KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

przez elfrid 18 lut 2014, 22:38
littentree, nigdy nie brałem karbamazpiny przez dłuższy czas. Zawsze odstawiałem z powodu nadmiernego apetytu. Ogólnie dobrze ją wspominam, jako w miarę skuteczny i zrównoważony lek. Obecnie biorę kawetiapinę i jest całkiem, całkiem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 18 lut 2014, 23:03
hooain napisał(a):efekt pozytywnie ekonomiczny

A negatywnie terapeutyczny.
Marian_Paździoch

przez hooain 18 lut 2014, 23:20
relatywność czai się wszędzie
ତ୍କୃ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 19 lut 2014, 00:13
hooain, tegretol+alkohol =błąd . Mam kumpla, który dość długo brał neurotop 400mg a za kołnierz nie wylewał. Zawsze kiepsko reagował na drugi dzień. Sam lek jednak bardzo chwalił, ale o kiepskim połączeniu z alkiem na wątrobę jest głośno w literaturze.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez hooain 19 lut 2014, 00:32
wypieszczenia wątroby się nie spodziewam. pytam właśnie o after lub działanie w momencie sączenia. nie wiem czy mogę pozwolić sobie na zamoczenie ust w alko, a nie chce jechać z piciem na zasadzie wolnego eksperymentu bez zwracania uwagi na konsekwencje. kiedyś mocniejsze doświadczenie prowadziłam, wyszło kiepsko, unikam powtórek
ତ୍କୃ

przez Marian_Paździoch 19 lut 2014, 20:22
Karba sama w sobie dość mocno ryje wątrobę. Pytałem lekarza, czy mogłaby się u mnie sprawdzić - odradził, właśnie ze względu na wątrobę.
Marian_Paździoch

przez hooain 19 lut 2014, 22:14
słodko. odradził, bo ścina mocno sama w sobie czy odradził ze względów osobistych? (nie chcę się zbytnio wkręcać pytaniami w prywatną zonke)
ତ୍କୃ

przez Marian_Paździoch 20 lut 2014, 13:22
Nic osobistego - mówił, że karba potrafi zryć wątrobę. Zalecił pozostanie przy lamotryginie, bo z wszystkich stabilizatorów teoretycznie ma najmniej skutków ubocznych. U mnie nawet na początku nie pojawiały się żadne uboki i tak zostało. Niektórzy skarżą się na osłabione funkcje poznawcze na lamo - ja w tej kwestii różnicy nie odczuwam.
Marian_Paździoch

przez hooain 20 lut 2014, 19:44
doświadczenia ze stabilizatorami mam znikome. jedyną stricte wyrównującą jednostką, którą brałam był absenor, ze skutkiem takim, że zarzuciłam sobie większą nadprogramową nieskuteczną samobójczą dawke.
samopoczucie dzisiejsze: chodze otępiała jak babka z mentalnymi odleżynami na dupie, która bierze kontrole nad umysłem, wnosząc gówno w poprawność myślenia, i demencją na prowadzeniu. paradoksalnie jednak przepływ i komunikacja w kontekście braku nadmiernego hamowania się ma się lepiej, czuje swobode, czuje stan jakby po niewielkiej ilości alko. realność w szwanku, spowolnienie mrugania, ból głowy jest, apetyt obecny, sensowność gadki leży, leże i ja z nędzną równowagą.
ତ୍କୃ

przez elfrid 21 lut 2014, 07:19
hooain, ale zacznijmy od tego - jaką masz diagnozę i na co miałby pomóc stabilizator. Długo brałaś Absenor? Jeśli zaczęłaś od zbyt wysokiej dawki, faktycznie możliwy był spadek nastroju.

przez hooain 21 lut 2014, 17:50
elfrid, zacznijmy od tego, że w praktyce nie ma diagnozy, a teoretycznie profesjonalna dwuletnia prawdopodobnie jest nietrafna. leczenie opiera się na błądzeniu w przypuszczeniach. dwa lata temu w przybliżeniu, wyszłam dwa razy z dwóch różnych oddziałów z tą samą etykietką: border, tyle że diagnozowanie odbywało się najpewniej w końcowej fazie ostrej hormonalnej burzy, więc szumy naturalnie fizjologiczne jednak utrudniły lekko przejrzystość patologicznego obrazu. nie jestem w stanie określić jak długo brałam. jedynie wiem, że stosunkowo krótko. włączenie tej garoty miało wyeliminować dzienne szybkie zmiany nastroju plus uciążliwe wkurvienia, subiektywnie niemożliwe do pohamowania. w tym momencie częstotliwość zmian zdecydowanie jest mniejsza. według opinii złapałam jeden kilkumiesięczny okres manii, który w teorii kwalifikuje mnie już do znanego rejonu. w praktyce oba bieguny nie są wystarczająco silne, choć moc rośnie. stabilizator ma nie dopuścić do wyklucia się 'czegoś' w pełni dojrzałej postaci
ତ୍କୃ

przez elfrid 21 lut 2014, 18:19
hooain, Brak diagnozy, to nie brak objawów, a z tego co napisałaś wynika, że najbardziej dokuczają zmiany nastroju. Karbamazepina ma mniej uboków niż kwas walproinowy warto spróbować. Nadto zaleca się ją w stanach agresji różnego pochodzenia, dysforii i drażliwości. Pomocne mogą okazać się również neuroleptyki np. kwetiapina i olanzapina.
PS Co do wpływu na wątrobę, jak się nie pije alkoholu, to powinno być dobrze.

przez hooain 21 lut 2014, 21:18
nie zaprzeczam, że objawy są zauważalne. kwete odstawiłam eksperymentalnie na rzecz karbamazepiny. olanzapina działanie działa na minus. sytuacja z alko: nie często - zbyt dużo
ତ୍କୃ

przez Tańczący z lękami 21 lut 2014, 21:42
hooain, i który smakołyk lepszy: karba czy kweta? :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg