KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

przez elfrid 20 sty 2014, 22:08
littentree, Odstaw karbamazepinę, albo zmniejsz dawkę. Ona nie ma działania przeciwdepresyjnego. Może stabilizować, ale to czuć jak LPD zatrybią. Inna sprawa - jaką dawkę bierzesz i czy nie za szybko zwiększyłaś?
pregabalina, wenlafaksyna

przez littentree 20 sty 2014, 22:23
elfrid napisał(a):littentree, Odstaw karbamazepinę, albo zmniejsz dawkę. Ona nie ma działania przeciwdepresyjnego. Może stabilizować, ale to czuć jak LPD zatrybią. Inna sprawa - jaką dawkę bierzesz i czy nie za szybko zwiększyłaś?

Hej Elfrid,

Jestem facetem :). Biorę 60mg Paroksetyny i 150mg Wellbutrinu. Dwa tygodnie wcześniej brałem 80mg paro i czułem się lepiej, fakt ze miałem problemy z pamięcią krótkotrwałą, ale czułem się lepiej. Zacząłem odstawiać Neurotop w ubiegłym tygodniu z dawki 600mg do zera, ale podobno nie można od tak odstawić tylko stopniowo, więc wszedłem z powrotem ale już na 300mg. Marzę o posprzątaniu mieszkania,a tu dupa. . . W pracy jestem jakiś rozmyty. Brałem również 300mg Wellbutrinu wcześniej ale zszedłem na 150mg, bo nie wiedziałem co mnie tak osłabia. Trochę namieszałem. Mam wizytę u psychiatry w środę. Najgorsze jest uczucie ciężkich dłoni i spowolniona mowa. Zawsze mówiłem szybko i wszędzie mnie było pełno... Masakra. Dziękuję , że odpisałaś Elfrid. Poradź coś jak możesz. Czuję się rozbity. :( Potrzebuję rozmowy.
littentree

przez elfrid 20 sty 2014, 22:47
littentree, To może na razie trzymaj się antydepresantów (w stałej dawce). Jak po ustawowych 6 tygodniach nie będzie poprawy bądź nastrój będzie niestabilny wtedy można pomyśleć o stabilizatorach. Albo jak zaczniesz szaleć :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez littentree 21 sty 2014, 20:54
eLFRID,

Chciałbym zacząć szaleć. U mnie to rzadkość, bo nie sięgałem nigdy manii. Zawsze kontrolowałem się, kiedyś nawet obsesyjnie.
littentree

przez elfrid 22 sty 2014, 08:19
littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

przez littentree 22 sty 2014, 21:28
elfrid napisał(a):littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

Hej,

Byłem dzisiaj u psychiatry. Biorę z powrotem 80mg na dobę Paro i 600mg Karbamazepiny. Odstawiłem Wellbutrin, bo nasilał lęki i natrętne myśli, na dodatek mnie rozbijał. Karbamazepine będę brał na noc.

-- 22 sty 2014, 20:29 --

elfrid napisał(a):littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

A Ty jakie LPD zażywasz?
littentree

przez Tańczący z lękami 22 sty 2014, 21:42

na co Ty tą kasę wydawałeś, bo może nie świadczy to od razu o manii a po prostu o normalnym życiu po okresie doliny? Ja akurat z kontrolą wydatków nie mam problemu, ale jak wypiję piwko, czy dwa to chce większej jazdy: alku, zabawy i lekkiego high-a, ale też bym tego niczym nienormalnym nie nazwał zwłaszcza, że wiem, że to przez alk.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez littentree 22 sty 2014, 21:46
Tańczący z lękami napisał(a):

na co Ty tą kasę wydawałeś, bo może nie świadczy to od razu o manii a po prostu o normalnym życiu po okresie doliny? Ja akurat z kontrolą wydatków nie mam problemu, ale jak wypiję piwko, czy dwa to chce większej jazdy: alku, zabawy i lekkiego high-a, ale też bym tego niczym nienormalnym nie nazwał zwłaszcza, że wiem, że to przez alk.

Właśnie tak mi się wydaje. Tak jak napisałeś. Zaczęło się normalne życie , a ja się przestraszyłem , że to może być mania. :( Z powrotem wchodzę na poprzednią dawkę.
littentree

przez elfrid 23 sty 2014, 00:16

W ciągu trzech tygodni wyjazdy dwa razy do Warszawy, raz Berlin + Katowice. Tu bardziej chodzi o potrzebę bodźców, poza tym to wszystko dzieje się bardzo szybko, bez żadnego wglądu i refleksji. Jak do Warszawy to samolotem, jak hotel to pięciogwiazdkowy.
Co z rozsądkiem?. W grudniu byłem ostatni miesiąc w pracy, bez żadnych nowych perspektyw. Nie wiedziałem gdzie, kiedy i za ile zacznę nową pracę. Łączna kwota wydatków w grudniu przekroczyła dwukrotnie moje wynagrodzenie. Poza tym byłem w ciągłym ruchu. Teatr, kino, knajpy. Spałem po 3h na dobę, najczęściej 5-8 rano. Dopiero 800mg karbamazepiny po tygodniu wszystko przystopowało.
Reasumując - nie chodzi o same wydatki, które są niepotrzebnie rozrzutne, ale szereg innych objawów. Od zmniejszonej potrzeby snu po pęd do akcji, żeby tylko się coś działo, żeby "nie stać w miejscu"

przez Tańczący z lękami 23 sty 2014, 13:06
elfrid, to co piszesz brzmi dla mnie przekonująco. Trochę tego za dużo było i te hotele 5 gwiazdkowe, kiedy tak naprawdę w nich tylko śpimy- bez sensu. Emocje przeważyły nad rozsądkiem, domyślam się, że człowiek wówczas nie ma nad tym kontroli a wszystko dzieje się samo :time:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez littentree 26 sty 2014, 00:56
Masakra elfrid. Takiej jazdy to ja nigdy nie miałem... Współczuje.

-- 26 sty 2014, 18:05 --

elfrid napisał(a):

W ciągu trzech tygodni wyjazdy dwa razy do Warszawy, raz Berlin + Katowice. Tu bardziej chodzi o potrzebę bodźców, poza tym to wszystko dzieje się bardzo szybko, bez żadnego wglądu i refleksji. Jak do Warszawy to samolotem, jak hotel to pięciogwiazdkowy.
Co z rozsądkiem?. W grudniu byłem ostatni miesiąc w pracy, bez żadnych nowych perspektyw. Nie wiedziałem gdzie, kiedy i za ile zacznę nową pracę. Łączna kwota wydatków w grudniu przekroczyła dwukrotnie moje wynagrodzenie. Poza tym byłem w ciągłym ruchu. Teatr, kino, knajpy. Spałem po 3h na dobę, najczęściej 5-8 rano. Dopiero 800mg karbamazepiny po tygodniu wszystko przystopowało.
Reasumując - nie chodzi o same wydatki, które są niepotrzebnie rozrzutne, ale szereg innych objawów. Od zmniejszonej potrzeby snu po pęd do akcji, żeby tylko się coś działo, żeby "nie stać w miejscu"

Hej Elfrid,

Jak tam samopoczucie? U mnie zmiany. Z 80mg paro zszedłem na 50mg + 10mg Escitalopramu + 200mg tegretolu na dobę. Dzisiaj jednak zadzwoniłem do mojej psychiatry, bo zauważyłem , że po zażyciu Tegretolu słabną mi ręce, mam duszność w klatce piersiowej i senny jestem. Niech szlag trafi to cholerstwo. Powiedziała, ze mam odstawić i jutro się z nią skontaktować. Nie jestem już w stanie dokończyć sprzątania mieszkania. SSRI biorę od 2008 roku, dopiero pod koniec 2013 psychiatra zaczęła kombinować ze stabilizatorami, no i mam, czuję się jak przejechany karton po nich. Miałeś podobne odczucia po karbie? Odstawiam to świństwo, czuję , że bardziej mi szkodzi niż pomaga.
littentree

przez hooain 18 lut 2014, 21:47
neurotop włączony jako stabilizator. jedyny niuansik jakoś szczególnie odbity w fizyczności to rozsadzanie bani specyficznym bólem, zwłaszcza podczas leżenia, po wyjściu lub w trakcie wejścia w sen. jakieś zauważalne interakcje z alkoholem występują?
ତ୍କୃ

przez Marian_Paździoch 18 lut 2014, 21:49
Takie, że moja koleżanka, twarda zawodniczka zwykle, upiła się czekoladkami z likierem ;)
Marian_Paździoch

przez hooain 18 lut 2014, 22:03
efekt pozytywnie ekonomiczny
ତ୍କୃ

Sortuj wg