszmarach związanych z odstawieniem benzo (to a propos Cloranxenu) Chciałabym wiedzieć czy po 10 dniach też będę odczuwać skutki odstawienia?

przez Posttrauma 02 mar 2009, 22:23
Zależy ile bierzesz. Ja staram sie nie przekraczać 10-15 mg dziennie i jest ok. Jak teraz kilka dni nie brałem nie było żadnych efektów "specjalnych". A te skutki, o których pisałem wyżej to jednak po Zolofcie. Cloranxen to jednak dość "lajtowe" benzo. Trzeba naprawde długo i dużo łykać żeby sie uzależnić (oczywiście każdy organizm ma inaczej) A dobre jest to, że mnie nie usypia i moge prowadzic samochód, a w robocie nawet pomaga w koncentracji.

przez aldara.35 02 mar 2009, 23:25
Witam.Mam pytanie związane z Tranxene.Czy macie zazywając ją objaw takiego ,,zrywania,,?Czasem wydaje mi sie ze mdleje albo spadam na sekunde.
Albo objaw ktory zdaza mi sie zaraz po przebudzeniu tzn.przez pierwsze 3-4 minuty mam takie bardzo rozedrgane cialo,tak jak galaretka.Po kilku minutach wszystko wraca do normy ,ale jest to okropne uczucie:(

przez sewila 03 mar 2009, 00:08
Ja biorę najniższą dawkę czyli 5 mg na dobę. Do tej pory brałam na noc, nie czułam żadnego działania. Dziś po raz pierwszy wzięłam na dzień, rano przed wyjściem do pracy. I muszę powiedzieć że pierwszy raz od ok miesiąca spędziłam normalnie dzień. To znaczy ani jednego zawrotu głowy, ani raz nie pomyślałam, że za chwilę zemdleję (zwykle mam tak kilka razy dziennie :cry: ) Normalnie prowadziłam samochód, w pracy byłam skoncentrowana. Tylko tych złych objawów nie było. Za miesiąc rozpocznę psychoterapię, wtedy zacznę odstawiać. Teraz nie chce bo muszę normalnie żyć.

Pozdrawiam
Aurelia

[*EDIT*]

Dziś 4 dnień kiedy biorę CloranXen. Biorę rano, przed wyjściem do pracy. Jest ok, minęły zawroty głowy. ataki, czuję się dobrze. Poza tym, że ok godz. 15- 16 robię się nieprzytomna. Po prostu nie mogę opanować senności. Nie pomaga też kawa. Zaczynają piec oczy i odpływam. Wieczorem, już ok 20-21 to samo. Ciągle bym spała. Czy miał tak ktoś przy Cloranxenie? Dodam, Że pierwszych kilka godzin po wzięciu jest ok.

przez Posttrauma 03 mar 2009, 21:51
A bierzesz sam Tranxene/Cloranxen ? Czy w duecie z jakims antydepresantem? Ja takie "efekty" - rano drżenie jakby z zimna mam po Zolofcie /Asentrze. Jak Tranxen przestawał działać to mnie jedynie głowa bolała, a raczej łeb nap...ał.

przez aldara.35 03 mar 2009, 23:53
Witaj.Biore Tranxene i Velafax(Efectin)tzn antydepresant.Ale staram sie benzo zmniejszac i na dzien dzisiejszy biore 1 a na dugi dzien 0,5 Tranxeny.Ale to uczucie u mnie nie jest takie jak z zimna raczej takie jakby mi sie cale mięsnie roztrzęsly na kilka chwil.Tzn.trwa to krotko jakies 3 minuty ale jest okropne:(

przez inertie 27 mar 2009, 02:59
ja czasem biore od mamy ten lek na niepokoj. jest cudowny. uspokaja mnie szybko, nie dziala nasennie. niestety recept na to nie mam.. biore natoiast Alprox, MirtaMerck i Wellbutrin..

przez namiestnik 27 mar 2009, 03:57
Uważaj by się nie uzależnić od Tranxene i Alproxu. Są silnie uzależniające.

przez inertie 28 mar 2009, 19:55
wiem.. ciagle to slysze. staram sie o tym myslec i brac tylko takie dawki jak mam zapisane.. choc kiedys przeginalam.. :/

przez namiestnik 28 mar 2009, 23:10
Heh tak przestrzegam, ale mam tak samo jak Ty.

Sortuj wg