KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

przez Steviear 23 gru 2013, 18:28
marcel, No to super ze jest lepiej ;)
A co to dokładnie za lęki? U mnie tez się odbyło takie sprzątanie. Od razu lepszy nastrój był .
Święta i po świętach . Przejdzie :) sylwester? Sama. Tylko nie wiem jeszcze co będe robić . Te fajerwerki za oknem bedą denerwujące... No i głośna muzyka :roll:
Pewnie wyjdę ..oby jak najdalej od głośnej muzyki i świrów . Bo na pewno ktoś się upije i będzie kolorowo.
Tylko czy znajdę w mieście miejsce gdzie nie będzie tego wszystkiego? Gdzie nie będzie tez ludzi...
Bo z kolei to trochę niebezpieczne. Każdy taki najeb..
Dobrze powiedziane. Większość z nich tez pewnie nie ma na to ochoty ale idą.. Bo taki zwyczaj.
Badania na stężenie karbazepiny. A co do pogotowia to nie wiem. Może zakażenia nie będzie ? Byłoby fajnie..
Ale tak czy siak nie mam ochoty łazić i czekać w kolejce. Po świętach , jak zacznie się coS dziać to będę zmuszona.
Nie ,to nie leki, to moja głupota, wypadek.
No wiem ze łatwo.. Ale szczerze to trudno jest powiedzieć coS komuś wtedy... On sam musi do tego dojść.
Może z czasem .. Może psycholog..
Czekam na NFZ. Może psychoterapia coś pomoże. Ale to chyba zawsze coś nie?a nie ze tylko siedzisz i czekasz na cud..
No to nieciekawie ma. Można psychicznie wykitowac.
U mnie? OK. W miarę. Nie trzymam się za bardzo godzin dawkowania.. Wiec robię sobie pod górkę pewnie...
Co do leków to chyba zaczynaja pomagać. Niektóre sytuacje nie wyprowadzają mnie z równowagi... Niektórzy ludzie :)
Hydro nie łykam wcale . Staram się coraz bardziej ograniczać dodatkowe leki . Moja wątroba czy co.. Może ucierpieć :)
A samopoczucie to zależy od sytuacji. Jestem sama to rożnie... Albo niskie albo stabilne.
Jestem z kimś to bardziej stabilne albo pozytywne :P
Agresja tez jakoś się nie udziela. Może te leki działają ?
Lubię teraz spędzać czas sama .. Nie wdawać się w głupie spotkania z ludźmi którzy mnie denerwują .
Jest luz :)
Steviear

przez elfrid 26 gru 2013, 15:00
marcel napisał(a):Steviear, Przepraszam za zwłoke w odpisywaniu .
Jak tam , udało sie ogarnąc te trzy miejsca ?
Ch... niech sie skończy juz ten świateczny czas ( święto konsumpcji) gdyz od poniedziałku mam masakre w pracy .I co w tym wszystkim najlepszę , wspólpracownicy pytaja mnie co mi się stało .
Chodze sobie wyluzowany , niczym sie nie przejmuje , jak juz to bardzo mało ( stwierdzam że neurotop działa). Nie wspomne już o słowotoku . Gadam jak opetany od dwóch dni .
Nastrój stabilny , dobry . Nie mam w myslach takiego czarnowidztwa , jakie zwykle mi towarzyszyło . Moze to dobra mieszanka leków , albo objawy manii . Nie wiem , musze o tym poczytać , gdyz od niedzieli mnie nosiło ( wspominałem)
Nie , skąd . Nie zażywam tabletek jak mam spozywać alkohol . Zreszta 4 browarki to maks . Moze i na leczenie nie wpływa , ale na watrobe na 100 %. Tak wiec ograniczyłem do minimum , a wcześniej lubiłem się napić i to sporo.
Objawów ubocznych nie mam. Zawroty głowy , nudności przeszły . Tylko mam za dobry humor , to jest dla mnie dziwne .
A jak u Ciebie ?

A bierzesz sam Tegretol czy z antydepresantem? I jaką dawkę Tegretolu, że tak Cię dystansuje?
PS Nie pogarsza Ci funkcji poznawczych

-- 26 gru 2013, 15:08 --

marcel napisał(a):Steviear, No dzisiaj juz lepiej .Nastrój zdecydowanie stabilniejszy . Ale te wredne lęki dalej trawia mój mózg. Agresja jakos przeszła . Stan wyciszenia wrócił . Moze dlatego ze w samotności przygotowywałem sobie pokój na swieta . Takie generalne sprzatanie , raz na rok takowe robie .
Nie lubie świat i napinki zwiazanej z nimi . Bieganie po sklepach , szał zakupowy . A to przeciez tylko dwa dni . No i jeszcze ta wigilia . Dla mnie najgorszy dzień w całym roku , nie wiem moze jestem swirem . Ale nie cierpie tego dnia .
Jakies plany sylwestrowe masz ? Ja w domku z dobrym filmem , nie interesuje mnie zbiegowiska i "bawiacy" się po wódce ludzie .

Widzę, że pod tym względem jesteśmy podobni. Też uważam wigilię za najgorszy dzień roku, a imprezy wolę domowe, spokojne w małym gronie. Także nie jesteś świrem /:-)

-- 05 sty 2014, 18:21 --

coma napisał(a):
Steviear napisał(a):coma, U mnie nie postawiono diagnozy.. Muszę zrobić badania.
Lekarz potwierdził że masz ..? Czy właśnie po badaniach?
A jak często Twoj nastrój ulegał zmianie?
I wgl na czym to wszystko polegało .Czy miałaś depresję?
A potem już nie stabilizował?
Przepraszam za te pytania ,ale ogarnął mnie głód wiedzy . Jednak nie chcę czytać tego wszystkiego w internecie.. Tylko głupot sobie w mózgu narobię :)

Steviear, Na podstawie historii choroby (choruję 6 lat a leczę się od 3 lat) swierdzono u mnie cyklotymię i zaburzenie osobowości, byłam obserwowana pod kątem choroby afektywnej dwubiegunowej w szpitalu, ale ją wykluczono.

Na początku miałam silną depresję potem pojawiły huśtawki nastroju, kiedy miałam stany depresyjne dostawałam antydepresanty, zawsze z lekami stabilizującymi nastój (kiedyś Depakine i Neurotop, obecnie Lamitrin).

Huśtawki nastroju wyglądają u mnie różnie, ostatnio są rzadziej, kiedyś wyglądało to tak, że miałam stan depresyjny przez np. 2 tygodnie, potem było nagłe poprawienie nastroju na kilka dni, i tak w kółko, okresy depresji i poprawy nastroju były różne, raz trwały krócej a niektóre dłużej, nie było na to reguły.

Nie pamiętam dokładnie, ale Neurotop chyba szybko przestał mnie stabilizować, Depakine jakiś czas też mnie stabilizowała, ale ostatnio również zawiódł mnie ten lek, obecnie biorę Lamitrin i czuję się w miarę stabilnie.

Podobno leki przeciwdepresyjne destabilizują przebieg choroby (zmianę faz). Na depresję do stabilizatora można dołączyć neuroleptyk o profilu przeciwdepresyjsyjnym
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 06 sty 2014, 19:43
Czy karba na początku leczenia mocno obniża nastrój?
Po jakim czasie można spodziewać się efektów?
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 06 sty 2014, 21:45
Biorę krótko bo od ponad dwóch tygodni i moim zdaniem nie działa przeciwdepresyjne. Ze stabilizatorów taki właściwości ma lamotrygina i kwetiapina.
Ma silne działanie przeciwmaniakalne i profilaktyczne w tym zakresie. Ja nie spotkałem badań aby karbamazepina solo, działała przeciwdepresyjne.
Oczywiście może poprawiać nastrój - jeśli ktoś ma huśtwaki, jest niestabilny i rozhwiany. Ale to już nie jest działanie antydepresyjne.

przez Kalebx3 06 sty 2014, 21:48
Ja nie spotkałem badań aby karbamazepina solo, działała przeciwdepresyjne.

na mnie swego czasu działała przeciwdepresyjnie ,,, ale po jakimś czasie przestała .I dupa blada . Chociaż bardzo przyjemne było z nią do pary.
Jednak musisz wiedzieć ,że Carba ma bardzo podobny wzór do leków trójpierścieniowych .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 06 sty 2014, 21:50
Kalebx3, ale w prawdziwej depresji, serio, solo stosować to może okazać się stratą czasu. Stabilizatory są dobre do połączeń.

przez Kalebx3 06 sty 2014, 21:53
Elfrid , brałem w 1994 roku solo . Dostałem po tym tak przyjemnego , energicznego nastroju ( przez caly dzień ) ,że żaden SSRI nie podskoczy . Trwało to gdzieś z 3 miesiące , ale lek brałem jeszcze z drugie 3 ( podnosząc dawki ) licząc ,że cud sie powtórzy , Niestety nie powtórzył sie . Teraz biorę ten lek okresowo ( parę dni ) jak mnie zaczyna nosić , Lekko stabilizuje , ale cudów nie tworzy.

przez elfrid 06 sty 2014, 22:08
Kalebx3, dokładnie dobrze stabilizuje, wycisza i nie ogłupia jak topiramat. przy wprowadzeniu nie męczy nastoju drażliwością, agresją itp.

przez Kalebx3 06 sty 2014, 22:09
dokladnie tak jak napisałes , lepiej bym tego nie ujął.

przez Marian_Paździoch 06 sty 2014, 22:14
Leki trójpierścieniowe działają na mnie świetnie. Karbamezapinę mam zamiar brać w połączeniu z sertraliną. Mam częste wahania nastrojów, ponoć jestem autystykiem. elfrid, daj znać, jak u Ciebie ten lek będzie działać.

-- 06 sty 2014, 21:22 --

P.S.
Co oznacza, że lek jest pochodną dibenzodiazepiny?
Marian_Paździoch

przez elfrid 06 sty 2014, 22:40
Kalebx3 napisał(a):dokladnie tak jak napisałes , lepiej bym tego nie ujął.

a tyłeś po karbamazepinie?

-- 06 sty 2014, 22:42 --

Marian_Paździoch, już zadziałała, w tym sensie, że wyciszyła hipomaniakalne działanie po paroksetynie. Trochę po niej przytyłem, na najbliższej wizycie u lekarza okaże się co dalej. Generalnie uważam, że to dobry lek na stabilizację, ale nie lek antydepresyjny.

przez Kalebx3 07 sty 2014, 13:47
a tyłeś po karbamazepinie?

nie tyłem .

przez Marian_Paździoch 07 sty 2014, 18:06
Lamo przestaje działać.
Co myslicie o połączeniu kwetiapiny (antydepresyjne dawki) z karbamazepiną, a do tego może paroksetyna na lęki? Same kwetiapina chyba działa dość sedatywnie, odczuwa się jakieś zamulenie w ciągu dnia? Rano na pewno, ale zastanawiam się jak byłoby w dzień.
Marian_Paździoch

przez littentree 19 sty 2014, 20:16
Cześć,

Leczę się na nerwicę lękową. Biorę aktualnie Paro, Wellbutrin i jako stabilizator Neurotop.

Czy u kogoś z Was po neurotopie wystąpiło osłabienie - brak chęci do działania, senność, bóle stawów, splątanie, sztywnienie mięśni i płaczliwość. Dodatkowo po zażyciu Neurotopu czuję ścisk jakby serce i na tej samej wysokości ból w plecach. Zrobiłem EKG, internistka powiedziała , że z sercem wszystko ok i że są to objawy typowo nerwicowe.

Czy ktoś z Was miał podobne objawy przy zażywaniu Neurotopu? Szukam przyczyny w/w objawów. Na samych antydepresantach nie odczuwam ich.

Podkreślam , że nie zdiagnozowano u mnie CHAD, tylko nerwicę lękową i fobię społeczną.
littentree

Sortuj wg