CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

AUREX (Citalopram-Cipramil,Citaxin,Citax,Cilon,Citabax)

przez jadzia8 08 wrz 2011, 13:01
Bralam aurex przez 3 tyg nie pomogl mi mam caly czs lęki zawroty glowy boli mnie serce slabo mi, zadzwonilam do lekarza kazala brac jeszcze pare dni polowe tabl i odstawic,ale co dalej? wizyte mam 27 wrzesnia .Chyba bede musiala zmienic lekarza .

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex)

przez Spylacz 09 wrz 2011, 16:43
Citabax biorę już miesiąc czasu. Miał mi pomóc w opanowaniu lęków. Podobno działa przeciwlękowo, czego ja nie doświadczyłem bo ciągle mnie lęki łapią i życie zatruwają. Biorę 10 mg dziennie próbując zgodnie ze wskazówką lekarza brać 20 mg. Czasem mi się to udaje ale wtedy jestem zamulony i senny.
Odnoszę takie wrażenie, że wszystkie leki przeciwdepresyjne ( brałem ich sporo przed Citabaksem) są nic nie warte. Przeważnie wprowadzają dodatkowe atrakcje do choroby w postaci efektów ubocznych. Same natomiast NIE dają spodziewanych efektów, NIE leczą choroby. Trudno to wszystko byłoby znieść osobie zdrowej a jeszcze trudniej depresantowi z lękiem.
Mam już tego wszystkiego dość.

przez uzytkownik 09 wrz 2011, 17:41
No bo nie leczą tylko tłumią chorobę. Od leczenia jest głównie psychoterapia.
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Spylacz 09 wrz 2011, 17:52
Byłem na dwóch psychoterapiach grupowych. Bolesne to jest a pomogło na rok. Tłumią chorobę? te leki nic nie robią w moim przypadku nawet nie tłumią choroby.

przez uzytkownik 09 wrz 2011, 18:32
Aż trafisz na jakiś lek... taki niestety urok
uzytkownik

przez Spylacz 09 wrz 2011, 19:06
To dlaczego lekarze nie robią nam jakichś badań przed przypisaniem leku, tylko robią sobie losowanie i wciskają kit że ten akurat jest najlepszy. Potem okazuje sie, że on zadziała za kilka tygodni a ty się chłopie mecz. Po tych kilku tygodniach następuje zmiana na kolejny najlepszy lek na świecie i historia sie powtarza, w końcu choroba się męczy i wychodzi bokiem al lekarze wmawiają nam, że nas wyleczyli.
To głupie leczenie oparte na losie nie ma chyba nic wspólnego z mądrością.

przez uzytkownik 09 wrz 2011, 19:14
U mnie też tak było. Krótkie myślenie, spojrzenie w sufit: może to Panu pomoże, musi być Pan cierpliwy, musimy dobrać lek.
Niestety, nie ma lekko.
uzytkownik

przez malwina77 09 wrz 2011, 19:40
No, a skad lekarz ma wiedziec co komu pomoze? Przeciez nie jest wrozka. Zadne badanie nie stwierdzi, dlaczego dobrze na nas dziala lek X, a nie lek Y, choc oba sa z tej samej grupy.

Jakies ogolne wytyczne sa- co innego na depresje z wycofaniem, co innego na taka z bezsennoscia, a jeszcze co innego na mysli samobojcze. Ale i tak to loteria niestety. I nie ma co obwiniac o to lekarzy, bo kazdy z nas ma inny organizm a takze inaczej reaguje na leki
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez uzytkownik 09 wrz 2011, 19:44
No pewnie, że nie ma co obwiniać lekarzy. Tylko nie chce mi się wierzyć, że nie ma skutecznego leku... tyle lat badań i tak naprawdę g***o wiedzą o depresji / nerwicy - albo tak ma być, ze względów finansowych.

-- 09 wrz 2011, 19:45 --

Jakies ogolne wytyczne sa- co innego na depresje z wycofaniem, co innego na taka z bezsennoscia,

Masz dostęp do takich?
uzytkownik

przez malwina77 09 wrz 2011, 20:01
Nie mam. Mnie taka wiedza niepotrzebna, bo i tak co rusz dowiaduje sie, ze mam nowa chorobe. Zwykla depresja bylaby sto razy lepsza :(
Kiedys, gdy nie moglam spac, lekarz chcial mi przepisac citalopram lub escitalopram, wiec chyba te leki poprawiaja sen.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez noxi 11 wrz 2011, 13:22
Witam,

Mam już pewne doświadczenia z tym lekiem i myślę że mogą być wam pomocne. Ostatnio niestety musiałem znów rozpocząć kurację lekami, czuję że moje leczenie nie jest jeszcze zakończone, no i wpływ jesieni też robi swoje (powrót stanów lękowych). Ale mając już pewną wiedzę i doświadczenia łatwiej przez to przechodzić.

Citabax rzeczywiście zaczyna swoje działanie z opóźnieniem, na początku może wystąpić nawet pogorszenie stanu (ja tak miałem), ale po około miesiącu wszystko maleje i zaczyna się odczuwać efekty działania leku. Najgorsze chwile to właśnie początek leczenia kiedy organizm się przyzwyczaja i gdy zwiększa się dawkę (ja miałem 10 - 20 - 30 mg, przez 6 m-cy). Później łykałem te tabletki zupełnie normalnie, jak witaminy, skutki uboczne ustąpiły. Jedyne co się u mnie utrzymywało to uczucie zmęczenia, senność i ziewanie, ale jak najbardziej dało się to wszystko przejść.

I teraz bardzo ważna rzecz!
Citabax Cię nie wyleczy, tak samo jak cała reszta antydepresantów. One mają doprowadzić Cię do stanu w którym funkcjonujesz normalnie żeby rozwiązywać swoje problemy. Samo branie leków bez terapii nie rozwiąże waszych problemów! Jak masz coś co siedzi w Twojej głowie to dalej tam jest. Leki mają dać Ci siłę i możliwość do walki z tym i to z nadzieją że już nigdy to nie wróci (to jest możliwe!). Psychoterapia może trwać nawet o wiele dłużej niż branie leków - jedną z jej podstaw jest regularność i ciągłość. Jedno czy dwa spotkania to zazwyczaj ledwie liźnięcie czubka góry lodowej.

Ale nie poddawajcie się! Nie i już! Warto przecierpieć ten czas, włożyć ten wysiłek i wydostać się z tego bagna.
Nie jesteście nienormalni, ani gorsi. Macie problem, problem który można wyleczyć i przez niego przejść. Uda się!

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.
Jak chcecie coś jeszcze wiedzieć - piszcie.

przez nerwik20 17 wrz 2011, 12:28
Choruje od 4 lat i przeszłam przez różne leki. Było dobrze albo tak mi sie po prostu zdawało ale do czasu. W te wakacje wyjechałam bardzo daleko od domu i zaczął się koszmar (wcześniej wytrzymywałam tego typu wyjazdy) tym razem dostałam okropnego napadu paniki i chciałam natychmiast wracac nie zważając na koszty. Wtedy brałam fluoksetynę po czym trafiłam do mojego lekarza i przepisał mi zoloft. Brałam go dwa miesiace ale nie widzialam różnicy bo nadal miałam problemy z wyjściem gdziekolwiek czy wyjazdem. Poszłam więc po raz kolejny i lekarz przepisał citabax. Zapomniałam napomknąć że w trakcie brania zoloftu zaczęłam uczęszczać na psychoterapie (bez zmian). Teraz biorę citabax 20mg od 3 tygodni i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Tak jeszcze nie miałam od czasu wyjazdu na wakacje. Gnębią mnie mysli samobójcze, nie mam na nic ochoty, nie wychodzę z domu, boje się ledwo nadchodzi noc, walam się po łóżku i nie mogę spać, coraz częściej mam wrażenie że po prostu zaraz zwarjuje. Najgorsza jest ta myśl o przyszłości bo za dwa tygodnie rozpoczynam nowy rok akademicki. Citabax miał byc dla mnie nadzieją a okazał się studnią bez dna. Wszyscy są za tym żebym nie odstawiała ale ja nie chce sie czuc tak jak teraz. Poradzcie co robić!!!

przez DILI 20 wrz 2011, 10:47
czesc. jestem tu nowa ale od jakiegos czasu czytam tu opinie na temat citalu. W chwili obecnej biore cital juz z 3 tygodnie. i widze u seibie poprawe. Objawów ubocznych mało. jedyne co to ziewanie, krostki (nie wiem czy ktos to miał) brak apetytu ale nie az tak bardzo, ostatnio jest mi nie dobrze a nie wiem czy to kolejny skutek uboczny tego. Wszysttkie te objawy sa jednak mocno do zniesienia.
jest mi coraz lepiej na nim, jestem spokojniejsza, nie podnosze głosu, nie przejmuje sie tak wszystkim. wczesniej tez brała juz go dwa razy i jak dla mnie jest dobry.

przez madseason 21 wrz 2011, 11:08
pytanie - czy można podnieść sobie dawkę na jakiś czas, czy krótkoterminowo to nie ma sensu?

miałam schodzic z leków, brałam pół 50tki, ale czuję się strasznie teraz. nazbierało się okoliczności w moim życiu i dopadły mnie myśli autoagresywne znów. dziś łyknęłam 100. ale nie wiem czy to ma sens. tzn. czy cokolwiek to da, czy tylko sobie wmówię że mocniej działa. bo chyba na mocniejsze działanie trzeba czekać prawda?
co robić/???????
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

Sortuj wg