HALOPERIDOL(Haloperidol,Decaldol,Peridol,Buteridol,Halidol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy haloperidol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
24%

Nie
4
24%

Zaszkodził
9
53%

Liczba głosów : 17

HALOPERIDOL(Haloperidol,Decaldol,Peridol,Buteridol,Halidol)

przez milka24 10 lut 2007, 11:53
Witam.Czy ktos bral Haloperidol??????Psychiatra przepisal mi to i porzy tym biore takze amizepin bo mam zapalenie nerwu trojdzielnego.Niech m i ktos powie co to za haloperidol

przez atrucha 10 lut 2007, 12:52
www.google.pl

Haloperidol, haloperydol (ATC N05 AD) - lek neuroleptyczny, pochodna butyrofenonu. Został wynaleziony w 1957 roku przez belgijską firmę Janssen Pharmaceutica i tego samego roku wprowadzony do badań klinicznych.

Wykazuje silne działanie uspokajające i przeciwpsychotycznie. Jest to jeden z najsilniejszych z tej grupy, silniej od niego działają związki podstawione bromem zamiast chlorem. W schizofreniii działa silnie na objawy wytwórcze. U osób pobudzonych zmniejsza napęd psychoruchowy, niepokój. Wykazuje także działanie przeciwwymiotne oraz hamuje skutecznie nudności i czkawkę.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez Lekom-NIE 13 cze 2007, 22:34
Witam

Typowy lek na schize , poprosilem kiedys lekarza zeby mi przepisal na wlasne zyczenie ten lek , bralem spore dawki , ta agorafobia tyle lat mnie meczyla , bylo mi wszystko jedno , pomyslalme moze mam jaka szajbe to mi ten lek pomoze .

Skonczylo sie tym ze nie moglem ruszac szyja wogole caly zesztywnialem :D i slinotoku dostalem , wiec zadzwonilem do lekarza i powiedzialem zeby mi jeszcze wyslal lek o nazwie akineton pamietam gdzies tam wycyztalem ze przy takich wypadkach sie podaje po haloperidolu .

Lenki mi po tym leku nie przeszly , ale mialem zato totalny odlot po nim :D pierwszorzedny lek , chyba mnie po zadnym innym tak nie scielo , oglusza , otulmania normalnie "kwiatek" :D

pozdr....

Ps; Jak czytam te leki ktore tutaj wypisujecie to widze ze polowe z nich bralem :roll:
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Haloperidol

przez julijanka 18 cze 2009, 20:26
Brałem haloperidol ponad 2 miesiące , spałem nawet nieźle ale teraz się czuję
taki tumanowaty,bez żadnych motywacji do działania, nawet nie chce mi się
posprzątać.
julijanka

przez miko84 19 cze 2009, 19:17
Lekom-NIE, zblokowało Ci dopaminę i dostałeś silnego napięcia mięśni, raczej nic przyjemnego? Ty brałeś neuroleptyk z akinetonem, a mi pomaga akineton+lek podnoszący dopaminę :) Na razie żadnych schiz nie mam, ale jak zacznę widzieć rzeczy których nie ma, to zmniejszę dawkę albo odstawię.
miko84

przez Bodhisatwa 19 sie 2010, 16:58
Jestem za wniesieniem pozwu do sądu przeciwko producentowi Haloperodolu. Po to aby wnieść pozew potrzebne jest najmniej 10 osób które czują się pokrzywdzone przez działanie tego środka. Ja jestem jedną z nich Obecnie mam dowód na to że lekarz przepisał mi Hydroksyzynę i inne psychotropy ,ale nie Haloperidol. Haloporedol brałem dawno temu i powodował on u mnie zawroty głowy, oraz zanik refleksu .To mogę oświadczyć w sądzie .Kto by się chciał przyłączyć do wniesienia pozwu?

przez linka 19 sie 2010, 17:13
Bodhisatwa, :shock: Ty na poważnie?
Doznałeś trwałego udokumentowanego uszczerbku na zdrowiu? Udowodnisz w sądzie orzeczeniem lekarskim, ze to na skutek zażywania tego leku?
Nie żartuj sobie... to co opisałeś to są skutki uboczne zażywania tego leku opisane w ulotce - więc nie bardzo wiem, z czym chcesz iść do sądu?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Wujek_Dobra_Rada 29 gru 2010, 13:03
Podbijam temat. Ma ktoś doświadczenie z tym lekiem? Szczególnie interesuje mnie branie mini dawek. Będę wdzięczny za info.
Wujek_Dobra_Rada

HALOPERIDOL(Haloperydol-Decaldol,Peridol,Buteri,Halidol)

przez xionc 30 lis 2011, 09:53
Stary wątek, chyba nikogo nie znajdę kto bierze jeszcze ten lek. Zacząłem od 0,5mg/dzień, dzisiaj skoczyłem na 1,5mg/dzień. Nie ma zobojętnienia, zresztą tego chciałbym uniknąć. Jest za to efekt depresogenny i przywracający do stanu sprzed brania leków (biorę dodatkowo Wellbutrin). Jednak przy początku brania tego leku było dobrze, mniej roztrzepania i więcej konkretu w działaniu. Czyli przy dawce 0,5mg/dzień.

Właściwie to co ten lek ma dawać? Nie rozumiem psychiatry mi go przepisującego. Bo nie widzę otępiania jako pożądane w moim wypadku, a jedyny sens to cel diagnostyczny.

przez Amon_Rah 30 lis 2011, 10:26
Bralem go niedawno 2 razy w dawce 10 mg, nie na schizy czy cos takiego, tylko zeby zachamowal uporczywa i meczaca czkawke. Nic niepozadanego mi nie zrobil, czkawke zlikwidowal trwale, i wszystko bylo w porzadku.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez xionc 03 gru 2011, 12:59
Aha, co najważniejsze, po 1,5mg/dzień śpię dość długo, zupełnie jakbym nie brał nic i był w tym stanie "poprzednim".

przez xionc 18 gru 2011, 17:13
Odwrócenie działania Haloperidolu.

Przez ostatni czas brałem Wellbutrin w dawce 300mg/dzień na noc + haloperidol przez jakiś miesiąc. Dawkę haloperidolu zwiększałem stopniowo z 0,5 do 1,5mg/dzień. Zanim dostałem haloperidol czułem się conajmniej dobrze, po 0,5mg halo nie było problemów, sen miałem wciąż poprawiony. Niestety odkąd zażyłem 1mg tabletkę haloperdolu całe działanie Wellbutrinu poszło w las. Czuję się dokładnie tak samo jak na początku/przed farmakoterapii, śpie źle i długo, jestem rozdrażniony, nie mogę się na niczym skupić, przygnębiony, powoli artykułowanie myśli przysparza mi coraz większy problem, nie wspominając o złym samopoczuciu i myślach samobójczych - a jeszcze niedawno wszystko było ok i wydawało mi się że powoli mogę odstawiać leki. Co prawda odstawiłem całkowicie haloperidol w związku z zaistniałą sytuacją, ale negatywny efekt dalej się utrzymuje, a wellbutrin już nie działa, jak wspomniałem sen znów jest beznadziejny, nie chcę płacić za lek który nie działa, a właśnie zakupiłem go na następne 2 miesiące. Obawiam się że taka mała dawka haloperidolu trwale uszkodziła mi receptory dopaminowe i mogę się teraz pocałować w dupę.

Dobrze kombinuję czy jest jeszcze jakiś sposób na odwrócenie tego co wyrządził mi Haloperidol?
Ostatnio edytowano 24 gru 2011, 11:33 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Leki

przez Pasman 24 gru 2011, 10:04
Akurat nie znam się na haloperidolu. Ale gdyby powodował on trwałe uszkodzenia już po kilku dniach to nie przeszedłby testów klinicznych. Tak więc pewnie potrzebujesz kilku dni na powrót do poprzedniego stanu.
Ostatnio edytowano 24 gru 2011, 11:34 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez *Monika* 24 gru 2011, 11:36
xionc, Może opowiedz o swoich odczuciach psychiatrze?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg