KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
14
52%

Nie
9
33%

Zaszkodziła
4
15%

Liczba głosów : 27

przez marcel 10 gru 2013, 21:42
Steviear, Mam dośc odpowiedzialna , stresujaca prace . Jakoś od wczoraj się mniej stersuje. Zawroty głowy nadal dokuczają , czekam tydzień .Jak nie przejdzie , dzwonie do lekarza (super koles , naprawde). Przeczytaj ulotke i skutki uboczne , chyba sa tam bóle głowy na poczatku.
Na co wogóle dostałaś ten lek ?
Jesli nie jesteś zadowolona z leczenia zmień koniecznie lekarza.Obecny to mój drugi lekarz . Pierwszy faszerował mnie benzo , zmieniłem po dwóch wizytach.
Mnie przepisano neuroptop na leki ( generalnie to jest mój problem ). Biore do tego Trittico 150 mg. Wczesniej wenylafaksyna 150 mg , pozniej 225. Lek super , wyleczył mnie z depresji Niestety pozostały leki . Musiałem zaprzstać przyjmowania gdyz to chemiczna kastracja .
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez khaleesi 10 gru 2013, 21:48
Pamiętam, że mi do Sertraliny przepisał to to i był koszmar. Najgorszy lek dla mnie i go odstawiłam :roll:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Steviear 10 gru 2013, 22:56
marcel, Jak masz stresującą, to tym bardziej dobrze,że pomaga.
Czytałam ,ale szczerze mówiąc - tam jest wszystko.
Nie chcę zmienić lekarza. Czekam na psychoterapię u tego.
Nie sądze,że inny moglby pomóc jakoś lepiej.
Każdy z nich kieruje się intuicją. To jak los na loterii, czy trafisz akurat w to.
Nie chce mi się opisywać wszystkiego nowemu lekarzowi. Boże.. Nie chce się znowu denerwować, gdy będzie zadawał te głupie pytania.

Hej, tydzień to dopiero początek :)
Nie za bardzo znam się na innych lekach. Miałam tylko z jeszcze 1 doświadczenie.
Czyli wenylafaksyna to była zbyt chemiczna?

Nie wiem na co. Raz dostałam coś ,by się obudzić do życia. Nowe siły. Nowe myslenie.. jako tako pomogło- dostałam esci.
Tylko że za bardzo pomogło ;P Mój organizm szalał na 10 mg.

Teraz skutkiem tego jest nerwowość. A może była cały czas? Nie mniej jednak chodzi bardziej o te skokowe , cholerne zmiany nastrojów.
Bo nie potrafię ich - nigdy zatrzymać. Raz latam ze szczęscia( wynik zazywania poprzedniego na pewno też - nie mam za złe)
A po chwili dopada mnie ogromny smutek i ten płacz.. Czasem wgl bez przyczyny :)
Ale przecież chwilę temu było dobrze...
khaleesi, Dlaczego?Co było nie tak ? Na co brałaś?
Steviear

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 11 gru 2013, 01:33
Steviear, zapisał mi go na stabilny nastrój bo miałam myśli samobójcze w NN miało ponoć pomóc a mi zaszkodziło.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez elfrid 11 gru 2013, 10:36
marcel, Na Ciebie stabilizatory podziałały przeciwlekowo i przeciwdepresyjne? Z reguły po prostu stabilizują, czyli w przypadku stresu mogą pomóc złapać dystans. Jednak jako takie nie działają na lęki i depresję. Ja będąc na samych stabilizatorach miałem nawrót epizodu depresyjnego.
pregabalina, wenlafaksyna

przez marcel 11 gru 2013, 11:50
Steviear, Wszystkie leki sa chemiczne .Szkoda ze w młodym wieku musimy sie nimi faszerować.
Mówie sprawach "meskości ". U mnie po wenyli wyglądało to fatalnie .Nie ma sytuacji idealnych pomogła na jedno , zaszkodziła na drugie.
Chodziłem na dwie psychoterapie , moim zdaniem to tylko puste gadanie . Tez miałem zmiany nastrojów , jak Ty. Do tego jescze byli krzykacze w pracy , pod koniec zeszłego roku nie wyrabiałem .Chciałem nawet zrezygnoac z funkcji w pracy. Wenyla wyciagneła mnie ze sporego dołka , ale libido spada do zera.A lekarze.. Najawazniejsze aby słuchał pacjenta, nie kierował sie własnym widzi mi sie .
A jak samopoczucie dzisiaj ?Głowa przestaje boleć ? U mnie troche lepiej , splatanie ,zawroty głowy mijają powoli . Zauwazyłem zwiekszona sennośc , ale to moze po Trittico , no i szalejaca pogoda.
khaleesi, A jakie koleżanka miała objawy?
elfrid, Psychiatra przepisał mi stabiliator na lęki i stres . Wczesniej miałem hydro , ale usypiała . Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie . Ile przyjmowałeś karbamazepine i z jakim skutkiem?

przez khaleesi 11 gru 2013, 17:43
marcel, po tegretolu dostałam stanów jak przy chorobie psychicznej. Bardzo nieciekawie było.

Teraz czytam możliwe działania niepożądane Tegretolu:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2099 1 pacjent na 1000 no ładnie i mnie to dosięgł taki ubok :?
Mistrz Avatara

przez Steviear 11 gru 2013, 19:10
khaleesi, A to ciekawe. Pisze że powinien działać. Najbardziej właśnie na próby samobójcze.

marcel, No fakt ,że wcześnie, ale lepiej teraz niż odkładać na później kiedy to organizm może jeszcze gorzej zareagować.
Aż na dwie?
Mnie to nie przeszkadzaloby z tym libido :D
Ale rozumiem. Każdy ma inne potrzeby.

Samopoczucie dziwne. Jednak nie miałam jako takich akcji typu że muszę brać coś , bo zwariuję.
Tylko w jednej chwili chciałam płakać, w rezultacie powstrzymałam się.
Dobrze dzisiaj było.
Chyba pomogło mi przebywanie w pustym miejscu, bez ludzi , spacer.
Od razu czułam się lepiej :P I mogłam nawet się uśmiechać :)
Potem to już dobrze :D
Głowa już nie boli :)

To dobrze, że mijają. U mnie chyba też większa senność. Nie brałam nic uspokajającego .Tylko wczoraj właśnie 100mg hydro. Ale nie możliwe ,żeby się trzymało do tego czasu.
Czuję poprawę :) Oby ku lepszemu.
A to co bierzesz uspokajającego, to nie usypia?:)
Steviear

przez khaleesi 11 gru 2013, 19:40
Steviear, ja nie miałam prób samobójczych tylko natrętne myśli samobójcze ;) miał pomóc lek a zaszkodził
Mistrz Avatara

przez marcel 12 gru 2013, 13:33
Steviear, W tej chwili stricte uspokajajacego nic nie biorę .Tylko na spanko Trittico , które również ma jakieś tam działanie antydepresyjne. Po lekach uspakajających , byłem masakrycznie senny cały dzień .
Twoją senność moze powodować spora dawka hydro . Lekarz zdiagnozował Twoje zaburzenia ? Czy przepisuję leki tak na chybił - trafił . Może potrzebyny Ci antydepresanst a nie satabilizator jesli libido to sprawa drugorzędna .
Jak poznasz kogos bliskiego to libido będzie bardzo ważną sprawą . Jedną z podstawowych form leczenia , więc polecam .Wychodz do ludzi , nie siedz w domu .Gadaj nawet o d.. Marynie , ale gadaj , rozmawiaj .Moze jakis ruch , areobik , cos takiego . Ruch , przebywanie z ludzmi podnosi poziom dopaminy ( hormon szczęścia) , niestety chemia nam tego do końca nie zrekompensuje .
U mnie olewactwo coraz wieksze , faktycznie odczuwam coraz wiecej dobrodzejstwa tej substancji.Tak chyba ma być , masz wszystko w czterech literach.Jutro przechodze na dawkę docelową 300 mg dwa razy w ciagu doby . Zobaczymy jak wtedy organizm zareaguję .Zawroty głowy ustały, zmulenie też . Musze jednak przeczytac ulotkę . Mam jakieś dziwne swędzenia ( dbam o chigiene) :mrgreen: Przed karbamazepiną tego nie było.
Jak tam dzisiaj samopoczucie?
khaleesi, No to faktycznie , lek nie dla Ciebie . Pod jaka nazwa handlową bierzesz mianseryne?Ja brałem miansec 3 dni na sen , ale rano czułem się jak zombi :mrgreen: .

przez Steviear 12 gru 2013, 18:56
marcel, Aaaa
Hydro nie biorę. Już.
Tylko dziś 1x ,bo nie mogłam się uspokoić na lodo i ciężko bylo złapać równowagę.
Czy zdiagnozował? Odbyły sie tylko 2 spotkania. Na każdym z nich otrzymałam leki. Po moich opisach wspólnie ustalalismy cco mam otrzymać.
Tzn nie wybierałam w grupach, tylko lekach. np Albo jakiś tam kwas. albo Finlepsin albo coś po czym się tyje.
Wybór był oczywisty.
Antydepresant brałam przez miesiąc ,ale pomimo swojego działania (?) , nakręcał mnie jeszcze bardziej.

Co do tego libido.
Do ludzi wychodzę. Aż tak źle ze mną nie jest by zamykać się samej w 4 scianach.
Tylko ja nikogo nie potrzebuję ;) Mam niewielkie potrzeby.
Za duzo gadam czasem :) Ludzie się mnie pytają czy coś biorę.
Ale ogólnie jestem pozytywnie odbierana i zdaża się że nie muszę nic mowić a każdy i tak się uśmiecha.
Przeraża mnie to. Wczesniej moglabym mysleć,że to jakiś niecny plan.. że coś po chwili mnie czeka..
Trochę mi z tego zostało. Ale mam bardziej na to wyjeb..
Problem w tym ,że czasem wolę spędzać czas z obcymi ,przypadkowymi ludźmi niż 'znajomymi'.

Co do tych swędzeń to jeśli lewa (?) dłoń , to na pieniądze, więc się ciesz :mrgreen:

Jak uważasz... Tylko czemu sam ustalasz to?:P
Olewactwo?:D To super. Wtedy chyba też spokój nie?
Mówi się że- ''chcę świętego spokoju''

Zapomniałam o badaniach... Obym z tym zdążyła i żeby potem nie było z tego jakiś skutków...
Dzisiaj dziwnie. Raz tak raz inaczej.
Jednak przeważa smutek.
Bo byłam cały dzień praktycznie sama , w ''podróży''
Czyli jesteś szczęsliwy dziś?
khaleesi, Ok.
Steviear

przez marcel 13 gru 2013, 13:40
Lodowisko , nie jezdziłem od 7 roku zycia . Chyba bym teraz nogi połamał , minieło sporo lat.
Generalnie lekarz powinien powiedziec co Ci dolega i jaki ma plan na leczenie ( takie info dostałem od swojego). W gabinecie trzeba tez byc szczerym , jakies wstydliwe tematy zwiazane z dolegliwosciami tez trzeba opisywać . Ja miałem 20 wizyt chyba , wiec moge doradzic w tym temacie.
Jest to jakaś prawidłowośc widzę . Ludzie z naszymi zaburzeniami sa lubiani, dobrze postrzegani społecznie . Jesteśmy wygadani , nie krzyczymy , jestesmy kulturalni (wszystko to spowodowane lekami).Jesteśmy perfekcjonistami , wszystko musi byc na tip top( znów leki)
Tez mam podobne wraznienie , ze za zachowniem niektórych ludzi kryje sie jakies drugie dno.
Nie , sam sobie leków ne dawkuje . Lekarz mi dał tydzień na przystosownie do własciwej dawki trapetycznej . Więc od dzisiejszego wieczoru przechodze na wyższą dawke . Troche sie obawiam , ale moze bede miał juz na wszystko konkretnie wyj.....
Akurat lewa ręka nie swedziała , wiec nici z mijej fortuny :mrgreen:
U mnie juz luzik , wyciszenie . Zawroty głowy mineły , czasami brzuch pobolewa , ale mysle ze przejdzie . Tak ze myśle ze lek sie sprawdzi.
A jak u Ciebie w piatek 13?
MOze nie szczęliwy , ale umiarkowanie zadowolony .
Masz racje , świety spokój nie ma ceny.

przez Steviear 13 gru 2013, 19:00
marcel, Ja w całym życiu może z 6 razy bylam na lodowisku,więc jeździć też nie umiem :)
Nie musi - jak nie wie :P Kluczowe będą badania,które mam dopiero jakoś w styczniu.
A co do dawkowania. Właśnie.
Skąd wiesz że za dużo masz karbamazepiny? A może to tylko przez chwilę... Wiesz, jak to bywa ze zmianami nastrojów.
Jestem głupia bo zgubilam kartkę i chyba muszę cały pokój wywalić by ją znaleźć.
Miałam 7-10 dni na załatwienie tego. Własnie mija 8 dzień i chyba w weekend nie pojdę..
20 to dużo. dosyć.
A może po prostu możemy być sobą?
Bo ludzie z dolegliwościami nie zachowują się normalnie ,tzn tak jak by chcieli , w zgodzie ze sobą itp.
Co do wszystkiego na ''tip top'' - Wręcz mnie to doprowadza do wściekłości, jak widzę że ktoś ma takie predyspozycje.
Nie wiem czemu ,ale to mnie denerwuje. Z resztą mnie denerwują inne normalne rzeczy
Myśle że te leki mogą zagłuszać Twoje emocje ,ale emocje, cele nadal jakieś będziesz miał.

No to pech z tą fortuną.

Piątek 13? Dowiedziałam się że dzisiaj piątek dopiero po13. Boże! już święta prawie.
Już nie mówię o czasie ...
Byłam w miare radosna dziś. Przez to że nie izolowałam się tak. Rozluźnienie itp..
Jednak zdarzaly się momenty bardzo smutne.
Ale to pewnie moja wina.już nawet szkoda co to za połaczenia.
Potem trochę bolała mnie głowa...
No i przeszlo. Ale dół pozostał .
Nadal jestem smutna.

Umiarkowanie zadowolony- lepiej niż przeciętny :D
Steviear

przez marcel 15 gru 2013, 09:18
Steviear, Zgadzam się jak najbardziej z tym ze ludzie z naszymi zaburzenaimi sa soba . Nie udaja nikogo , przynjamniej wiekszośc . A o perfekcjonizmie napisałem , gdyz to tez się chyba psychologicznie leczy. Mam takiego kolege w pracy , wszystko musi byc w swoim miejscu , nawet spinacz do papieru . Czasami doprowadza mnie to do szału.
Zgubiłas kartke z dawkowaniem ? Nie , nie jestes głupia . jJa tez wiele rzeczy gubie , czasami nawet narzedzia w swoim otoczeniu jak sobie cos majsterkuje . Wiec spoko , tak mamy . Kartka znaleziona?
Swieta , mysle ze to byc wytrarty slogan , jesli chodzi o bliskość rodziny . Kazdy pedzi , a ze swiat rodzinnych zrobiły sie święta konsumpcji . BYłem wczoraj w centrum handlowym , mikołaje biegaja z ulotkami . Moze to czarnowidztwo , ale wydaje mi sie ze swiat zmierza do samodestrukcji , nie potrzebna nam epoka lodowcowa.
Podwójna dawka karbamazepiny od piatku wieczorem . Narazie nie czuje poprawy samopoczucia . Nie czuje tez zmulenia ,zawrotów głowy jak na poczatku. Moze lek sie bedzie powoli wkrecał , wraz ze wzrostem stężenia we krwi.
A u Ciebie jak samopoczucie ?

Sortuj wg