CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CITAL (Citalopram-Citaxin,Aurex,Citabax,Citronil)

przez Ronza 07 lip 2011, 14:14
To moj pierwszy antydepresant i po lekturze forum tez mi sie wydaje, ze to za duza dawka. Zmniejsze do jednej tabletki dziennie i zobacze jak sie bede czula.

przez Margolka 07 lip 2011, 14:36
Ronza napisał(a):To moj pierwszy antydepresant i po lekturze forum tez mi sie wydaje, ze to za duza dawka. Zmniejsze do jednej tabletki dziennie i zobacze jak sie bede czula.

Na Twoim miejscu zaczęłabym nawet od 10 mg i zwiększała dawkę co np 2 dni o 5 mg. W ten sposób przyzwyczaisz organizm i dojdziesz do pełnej zaleconej przez psychiatrę.
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez kejt 08 lip 2011, 11:30
Witajcie:)
Nie było mnie na forum dwa lata,ale znów tu zawitałam,objawy mojej nerwicy i depresji jeszcze bardziej się nasiliły i dostałam od lekarza cital.Dostałam też skierowanie do ośrodka leczenia nerwic.Wcześniej brałam asentrę po której czułam się naprawdę źle i permazynę po której ciągle spałam i na tym się skończyła moja przygoda z farmakologią.Poprosiłam lekarza teraz o coś "delikatnego" i nieuzależniającego i przepisał mi właśnie cital 20mg.Mam brać przez 10dni pół tabletki a potem całą,mam do Was pytanie czy lepiej brać go rano i na "trzeźwo" kontrolować skutki uboczne czy lepiej w nocy i to przespać?Powinnam zacząć brać te tabletki od środy,ale cały czas przekładam bo się boje skutków ubocznych-tak jak miałam po asentrze,codziennie mówię że jutro...
Najbardziej się boje jakiś natarczywych myśli,mogę przeżyć spanie,suchość w ustach itd.ale boję się,że na psychikę mi to pójdzie i zamiast pomóc to zaszkodzi w okresie przyzwyczajania organizmu.Czy Wy mieliście tylko uboczne skutki typu zawroty głowy,wymioty czy też "coś w głowie"?
Czy jest możliwe ,że można nie mieć skutków ubocznych,że im mniejsza dawka na początku tym lepiej?Czy jest możliwe,że przy asentrze miałam skutki uboczne a przy citalu nie,mimo że jest to ta sama grupa leków?
Po jakim czasie mogę się uzależnić?Jeśli zacznę terapię za 6 tyg. i odstawię ten lek to będę miała skutki uboczne odstawienia(tzw."głód"?)
Czytałam to forum i aż trudno uwierzyć ,że części ten lek pomaga po1-2 dniach a nie którym po ponad miesiącu :smile:
Przepraszam za tyle pytań ,ale boję się trochę tego leku,najlepiej jakbym nic nie brała ale muszę jakoś dotrwać i funkcjonować do terapii.
Pozdrawiam Was wszystkich :D
Aha i ostatnie pytanie :) Po ilu godz.od przyjęcia lek zaczyna działać i kiedy przestaje ile "krąży" w organizmie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ronza 08 lip 2011, 12:11
3 dzien biore cital. Zmniejsdzylam dawke do 20 mg i zniknely prawie wszystkie skutki uboczne - zostaly tylko nudnosci. Ale na to jest doskonaly sposob stosowany przez kobiety w ciazy - herbata z imbirem. Goraco polecam, tylko trzeba sie przyzwyczaic, ze biega sie do toalety co godzine, bo herbata jest moczopedna.

przez kejt 08 lip 2011, 12:43
Ronza a jaką miałaś wcześniej dawkę?Brałaś rano?I jakie skutki uboczne miałaś?Brałaś kiedyś inny lek z tej grupy?Ja,jak mam wymioty to nawet po wodzie mnie zarzuca nic nie mogę pić,a taka herbatka to jest z imbirem czy dajesz starty do herbaty,żeby był lepszy efekt?Szczerze powiem,że nie widziałam herbat z imbirem chyba,że są jakieś fusiaste:)
Pozdrawiam i życzę szybkiego pozytywnego działania :D

przez julka77 08 lip 2011, 12:49
Cital zażywam od marca,na początku brałam go z benzo,bo musi upłynąć jakiś czas ,aby zaczął działać,chyba najlepiej brać go rano,byłam po nim senna ,więc zmuszona byłam zmniejszyć dawkę. Poza tym zwiększone pragnienie,ale ale zadnych innych objawów drastycznych nie zauważyłam i z psychiką też wszystko ok. normalna jasność myślenia. :yeah:

przez Ronza 08 lip 2011, 12:53
Wczesniej mialam dawke 40 mg i czulam sie strasznie - nudnosci, sennosc, dretwienie szczeki, bole miesni, a najgorsze bylo ze mysli nie moglam zebrac. Tabletke biore rano jak tylko wstane. A herbate robi sie w normalny sposob - na pol szklanki herbaty wsypujesz 1 lyzeczke startego imbiru - mocno tym trzesiesz aby imbir przyczepil sie do lisci. Ja na jeden kubek herbaty biore 1 lyzeczke tej mieszanki. Mozesz tez robic inaczej - zaparzac herbate z torebki i dodawac szczypte imbiru. Jesli chodzi o gotowe mieszanki to kiedys widzialam specjalne dla kobiet w ciazy w sklepie z herbata na wage.

przez kejt 08 lip 2011, 12:54
julka77 napisał(a):Cital zażywam od marca,na początku brałam go z benzo,bo musi upłynąć jakiś czas ,aby zaczął działać,chyba najlepiej brać go rano,byłam po nim senna ,więc zmuszona byłam zmniejszyć dawkę. Poza tym zwiększone pragnienie,ale ale zadnych innych objawów drastycznych nie zauważyłam i z psychiką też wszystko ok. normalna jasność myślenia. :yeah:

Julka a na co bierzesz cital?Na nerwicę czy na coś innego?Może na każdą chorobę inaczej działa i są inne skutki uboczne?

-- 08 lip 2011, 19:07 --

Mam jeszcze jedno pytanie czy można przy citalu prowadzić samochód?

przez julka77 08 lip 2011, 20:55
kejt napisał(a):
julka77 napisał(a):Cital zażywam od marca,na początku brałam go z benzo,bo musi upłynąć jakiś czas ,aby zaczął działać,chyba najlepiej brać go rano,byłam po nim senna ,więc zmuszona byłam zmniejszyć dawkę. Poza tym zwiększone pragnienie,ale ale zadnych innych objawów drastycznych nie zauważyłam i z psychiką też wszystko ok. normalna jasność myślenia. :yeah:

Julka a na co bierzesz cital?Na nerwicę czy na coś innego?Może na każdą chorobę inaczej działa i są inne skutki uboczne?

-- 08 lip 2011, 19:07 --

Mam jeszcze jedno pytanie czy można przy citalu prowadzić samochód?

CITAL biorę na nerwice,miałam straszne objawy somatyczne ,a przez to obniżony nastrój,nie twierdze,że wszystko znikneło,ale jest tego mniej,ale najbardziej w tym wszystkim pomaga mi psychoterapia,potrzebuję jej jak ryba wodę.

CITALOPRAM (Citaxin,Cital,Aurex,Citabax)

przez jezyczekm 09 lip 2011, 14:20
Witam. Ja już łykam Citalopram 20mg 8 dzień. dwa pierwsze dni byłem trochę otępiały ale teraz jest dobrze. widzę świat jak by jaśniej.
ale skutki uboczne mam już od 3 dnia stosowania, kłucia w okolicy wątroby i problemy z sexem tzn. wszystko jest pięknie tylko nie mam ejakulacji. czy któryś z forumowiczów miał takie objawy?? czy ustąpiły podczas brania tego leku??

przez kejt 10 lip 2011, 13:14
Dziś drugi dzień z citalem,wczoraj przez cały dzień było super(wzięłam rano 10mg.) wieczorem zaczęły się wymioty,w nocy w ogóle nie spałam dostałam atak lęku cała się trzęsłam i wymiotowałam(myślałam,żeby sięgnąć już po butelkę i upić to)ale wytrzymałam.Miałam jakieś niekontrolowane myśli w głowie,które napędzały mój strach.Udało mi się zasnąć ok6 rano do 10.Rano wzięłam kolejną tabletkę.Po jakimś czasie wymioty,bolą mnie mięśnie i szczęka,zawroty głowy i zasłabłam-zrobiło mi się ciemno przed oczami i bęc.Położyłam się do łóżka to pot ze mnie leciał ciurkiem.Teraz jest lepiej i to są jakieś głupie huśtawki,rano źle potem dobrze,potem znów źle i teraz ok.Spać mi się chce ale zasnąć nie mogę.Ogólnie jestem spokojna teraz a wcześniej miałam wrażenie,że ktoś siedzi mi w głowie.
Powiem szczerze,że ten lek lepiej znoszę niż asentrę,po niej w ogóle było do niczego,serce tak waliło jak nie wiem,w głowie tak się kręciło że stać nie mogłam,tu przy citalu nie jest fajnie ale znoszę to jakoś.
Czy tak musi być?Po jakim czasie cital działa bo ja po połknięciu tabletki ,za 30min.miałam wymioty,nie wiem czy się zdążył wchłonąć.
Boję się na samą myśl co będzie jutro,czy nie powinnam brać go w nocy skoro spać nie mogę,zawsze miałam problemy ze snem ale teraz nawet w dzień nie mogę odespać.
Czy to przejdzie czy odstawić?
Miałam zacząć chodzić na prawo jazdy i teraz nie wiem czy to odwołać czy będę mogła jeździć;na pudełku jest napisane,że zaburza sprawność psychofizyczną a na ulotce pisze: Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże u pacjentów którym podaje się lek psychotropowy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń koncentracji - w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
Czy to jest lek psychotropowy,bo już się gubię.
Po jakim czasie to powinno ustąpić te skutki?Nie chce tego brać miesiąc potem okaże się ,że lek nie działa i będę miała skutki odstawienne :(
Mam silną nerwicę lękową i myślałam,że będzie dobrze ale jak na razie jest kiepsko.

przez Wera 10 lip 2011, 20:29
myślę, że po 3 tygodniach może być poprawa, jeżeli lek organizm zaakceptuje, tak było u mnie. Ja przeszłam mnóstwo antytedpresantów, które mnie dobijały a na Citalu jestem juz 5,5 - 6 lat a z sampoczuciwem bywa różnie zażywam także Afobam ze zwględu na okropne piski uszne :(

przez Madzialenka 10 lip 2011, 20:38
Po jakim czasie od zwiększenia dawki powinna nastąpić poprawa?

przez Wera 10 lip 2011, 21:18
myślę, że po 2 tygodniach ja jestem na 30 mg Citalu

Sortuj wg