KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

przez depas 17 lip 2014, 18:11
Tak, 300mg to tak jak nic, nie wiem dlaczego dr wymyślił taką mikro ilość, ale widocznie widzi w tym jakiś sens, ja - nie bardzo. Tymczasem na szczęście nie przepisał mi karby dzisiaj, za to zaskoczył mnie wyborem amisulprydu. Spodziewałem się raczej jakiegoś p-psychotycznego młota na noc, a tu proszę. Wziąłem dziś już pierwsze 100mg i rzeczywiście nieco się uspokoiłem, zwolniłem obroty. Póki co wygląda na to że doktor dobrze kombinuje, zresztą znamy się profesjonalnie już z 8 lat i zawsze miałem do niego 100% zaufania.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Ramanujan 11 sie 2014, 10:06
Ostatnio lekarka zwiększyła mi dawkę z 600 do 750 mg. Po jakim czasie odczuję jakieś efekty tej zmiany?
Ramanujan

przez elfrid 23 sie 2014, 23:42
Ramanujan, zależy na co lekarz zapisał Ci karbamazepinę. Efekt przeciwaniakalny jest powinien być odczuwalny po 2 tygodniach, a stabilizujący pojawia się na przestrzeni miesięcy.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wurzel 21 paź 2014, 08:41
Mam pewien problem. Mam ustawione leki:
Mianseryna 30mg i Amitryptylina 50mg (wieczór). Od tygodnia zażywam też Tegretol 1x200mg (rano) 2x200mg(wieczór).

Od jakiegoś czasu, strasznie się pocę. Przed tegretolem też się pociłem, ale teraz, jak wyjdę do sklepu to wracam cały mokry. Czy to połączenie amitryptyliny i Tegretolu tak działa? Czy mianseryna też może mieć w tym udział?

przez Bergamotka 26 paź 2014, 12:58
U mnie jest tak, że mam diagnozę choroba afektywna dwubiegunowa, leki brałam 10 lat, odstawiłam antydepresanty 2 miesiące temu, i lepiej się poczułam, lęki zniknęły, okazuje się że mieszanka antydepresant plus tegretol plus perazin powodowały lęki ogromne, teraz mam takie zwykłe:) da się żyć, tydzień temu z dawki 50 mg perazinu zeszłam na 25 perazinu, a dziś na zero, zostało mi 600 mg tegretolu, ja po tych lekach to nie mogłam pracować 8 godzin, nie chcę już brać leków, chcę zobaczyć co będzie bez antydepresantu i perazinu. W czasie tych 10 lat problem który we mnie siedział i powodował nerwicę załatwiłam na ile się dało. Teraz uważam że leki mi szkodzą a jestem w nich utopiona przez lata brania, teraz to już będę miała efekty brania leków bo oczywiście są efekty. Mi te leki pomagały żyć z traumą której nie chciałam nazwać, dziś to załatwiłam i cierpię biorąc leki.
Nie wiem jak mi się uda przeżyć bez tych leków, ale chcę się uczyć czuć bez leków.

przez gosh 13 lis 2014, 21:33
Witajcie. Mam przepisany Nerotop 0,6 jedna tabletka wieczorem i tylko ten lek. Chciałbym się dowiedzieć czy ten lek działa uspokajająco na reakcje emocjonalne i na ogólne uspokojenie, po początkowym okresie przymulania. Mam problem, że np. będąc w pracy cały czas się pocę i mam zimne ręce, a gdy się spieszę w czymś to jeszcze trzęsą się mi ręce. To pocenie i zimne ręce występuje również w domu, gdy siedzę i nic nie robię, oglądam telewizję, czy gram w grę, natomiast wieczorem ok. godziny 22.00 problem już nie występuje, ma suche pachy, a ręce łatwo rozgrzać mimo, że gram w tą samo grę, czy siedzę i rozmyślam.
Pomoże ten lek na tak pobieżnie opisany problem. Widzę, że lepiej sobie samemu na początku zmniejszyć dawkę, mam nadzieję, że tabletkę można podzielić. Pytam się bo nie wiem czy wykupywać lek.
"To, czego się najbardziej obawiasz, nie ma nad tobą władzy. Ma ją tylko twój strach." - Oprah

przez elfrid 13 lis 2014, 21:43
gosh, lek jest tani, więc wiele nie tracisz. Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. W teorii karbamazepina powinna pomóc na nadwrażliwość emocjonalną, a w konsekwencji na wegetatywne objawy, które ona wywołuje.

przez gosh 14 lis 2014, 16:22
elfrid skutki uboczne trochę odstraszają. Jak ja to zawsze mówię jest źle, ale może być gorzej. Zupełnie jak z moją tarczycą lekarz tylko sprawdził TSH bez ft3 i 4 i uznał, że mam niedoczynność, przepisał leki ja myślałem, że pobiorę trochę leku i hormon się unormuje, a tu niespodzianka lek rozleniwia tarczycę i lek muszę już brać do końca życia, tak sobie poprawiłem, a żadnej poprawy nie widzę po wyrównaniu hormonów.
Ale pewnie wykupie. Jak byś mi jeszcze doradził, bo widzę, że masz duże doświadczenie :D , czy wziąć przez dwa dni po 300 mg, czy od razu z grubej rury załadować i w ogóle nie kontaktować co się dzieje. Nie wiem dlaczego lekarz na początku nie zalecił tak zrobić. No chyba, że się nie da podzielić tabsa.
"To, czego się najbardziej obawiasz, nie ma nad tobą władzy. Ma ją tylko twój strach." - Oprah

przez elfrid 14 lis 2014, 18:13
gosh, da się podzielić tabletki karbamazepiny, nie ma z tym problemu. lepiej zacząć od mniejszej dawki, bo pewnie pojawią się uboki, zwłaszcza nadmierna sedacja, zaburzenia funkcji poznawczych.

przez gosh 19 lis 2014, 18:08
Jeżeli od 3 dni mam problemy z zawrotami i koordynacją ruchową, głównie zadziałał na błędnik. Czuję się jak po alkoholu, to raczej chyba nie przejdzie, bo dzisiaj już nawet muszę się łapać przedmiotów i ściany. Dawka 600 mg. Przy 300 takie cuda się nie działy.

przez elfrid 19 lis 2014, 20:56
gosh, te skutki uboczne miną. Najlepiej zacząć od 100mg albo 200mg żeby uboki miały mniejsze natężenie. Zostań przy 300mg, ta dawka może w zupełności wystarczyć.
A jak działanie na twoje objawy o których pisałeś:
"będąc w pracy cały czas się pocę i mam zimne ręce, a gdy się spieszę w czymś to jeszcze trzęsą się mi ręce. To pocenie i zimne ręce występuje również w domu, gdy siedzę i nic nie robię, oglądam telewizję, czy gram w grę, natomiast wieczorem ok. godziny 22.00 problem już nie występuje, ma suche pachy, a ręce łatwo rozgrzać mimo, że gram w tą samo grę, czy siedzę i rozmyślam."

przez gosh 20 lis 2014, 16:21
elfrid całe szczęście, że teraz nie mam pracy bo jak piszę, nie daje rady nawet chodzić między pokojami. Dalej tak jak było, a na pewno nie jak wieczorem, kiedy bez lekarstw jest mi ciepło, nie pocę się mimo, że myślę o tym samym co przez cały dzień lub nawet próbuję się zdenerwować. Na przykład wczoraj o czym myślałem wieczorem, że aż nie mogłem zasnąć jednak się nie spociłem i tak jest zawsze.

przez elfrid 21 lis 2014, 14:00
gosh, wg mnie na twoje objawy lepsza byłaby kwetiapina, mirtazapina, mianseryna

przez slow_down 29 lis 2014, 01:29
Czy ten lek przy dłuższym stosowaniu faktycznie jest niebezpieczny dla organizmu? Biorę 2x200mg i jest świetnie, wyciszenie i stabilizacja, więc nie chciałbym z niego rezygnować.
slow_down

Sortuj wg