KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

przez Lord Kapucyn 18 paź 2015, 13:11
Lyrica 150mg, 56 kaps, kosztuje koło 320zł.
Na extrapharmacy jest generyk Liryci, mianowicie Pregabalin-Richter , za 56kaps x 150mg liczą sobie 69,80$ co po dzisiejszym kursie wychodzi 260zł + wysyłka, czyli tylko minimalnie taniej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Aokigahara 06 lis 2015, 20:11
No i na mnie przyszła kolej. Zaczynam przygodę z Tegretolem. Na początek CR200 1-0-1. Ma to niby być stabilizator. Na mnie działało rewelacyjnie lamo, ale mam diabelne uczulenie.

-- 07 lis 2015, 20:18 --

Czy po karbamazepinie (Tegretol) może pojawić się wysypka? Po lamo miałem masakrę na skórze. Teraz w drugim dniu brania Tegretolu mam całe uda w wysypce. Byłby on sprawcą tegoż?
Aokigahara

przez hellian 08 lis 2015, 21:35
Nie spotkałem się z wysypką po Tegretolu. Również brałem jako stabilizator. Zadziałał dość szybko, nawet bardziej poprawiał nastrój niż te wszystkie nieszczęsne SSRI. Niestety po jakimś czasie karba zryła mi żołądek. W kazdym razie, lepsze to od walproinianów - Depakina itp (ogromne tycie, wypadanie włosów, wątroba w tragicznym stanie).
hellian

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 08 lis 2015, 22:37
Czy po karbamazepinie (Tegretol) może pojawić się wysypka? Po lamo miałem masakrę na skórze. Teraz w drugim dniu brania Tegretolu mam całe uda w wysypce. Byłby on sprawcą tegoż?

tak ,
mi ten le powoduje zapalenia trzustki , masakryczne bóle .
Przez 20 ponad lat krzywdy nie czynił , ale teraz czyni .
Odstawiłem go na amen.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Aokigahara 09 lis 2015, 09:13
Wysypka jest jakby mniejsza, chyba po prostu taki objaw przy wprowadzaniu leku. Mam nadzieję, że to minie. Na razie żadnych innych efektów nie widać.

-- 09 lis 2015, 11:21 --

hellian napisał(a): W kazdym razie, lepsze to od walproinianów - Depakina itp (ogromne tycie, wypadanie włosów, wątroba w tragicznym stanie).

Dupakiny wcale nie mogłem łykać. Masakrycznie mi wchodziła, nie wiedziałem jak się nazywam :-)
Aokigahara

przez hellian 11 lis 2015, 18:04
Jakie dawki tego leku są w miarę bezpieczne? Nie chcę sobie zryć wątroby, a nadchodzi górka i trzeba działać.
hellian

przez click88 11 lis 2015, 22:45
hellian karbamazepina to stary lek ktory ma mase skutkow ubocznych wlacznie z rozmiekaniem kosci. Najgorszym objawem ubocznym jest przyspieszanie lub wplywanie na metabolizm innych lekow i oslabianie ich dzialania.... Nie lepiek Absenor?

przez hellian 11 lis 2015, 23:12
Ale po Absenorze ponoć się tyje
hellian

przez Aokigahara 16 lis 2015, 08:14
Właśnie, a jak wg. Was jest z tyciem po Tegretolu?
Wysypkę mam prawdopodobnie po Propranololu , wczoraj zauważyłem, że wysypka jest blada a tak około godziny po wzięciu Propranololu robi się czerwona, zaogniona i swędzi przez ok. 3 godziny. Potem znowu jakby łagodnieje.
Aokigahara

przez iamx 16 gru 2015, 15:42
Cześć, biorę ten lek od jakiegoś czasu. Jestem bardzo zadowolony. Co dziwne z nim udaje mi się odstawić paroksetynę, biorę go i lamotrygine. Na lęki działa dobrze, potrafię normalnie iść na pocztę czy do sklepu. Bardzo mnie jednak boli, że nie działa na mnie clonazepam, ostatni raz brałem 3 lata temu dawkę tę 0.5mg czy jakoś tak i zasypialem. Teraz nawet 6mg biorę i nic. No ale nie o tym temat. Więc ja polecam albo inaczej - na mnie podziałał super. Zobaczymy dalej.
Stare już nie jare, założyłem nowe: http://www.lastfm.pl/user/iamxiamx

LEWICA WITH LOVE

przez Neurosi 30 sty 2016, 17:19
Czy Tegretol działa na lęk i niepokój nie do wytrzymania? Dostałam go dziś do Seroxatu 60 mg i Mirzatenu 45 mg. Wzięłam już pierwsza dawkę i nie czuje żadnej poprawy. Czy mi nic już nie pomoze? Czemu nie dziala? Miał zacząć działać od razu.
Seroxat 60 mg
Mirzaten 45 mg
Tegretol 800 mg

przez Ricah 18 lut 2016, 15:10
Jakis tydzien temu bralem przez kilka dni karbamazepine w dawce 2x300mg, od tego czasu mam strasznego platfusa. Z tego co do tej pory wyczytalem, to lek ten troche miesza w hormonach, zwlaszcza prolaktyna, progesteron i testosteron. Wiem, ze aktualnie biore lek, ktory udupia libido (amitryptylina), ale nie wiem czy mam sie martwic, czy potrzebuje po prostu wyrownac hormony? Mial ktos podobny problem? Dolozenie trazodonu w dawce 25mg nie pomoglo (wczesniej na takiej dawce mialem czasami erekcje).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Neurosi 23 lut 2016, 23:25
Milczałam, bo się po prostu wykańczam każdego dnia z lęku, niepokoju. Do tej pory traktowałam to jako okres przejściowy, żyłam nadzieją, że będzie lepiej. Ale nie jest. Załamałam się. Ciągle płaczę. Żadne leki nie pomagają. Chce mi się wyć. No i znowu miałam atak sztywnienia, duszenia się, nieartykułowanych krzyków, tym razem doszło też bezwiedne oddanie moczu w tłumie ludzi(miałam całe spodnie zasikane). Co za upokorzenie.

Nie wierzę już w żadną poprawę. Jestem katoliczką, więc nie mogę tego zakończyć i tego nie zrobię, nie chcę iść do piekła. Ale już nie wytrzymam. Non stop lęk i niepokój - ale jaki. Non stop ataki, coraz bardziej dramatyczne w przebiegu. Na co mi takie życie.

Jadę na Seroxacie 60 mg, Mirzaten 45 mg i Tegretol 800 mg. I nic żadnej, żadnej poprawy.

Wczoraj byłam u psychiatry. Skoro Tegretol w dawce 800 mg nie pomaga, schodzimy do 400 mg. Jest pomysł lekarki, że po Tegretolu próba z Depakiną. Sama lekarka przyznała, że jest to próba na oślep. A nuż pomoże, ale nie ma jakiegoś uzasadnienia. Ale ja już nie wierzę. Wyczerpały się moje siły. Do tego przytyłam masakrycznie (+ 30 kg). To nie jest życie.

Nie mam sił. Ludzie dookoła żyją, mają rodziny, pracę, rozwijają się, mają zainteresowania. A ja? Zdycham każdego dnia. Potwornie zdycham, wykańczam się każdą chwilą dnia.

Moja psychiatra powiedziała mi, że taki przebieg choroby świadczy o tym, że na 99% przyczyna jest biologiczna. Czyli że terapia nie pomoże.

Czyli że tak ma wyglądać moje życie do końca? No bo skoro leki nie pomagają, terapia nie może pomóc.

To co ja mam ze sobą zrobić?
Seroxat 60 mg
Mirzaten 45 mg
Tegretol 800 mg

przez jolziom 06 mar 2016, 21:48
Neurosi napisał(a):Milczałam, bo się po prostu wykańczam każdego dnia z lęku, niepokoju. Do tej pory traktowałam to jako okres przejściowy, żyłam nadzieją, że będzie lepiej. Ale nie jest. Załamałam się. Ciągle płaczę. Żadne leki nie pomagają. Chce mi się wyć. No i znowu miałam atak sztywnienia, duszenia się, nieartykułowanych krzyków, tym razem doszło też bezwiedne oddanie moczu w tłumie ludzi(miałam całe spodnie zasikane). Co za upokorzenie.

Nie wierzę już w żadną poprawę. Jestem katoliczką, więc nie mogę tego zakończyć i tego nie zrobię, nie chcę iść do piekła. Ale już nie wytrzymam. Non stop lęk i niepokój - ale jaki. Non stop ataki, coraz bardziej dramatyczne w przebiegu. Na co mi takie życie.

Jadę na Seroxacie 60 mg, Mirzaten 45 mg i Tegretol 800 mg. I nic żadnej, żadnej poprawy.

Wczoraj byłam u psychiatry. Skoro Tegretol w dawce 800 mg nie pomaga, schodzimy do 400 mg. Jest pomysł lekarki, że po Tegretolu próba z Depakiną. Sama lekarka przyznała, że jest to próba na oślep. A nuż pomoże, ale nie ma jakiegoś uzasadnienia. Ale ja już nie wierzę. Wyczerpały się moje siły. Do tego przytyłam masakrycznie (+ 30 kg). To nie jest życie.

Nie mam sił. Ludzie dookoła żyją, mają rodziny, pracę, rozwijają się, mają zainteresowania. A ja? Zdycham każdego dnia. Potwornie zdycham, wykańczam się każdą chwilą dnia.

Moja psychiatra powiedziała mi, że taki przebieg choroby świadczy o tym, że na 99% przyczyna jest biologiczna. Czyli że terapia nie pomoże.

Czyli że tak ma wyglądać moje życie do końca? No bo skoro leki nie pomagają, terapia nie może pomóc.

To co ja mam ze sobą zrobić?

Cześć Neurosi

Czy brałaś ostatnio jakieś benzodiazepiny ? Jak długo trwa ten gorszy stan ? Próbowałaś pregabaliny ? Pozdrawiam.

Sortuj wg