KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

Re: Karbamazepina (Finlepsin, Amizepin, Neurotop)

przez Majster 02 sty 2010, 12:07
Masz padaczke? Zwykla czy alkoholową?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez ALEKS*OLO 02 sty 2010, 12:13
Majster napisał(a):Masz padaczke? Zwykla czy alkoholową?

Durne pytanie i złośliwe, leki padaczkowe stosuje sie nie tylko na padaczke ;) Podaje sie je rownierz w celu wrownania nastroju, kolega pisze ze ma wachania nastroju wiec taki lek jest odpowiedni. Ja biore Depakine, na wachania nastroju, a Depakina jest głownie lekiem na padaczke, ale ja padaczki nie mam .
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Majster 02 sty 2010, 12:15
ALEKS*OLO napisał(a):
Majster napisał(a):Masz padaczke? Zwykla czy alkoholową?

Durne pytanie i złośliwe..

Dlaczego durne?
Dlaczego zlosliwe?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 02 sty 2010, 12:17
Atakujące, sory moze sie czepiam, ale napisałby gdyby miał padaczke, a stwierdzenie zwykła czy alkoholowa mozna odebrac jako atak.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

ExModerator

przez old-Wujek_Dobra_Rada 02 sty 2010, 12:23
W moim przypadku mam to szczęście, że nie przepadam za alkoholem i nigdy nie nadużywałem. Nie choruje na padaczkę. Ten lek ma poprawić huśtawkę nastrojów, działać antydepresyjnie, zniwelować nerwobóle oraz pomóc odstawić wenlafaksynę.

[Dodane po edycji:]

A i jeszcze jedno istotne pytanie - czy ktoś brał ten lek na stany depresyjne i czy pomógł w wyrównaniu nastroju? Jak wspomniałem dzisiaj drugi raz zarzyłem ten lek. Czuje się taki troche przymulony, jakby delikatnie zmulony. Jutro chyba wezmę ten lek wieczorem bo myślę, że delikatnie pomógł by mi zasnąć.
old-Wujek_Dobra_Rada

przez ALEKS*OLO 02 sty 2010, 12:29
Wujek_Dobra_Rada, ciężko powiedzieć, jedni maja wszystkie objawy niepozadane z ulotki, inni nie maja zadnych. Po 2 dniach watpie czy cos zauwazysz. Bierz je i poczekaj , na skutki. Dobrze ze zaczynasz od mniejszej dawki, organizm łagodniej przyzwyczai sie do tabletek.
Pzdr

ExModerator

przez old-Wujek_Dobra_Rada 02 sty 2010, 12:31
Dzięki za komentarze. Czekam na wypowiedzi osób co mają większe doświadczenie z tym lekiem i problem podobny do mojego... Pozdrawiam:)
old-Wujek_Dobra_Rada

przez Grubcia 02 sty 2010, 13:35
mialam wachania nastrojow,bralam Tegretol 400mg dziennie,poprawe odczulam dosc szybko po ok 14 dniach zaczal wyrownywac mi nastroj. Moje wachania nie byly duze,troche mnie zamulal,wieczorem pomagal zasnac,dlatego w dzien nie lubilam go brac.MIialam jeszcze problemy z koncentracja.
Grubcia

przez old-Wujek_Dobra_Rada 02 sty 2010, 13:37
Grubcia a miałaś nerwobóle? Ja mam dosyć często. Przypominają bóle czynnościowe. Skręca mnie w brzuchu. Żadne leki rozkurczowe mi na to nie pomagały. Dopiero tramal, który później zacząłem brać w kosmicznych dawkach do celów rekreacyjnych - dlatego odstawiłem.

Słyszałem że lek może powodować zaburzenia sexualne co mnie bardzo martwi. Doświadczył ktoś tego?

Biorę 6 dni ww specyfik i oprócz delikatnego przymulenia odczułem tylko jedną zmianę. Zawsze miałem taką blokadę na oddawanie moczu w miejscach publicznych. Nawet ciężko mi to szło w toalecie na imprezie... głupie ale tak jest:D Blokada ta znikneła ;P Nie wiem czy to pierwszy krok czy co... Taka bzdura ale zawsze coś :mrgreen:
old-Wujek_Dobra_Rada

Re: Amizepin

przez danusia86 09 sty 2010, 00:58
Ja również mam od jakiegoś czasu przepisany Amizepin ale jeszcze go sie nie odważyłam wziąć. Psychiatra informowała mnie że jest też stosowany w leczeniu padaczki, jak już z resztą wspomnieliście. Mam brać Amizepin na bóle częste głowy które najprawdopodobniej są spowodowane moją nerwicą lękową. Nie słyszałam o działaniu antydepresyjnym tego leku, jedynie przeciwbólowym. Skoro jest idealny jak mówi Katarzynka35 przy nerwobólach nerwów trójdzielnych to super sprawa - swojego czasu leżałam ponad miesiąc w szpitalu na porażenie nerwu twarzowego trójdzielnego... A wracając do samego Amazepin'u to słyszłam ze na początku brania powoduje mdłości, to prawda? Nie wiem czy brać go czy nie...

pozdrawiam!
danusia86

Re: Tegretol

przez śnieg 14 sty 2010, 21:31
ja to biore jako stabilizator nastroju, dopiero zaczynam po odstawieniu perazyny ktora nic mi nie pomogła a ponoć taka dobra, narazie 200mg a po 6 dniach 400mg na wieczór. Komuś to wogule pomogło ? bo po tym ma byc mi juz napewno lepiej.
czemu stworzyłeś mnie
na niepodobieństwo
twardych kamieni

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 sty 2010, 21:39
Ja biorę to pod inną nazwą handlową. Przez 7 dni brałem 200 mg przed spaniem, teraz od tygodnia biorę rano 200 mg i wieczorem, czyli 400. Ma to ustabilizować nastrój, pomóc odstawić wenlafaksynę (nie wiem po co, gdyby nie to pewnie już by mnie nie było na tym świecie). Czasem sobie nastrój poprawiam pseudoefedryną, bo mam wrażenie, że mnie trochę muli ten lek. Czy biorę za krótko, żeby mówić o jakiś efektach? Czy ten lek jak antydepresanty czy neuroleptyki działa po jakimś czasie? (nie jestem alkoholikiem i nie choruję na padaczkę)
old-Wujek_Dobra_Rada

przez śnieg 15 sty 2010, 01:54
ja czekam, może chociaż jakies efekty uboczne cokolwiek, niech tylko zacznie coś działać. a najlepiej to niech mi przywiążą ręce to przestane sie oklaeczać i wytną mózg to przestane sie zamartwiać,
czemu stworzyłeś mnie
na niepodobieństwo
twardych kamieni

przez emidepeaster 16 sty 2010, 04:34
Jeżeli ktoś ma naprawdę zmienne nastroje to tegretol jest dobrym lekiem. zanim zaczęłam go brać (400mg dziennie) zdarzało mi się często znienacka rozpłakać się się np. w pracy albo w tramwaju, albo wpaść w straszną złośc z małego powodu. Biorąc ten lek nie sposób być agresywnym. Po tym leku się nie tyje, ale poznałam jego efekt uboczny, chociaż nie wiem czy to jest właściwe określenie. Kiedyś przez pomyłkę wzięłam dwie pastylki kolejno.(chyba było to 400mg) Efekt był taki że przezstałam prawidłowo widzieć na oczy i nie mogłam przejść przez ulicę, obraz się rozmywał. Moja mama brała ten lek na padaczkę i też miała problemy ze wzrokiem, a na padaczkę był za słaby, i przepisano jej depakine.

Sortuj wg