CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CITAL (Citalopram-Citaxin,Aurex,Citabax,Citronil)

przez julka77 25 maja 2011, 08:52
Cital biorę od marca,na początku zasypiałam po nim na stojąco,teraz biorę tylko pół tabletki i jest trochę lepiej,poza tym nie widzę większej poprawy,nadal mam lęki,które wróciły od momentu odstawienia benzo,które brałam od początku citalu tak więc został tylko on. Nie mam po nim żadnej euforii,żadnych cudów.... jest obojętnie,jak jest stres i nerwy to jest ten paniczny lęk i strach i jest dokładnie tak jak przed leczeniem,koszmar. Nadal nie wiem co to znaczy żyć bez lęku,bez tych cholernych myśli i objawów somatycznych,które wysysają ze mnie jeszcze resztki energii. Najlepsza z tego wszystkiego jest dla mnie psychoterapia,pomaga chociaż na trochę.....do następnej wizyty.

przez Zenonek 25 maja 2011, 09:09
julka77, Bierzesz prawie 3 miesiace i ciagle takie jazdy masz ? To chyba czas pogadac z lekarzem odnosnie zmiany leku...Na mnie ten lek tez beznadziejnie dzialal...O wiele lepiej zareagowalem na Sertraline (zoloft) i Paroksetyne (Seroxat).

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex)

przez solaris 30 maja 2011, 00:09
Witam,
Od wielu lat walczę z depresją, odwiedzałam psychiatrę, psychologa, a pomógł mi neurolog. Trafiłam do niego z bólem kręgosłupa, podobno miała to być przepuklina kręgosłupa. Pan neurolog zdiagnozował zespół napięcia subdepresyjno- lękowego. Długotrwałe zesztywnienie mięśni, spowodowane stresem, doprowadziło do urazu kręgosłupa. Terapia zaczęła się od rozluźniania mięśni mydokalmem oraz stosowaniem antydepresanta- citabaxu, ale przed zastosowaniem tego leku przez kilka dni brałam afobam- po tym leku od razu poczułam zmianę nastroju na bardziej pozytywny. Rozluźnianie mięśni bezskuteczne. Na kolejnej wizycie lekarz zwrócił uwagę na główną przyczynę mojej depresji- pocenie się dłoni. Kto cierpi na tą przypadłość, wie jaka to tragedia. Jestem atrakcyjną, inteligentną kobietą, ale samotną, pomimo skończonych studiów i znajomości kilku języków obcych mam byle jaką pracę. Ogólnie koszmar. Lekarz od razu zmienił mi leki. Pozostał citabax, pozostał afobam, dodał mi bellergot, który zmniejszył potliwość dzięki działaniu na współczulny układ nerwowy, którego nie kontrolujemy oraz dodał nootropil, który miał zmniejszyć ospałość spowodowaną bellergotem. Już po kilku dniach narodziłam się na nowo, nic nie zmieniło się w moim życiu, a ja nagle budziłam się rano z myślą, że jestem szczęśliwa. Jestem wesoła, cały czas uśmiechnięta, nie boję się rozmów z innymi ludźmi, jestem zabawna, wręcz błyskotliwa. Nagle inni ludzie chcą spędzać czas w moim towarzystwie, a mnie to nie krępuje. Jestem oszołomiona wręcz tym, że jestem szczęśliwa, pomimo tego, że nie zaszły żadne korzystne zmiany w mym życiu.
Kuracja trwa dopiero 5tyg. i nadal ją kontynuuję. Dodam jeszcze, że byłam alkoholiczką, od pięciu tygodni nie wypiłam ani kropli alkoholu, ale nie potrzebuję już go do poprawy nastroju. Trafiłam na rewelacyjnego neurologa, psychiatra wysiada!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wera 30 maja 2011, 16:52
mam pytanie do osób, które wcześniej brały Cital a teraz Citabax, czy jest jakaś różnica w samopocvzuciu, po którym jest lepiej?

przez yarosh 04 cze 2011, 17:14
Biorę Citronil ponad 6 m-cy. Szybko zaczął działać, lecz po jakichś 3 miesiącach jego działanie osłabło. Od ponad miesiąca biorę dawkę 40 mg (wcześniej 20 mg), ale efekty coś słabe. Myślę o zmianie na inny lek (tzn. lekarz może mi to zmieni). Może ktoś podpowie mi jaki lek dobrze radzi sobie z natręctwami?

przez on23 06 cze 2011, 11:31
Jak narazei przyjmuje go od 6 dni po 10 mg i na 7 dzień wchodze na 20mg do tej pory nie ma zadnej poprawy. a nawet wydaje mi sie ze nasilily mi sie objawy typu: Zawroty glowy, oslabienie, potliwośc przerażenie oraz huśtawka uczuć, trzęsienei rąk , biegunka po zjedzieniu czegokolwiekj z rana no i brak apetytu

-- 06 cze 2011, 11:31 --

Chodzi o citabax

-- 06 cze 2011, 15:34 --

Mam pytanbie, czy citabax moze naslic nerwice, chodzi o to ze juz 6 dzien go biore w 10 mg ale strasznie sie caly trzese boje sie serce mi bije szybciej i strasznie kreci mi sie w glowie ?

Prosze o odp jaknajszybszą
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez solaris 06 cze 2011, 21:48
[quote="on23"]Jak narazei przyjmuje go od 6 dni po 10 mg i na 7 dzień wchodze na 20mg do tej pory nie ma zadnej poprawy. a nawet wydaje mi sie ze nasilily mi sie objawy typu: Zawroty glowy, oslabienie, potliwośc przerażenie oraz huśtawka uczuć, trzęsienei rąk , biegunka po zjedzieniu czegokolwiekj z rana no i brak apetytu

Mam pytanbie, czy citabax moze naslic nerwice, chodzi o to ze juz 6 dzien go biore w 10 mg ale strasznie sie caly trzese boje sie serce mi bije szybciej i strasznie kreci mi sie w glowie ?

Antydepresanty przez jakiś czas mogą wywoływać objawy, o których piszesz- Twoje są wręcz "podręcznikowe".
Zachodzą zmiany chemiczne i Twój organizm może odczuć mocniej skutki depresji. Równowagę chemiczną w mózgu uzyskuje się po pewnym okresie stosowania lekarstw, z reguły są to dwa, trzy tygodnie, więc musisz przetrzymać.
Mój lekarz, aby uniknąć takich objawów, doradził mi przez kilka dni przed rozpoczęciem kuracji brać przed snem afobam i zadziałało to skutecznie. Brałam go przez miesiąc. Działa usypiająco i rano ciężko się podnieść z łóżka, ale po konsultacji z lekarzem zaczęłam brać nootropil- dotlenia komórki, ożywia, usprawnia proces myślenia- co ułatwiło mi kontakty z innymi ludźmi i tym samym pomogło walczyć z przyczynami depresji. Uważam, że ten lek jest bardzo pomocny, a co ważne można go brać przez lata. Najlepiej skonsultuj Swoje obawy z lekarzem. Powodzenia!!!

przez on23 07 cze 2011, 12:41
Niestety jest na urlopie i zdecydowalem narazie go nie brac, a stosowałem dodatkowo lek lerivon w dawce 45mg na noc rano citabax ale wczoraj mialem takie jazdy serce walilo jak mlot cisnienie od 110.65 do 148/96 ze poezja. Mozna by bylo napisać poezje z tego dzisiaj też nie za dobrze sie czuje kreci sie w glowie rece sie trzesą, boli z przodu głowy i w skroiach ;( Moze spowodowane to byc tez steresem? , ze tata wyjechal za granice do pracy, mam do wyrwanie paskudne ósemki które sa popsute :( nie wiem
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez solaris 08 cze 2011, 21:48
Nie powinieneś przerywać kuracji, bo nasilenie objawów jest rzeczą normalną. Po dwóch tygodniach powinno się wszystko ustabilizować. Ja raczej odstawiłabym ten leviron i kontynuowała 10mg citabaxu. Mój lekarz zwiększył mi dawkę do 20mg po miesiącu i tak przez trzy kolejne- dla mnie wystarcza, bo, jak wspominałam, redukuję też przyczyny depresji, co jest istotne w leczeniu. Możesz też odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, powinien coś doradzić, albo porozmawiaj z farmaceutą. Lekarze czasami nie więdzą dokładnie jak leki ze sobą współgrają, farmaceuci w tym są wyspecjalizowani, że tak powiem.
Może doradzą Ci jak przetrwać do kolejnej wizyty u Twojego lekarza.
Jedno jest pewne- samodzielnie nie przerywaj kuracji.

przez miś wesołek 12 cze 2011, 03:36
carmen1988 napisał(a):Psychiatra wczoraj przepisała mi dawkę 20 mg. Tydzień po pół tabletki, potem już po jednej rano, za miesiąc kontrola. Jestem ciekawa bardzo wyników. Wiem,że będą najwcześniej za 3 tygodnie, ale i tak już bym chciała je widzieć.

Nie bój żaby, moją depresję wykopało w kosmos, ale po jakichś 6-8 tygodniach dopiero się zaczęło działanie, wcześniej trzęsawka straszna, a teraz po paru miesiącach depresja moja jest wykopana w kosmos, a i tak jestem pojebany. :mrgreen:
miś wesołek

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex).

przez lady_destroy 17 cze 2011, 23:27
Citronil - pierwszy lek, pierwszy dzień pierwszego leku

Pisałam w innym wątku, że niedawno pierwszy raz odbyłam wizytę u psychiatry. Lekarka stwierdziła, że generalnie mój stan nie jest jakiś bardzo poważny, że powinnam się cieszyć, że jestem zdrowa, mam swoje pewne problemy i sama się upierałam na leki antydepresyjne. Przepisała mi Citronil 20 mg, przez 8 dni pół tabletki, potem jedną. Dzisiaj rano wzięłam pierwsze pół tabletki i chyba to będzie też ostatni raz... Teraz czuję się tak, że już chyba wolę tę swoją emocjonalność, wrażliwość i płacz na zawołanie niż kompletny brak możliwości rozpłakania teraz. Tak się złożyło, że dowiedziałam się teraz przykrej wiadomości i normalnie wiem, że popłakałabym się, a teraz nie mogę. Czuję się taka zblokowana w środku, mam zacisk żołądka, brak apetytu. Ja dopiero teraz czuję się chora i nie chcę tak się czuć :( Powiedzcie mi jak długie jest działanie takiej połówki tabletki, kiedy to cholerstwo ze mnie wyjdzie? Nie zamierzam jednak brać tego więcej...

-- 17 cze 2011, 22:45 --

błagam, doradźcie mi coś, coraz gorzej się czuję po tym leku, mam jakieś czarne myśli i jestem jakaś taka nieobecna, w ogóle nie chce mi się spać i czuję, że noc mam już z głowy i nie zmrużę oka...
Ostatnio edytowano 17 cze 2011, 23:34 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

przez *Monika* 17 cze 2011, 23:45
lady_destroy, Myślę,że jeden lek to zdecydowanie za krótko,żeby móc powiedzieć o terapeutycznym działaniu leku.
Zazwyczaj lek zaczyna działać optymalnie po dłuższym czasie zażywania.
Lekarz nic nie mówił o jego dzialaniu?

Lek Citronil zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.
Obrazek
Główny Moderator

przez lady_destroy 17 cze 2011, 23:58
Lekarka uprzedzała mnie, że przez pierwsze dni mogę czuć się trochę gorzej, ale ja chyba jestem zbyt niecierpliwa, żeby to wytrzymać. Teraz czuję się jeszcze gorzej, jest mi zimno, czuję coraz większy niepokój. Co ja teraz mam robić, czekać aż jeszcze bardziej będzie mi się pogarszać? Czy mogę wziąć jakiś lek uspokajający? Bo ja nie zasnę w nocy!

przez *Monika* 18 cze 2011, 00:04
lady_destroy, a masz co jeszcze z leków, które lekarz przepisał na noc?
Ja wolałabym nie eksperymentowac z lekami. Wedle ustalonych dawek bierz.
Albo poprostu przejdź się do niego jeszcze raz i powiedz o obawach i wypytaj o ten lek.
A dziś.....może melisa?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg