KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

przez cytrynka84 17 gru 2014, 22:51
Witam po przerwie duzo sie dzialo glownie zle,hustawki nastrojow,glupoty mega power we wszystki,wszedzie mnie bylo pelno jakas hipo chyba ,choc dr powiedzial,ze po prostu labilnosc i za malo danych ,zeby cos stwierdzic i ,ze nie mam sie zamartwiac ,ze to jakies CHAD czy cos,wypytalam o wszystko cyklotymie,chad ,border,myslalam,ze sie pokicham ze strachu przed tymi zaburzeniami :( Czas sie przeprosic ze stabilizatorami,nie usmiecha mi sie to,ale musze ,bo juz nie daje rady ,zrobilam pare glupot i musze brac te leki jednak,przynajmniej przez pare miesiecy,boje sie przyrostu wagi ,jak zawsze,ale zrobie wszystko,zeby mi to przeszlo ,bo mam juz dosc. Na poczatku bylo fajnie,wszystko mi sie chcialo ,a normalnie zero motywacji,wiec wreszczcie dotarlo do mnie,ze to normalne nie jest.Lepiej pozno niz wcale.

-- 18 gru 2014, 16:04 --

2 dzien na karbie 450mg(mam tabl po 300mg Neurotop konkretnie) Juz dwa razy mnie ten lek wyciagnal,mam nadzieje,ze teraz tez tak bedzie,wtedy zadzialala szybko(po jakims 1,5 miesiaca brania,byly juz oznaki poprawy)Tylko te uboki,ale musze przebolec na dzis nudnosci i raz wymioty.Kiedys byly uboczne po Tegretolu gorsze jak dla mnie,tzn ja mialam gorsze uboki.Mam tylko nadzieje,ze nie bede wymiotowac ciagle,bo bede musiala zrezygnowac z leku kolejnego juz,a zdycham :( Jak bralam wczesniej Karbe to mialam nudnosci,ale nie wymioty.Zebym tylko wytrwala na jakims stabilizatorze w koncu,bo zawsze mam problem z braniem,przychodzi dzien i rzucam normatymiki w cholere przez uboczne itp :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 24 gru 2014, 22:32
Karba to dobry lek. Mnie pomógł bardzo szybko. Wyciszył, wyrównał nastrój. Niestety jest dość "ciężki" i dlatego może powodować problemy z żołądkiem, a na dłuższą metę także z wątrobą.
Przy karbie stosowałem Esseliv (to samo co Esentiale), dzięki temu "bebechy" mnie tak nie bolały.
Lek skuteczny, ale niestety przy dłuższym braniu trochę zatruwa. Psychiatrzy powoli wycofują się z jego stosowania.
Co do stwierdzenia ChAD - jeśli nie zaczęła się od manii, ciężko stwierdzić ją w krótkim czasie. Czasami ujawnia się natychmiast po podaniu leków na depresję, a czasami dopiero po latach stosowania. Ja taką diagnozę dostałem po około roku leczenia depresji. Niektórzy w hipomanię mogą wpaść nawet dopiero po kilkunastu latach brania antydepresantów. Bywa różnie i różne czynniki mogą aktywować ChAD. W każdym razie, nie wkręcaj sobie tej choroby. Jeśli ma się kiedykolwiek u Ciebie ujawnić, zauważy to lekarz. Bo Ty hipomanię możesz uznać na przykład jako remisję depresji. Olej diagnozowanie siebie samej.
slow_down

przez buszujacywtrawie 09 sty 2015, 14:22
Mam po Amizepinie dziwne przygody ze słuchem: zwłaszcza głosy męskie brzmią dla mnie o wiele niżej niż są w rzeczywistości, mial ktoś z Was tak samo? Poza tym dzialanie leku super, wycisza mnie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez girl_anachronism 14 sty 2015, 19:01
A czy ktoś bierze tegretol, zeby lepiej sie koncentrować?
Ja mam przepisany i trochę boje sie wziąć - z tego co tu czytam to objawy po nim sa takie jak to przeciwko czemu miałabym to brać!
Biorę oprócz tego sertagen i zaczynam trittico. Tegretol dostałam ze względu na nieprawidłowe wyniki eeg. Mam dzięki niemu być bardziej skupiona i spokojniejsza. Ale czy spokojniejsza nie znaczy w rym wypadku zmulona?

przez AlexCCC2 14 sty 2015, 20:33
brałem kiedyś neurotop to samo ze 2 lata,troche tyłem po tym ale nie zamula tak jak neuroleptyki nie jest żle

przez cytrynka84 14 sty 2015, 20:45
AlexCCC2, brales karbe 2 lata ,pomogla,wyrownala nastroj ?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez AlexCCC2 14 sty 2015, 21:21
moim zdaniem pomogła no i też lekarz stwierdził,że już wystarczy brania jej moim zdaniem dobry lek ale stosunkowo silny na wątrobe itp ale ja za bardzo nie odczułem jego skutków ubocznych pozdrawiam

przez cytrynka84 14 sty 2015, 21:27
AlexCCC2, Dzieki za info.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez girl_anachronism 14 sty 2015, 21:49
Hm, czyli pomaga ale jednak zamula, tak?
A w połączeniu z innymi lekami? (Sertagen+Trittico) Nie uniemożliwi totalnie nauki?

przez AlexCCC2 14 sty 2015, 22:04
ja nie uczyłem się w czasie brania neurotopu bo nauke miałem już za sobą brałem do tego trilafon-neuroleptyk myśle że jeśli stan psychiczny jest stabilny to te leki nauki za bardzo nie uniemożliwią i nie zamula tak żeby nie mogło się normalne funkcjonować nie aż tak

przez slow_down 16 sty 2015, 00:28
Jak to jest w końcu z tą szkodliwością karbamazepiny? Zamierzam całkowicie olać wszelkie SSRI i inne gówna, które czynią człowieka robotem bez emocji i chęci do życia, na rzecz stabilizatorów i ew. chlorprotiksenu na uspokojenie. Brałem niedawno karbę i działała dobrze, odstawiłem bo się skończyła. Chciałbym spróbować zostać na samych stabilizatorach plus ewentualnie od czasu do czasu jakiś metylo okazjonalnie. Nie widzę innego wyjścia.
slow_down

przez benzowiec84 16 sty 2015, 02:01
brałem karbe , razem z paroksetyną , ustabilizowała mi nastrój , nie miałem Huśtawek , puki paro działało , Paro przestało działać to odstawiłem . Jest szkodliwa na kości podobno i jest mocno toksyczna. badania wątroby trzeba robić . Lek nie warty grzechu . Sam chcę odstawić Wszystkie SSRI , jak fluo nie zatrybi , a jak zatrybi to wkońcu przestanie działać i i tak trzeba będzie odstawić . na lekach tracę wszystkie emocje,odruchy ludzkie.

-- 16 sty 2015, 01:28 --

Dodam tylko że brałem 4 lata i nic szkodliwego nie zauważyłem , wątroba w normie , mimo że często ją masakrowałem różnymi substancjami, 4 lata łykałem tegretol różne dawki , także jak ci pomaga to możesz brać , ale wątpie by to jakoś działało. Może jedynie tłumić emocje,zmulać czy coś.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez slow_down 16 sty 2015, 23:28
Już kiedyś bardzo mi pomogła więc licze na nią ponownie. Biorę 600mg ale myślę o 800. Właściwie bez co najmniej 400mg nie jestem w stanie w ogóle spać. A jeśli już to jakieś 2 godziny. Pewnie lekarz i tak za miesiąc dosadzi mi lit.

-- 19 sty 2015, 21:57 --

Kolejny raz czuję, że to bardzo dobry lek. Szkoda, że rano czuję się po nim jak po paru piwach.
slow_down

przez cytrynka84 13 lut 2015, 19:40
Odstawiam karbe,choć zaczęła działać stabilizująco,wyciszyla i chyba pomagała usnac.Musze odstawić,bo wchodzi w interakcje z benzo,obniża ich stężenie i zaczęłam za dużo ich brać :( Trazodon też wchodzi w interakcje z karba.Boje się,ze jak nie wezmę neurotopu 300 wieczorem to nie usne,albo obudze się rano z lękami brrr.Wyciszala mnie karba,lek w sumie OK.Lekarz chce mi dać koniecznie Lamitrin,a ja się boje cholernej wysypki,oczopląsu i objawów pozapiramidowych,obrzęku węzłów chłonnych.Jak nie urok to sr... :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg